Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 24-01-12, 13:10   #1
Bdm
Turysta
 
Avatar Bdm
 
Bartosz
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 118
Domyślnie elektryka: centralny, kontrola trakcji, wycieraczka tył

Witam, od niedzieli jestem posiadaczem focusa mk1 3d z 2000roku 1.6 benzyna z gazem, mechanicznie auto praktycznie bez zarzutu, wizualnie tez, natomiast z elektryką zaczynam odkrywać coraz więcej usterek. Może po kolei:

- kontrola trakcji
Przy odpalaniu auta kontrolka potrafi nie zgasnąć tylko świeci cały czas nawet podczas jazdy czasami po odpaleniu gaśnie i nic się z nią nie dzieje, jedynie gdy jest ślisko przy ruszaniu zaczyna migać i trakcja działa, w czasie jazdy też potrafi sie zapalić i świecić cały czas, macie jakieś pomysły? gdyby paliło sie cały czas do wymiany był by pewnie czujnik, spotkał sie może ktoś z czymś takim? Może go wyciągnąć przeczyścić podpiąć jeszcze raz?

- centralny zamek
Z tym to ogólnie jest meksyk, czytałem o gumce przy zamku którą trzeba by wymienić, u mnie jest tak że raz na kilka razy uda sie tylko żeby centralny otworzył oboje drzwi, w sumie mi by to nie przeszkadzało gdyby nie fakt że gdy nie odbije centralny nie mogę otworzyć bagażnika z guzika, kluczykiem tez sie nie da, bo nie da się nim w ogóle przekręcić, do tego mam centralny z ilota i chyba alarm firmy tytan model ds200, po wciśnięciu guzika na pilocie nie zawsze załapuje, a jak sie już uda to zamek sie otwiera i od razu zamyka, na razie radze sobie z otwieraniem bagażnika własnie przez wciśnięcie guzika na pilocie i jednoczesnym wciśnięciu guzika od otwierania bagażnika, myślę że to wina zamka własnie od strony kierowcy bo z niego centralny w ogole nie działa, jedynie od pasażera czasami.

- tylna wycieraczka
Bezpiecznik z tego co widziałem jest ten sam co do szyb a one działają, natomiast wycieraczka w ogóle nie reaguje, nawet po psiknięciu spryskiwaczem nie załącza się, spalony silniczek? Może przetarte kable przy łączeniu klapy z budą? spotkał sie ktoś z czymś takim?

- Podgrzewana przednia szyba
u mnie nic sie nie dzieje po wciśnięciu guzika, warto to naprawiać? Bo jeśli koszt ma być wysoki to raczej podziękuje.

Jeśli to wszystko było już na forum to z góry przepraszam, ale przeszukałem trochę forum i jak na razie nic co by mi pomogło nie znalazłem, jeśli to częste usterki to proszę o usunięcie tematu, będę musiał spędzić więcej czasu przeszukując forum. Pozdrawiam.

PS. Czy bez rozbierania lusterek da się sprawdzić czy mam podgrzewane? Bo przy włączeniu ogrzewania tylnej szyby lusterka raczej się nie grzeją.
Bdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Kontrola trakcji i ABS nie działają - kontrolki się świecą Tolo84 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 25 17-05-14 15:26
[MK1] Kontrola trakcji. Kondzio83 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 61 19-12-12 12:53
Kontrola trakcji w FF1 TDDI - gdzie guzik??? Hoss Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 28 20-01-09 20:31
kontrola trakcji i abs??? mariuszmar Inne techniczne 15 14-03-08 09:28
Czy to jest kontrola trakcji? Nico Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 29-10-07 16:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u