Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 06-07-11, 14:18   #1
Wolnygosc
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Łódź
Postów: 5
Domyślnie 2005 2.0 TDCI 136 PS 155 tys km - drgania silnika

Może Wy będzicie umieli mi pomóc.

Posiadam Forda Focusa C-maxa 2.0tdci 2005 155000km. Właściwie prawie od zakupu tego auta przy porannym odpalaniu silnik miał delikatne drgania i kopcił na biało. Występował przy tym ostry zapach (smród).Kolega jechał za mną i po 2km objawy ustawały. Myślałem że przyczyna jest spalanie oleju albo płynu chłodniczego ale auto jest po dwóch serwisach i żadnych ubytków od wymiany do wymiany. Po podpięciu pod kompa było to jakieś 7mc temu wyskoczył błąd świec żarowych coś z literka "A". Wymieniłem świece ale żadnej poprawy. Jeździłem od mechanika do mechanika aż znalazł się taki który przekodował wtryski wszystkie objawy ustały ale smród został. Może i nawet dostał więcej mocy. Trwało to jakieś 6mc. Po ponownym podłączeniu do kompa błąd świec się pojawił. Sam postanowiłem sprawdzić świece. Zajęło mi to jakieś 6h. Miałem jedna nowa świece zobaczyłem jak świeci po niej sprawdziłem te cztery które wykręciłem- wszystkie świeciły tak samo. Teraz, jakiś miesiącu po tym silnik zaczął wpadać w wibracje. Towarzyszy mu przy tym:

a) metaliczny nieregularny dźwięk dobiegający z prawej strony dolnej części silnika,myślałem żę to dwumasa ale po wcisnięciu sprzegła dzwiek nie ustaje

b) dziwny dźwięk tak jakby szum łańcucha który kiedyś był tez słyszalny ale nie tak głośno jak teraz z lewej górnej części silnika tak jak by pod plastikowa obudowa po lewej stronie pierwszego wtrysku.

c) stukanie które jest słyszalne tak jakby z pierwszego wtrysku.

d) wyczuwalne są delikatne nieregularne drgania na biegu jałowym na ciepłym silniku. Np. jak stanie na światłach w odstępach od 5s do 15s.

Wspomnę jeszcze ze te objawy pojawiły się tak nagle nie było to stopniowo. Samochód nie stracił na mocy. Jest słabe kopcenie nie takie jak wcześniej i ten smród od początku posiadania auta. Pojechałem do mechanika zleciłem mu wymianę rozrządu i paska alternatora z rolkami i napinaczem.

Ponowne kodowanie wtryskiwaczy. Bez żadnego rezultatu. Mechanik stwierdził ze silnik mechanicznie jest ok a coś musi być z elektryką i on już nic nie pomoże. Wiec byłem u kolejnych trzech wszyscy rozkładają ręce. Ostatni znalazł ten sam błąd świec. Pomyślałem ze może prąd nie dochodzi do świec. Wiec dzisiaj rano rozpiąłem kostkę od świec tą z lewej górnej części silnika i podpiąłem osobną kostkę która podłączyłem do akumulatora na 8s. Ponownie podłączyłem tą oryginalną i odpaliłem silnik. Żadnych zmian te same objawy. Wykluczam świece ale mechanicy sugerują ich wymianę co według nich pomoże. Szczerze Wam powiem ze bardzo lubię ten samochód same plusy pojemność, moc i ekonomiczne spalanie.

Już nie wiem u ilu mechaników byłem ale serdecznie mam już dosyć. Nie wiem czy to co się dzieje z tym silnikiem może doprowadzić do jego poważnej awarii. Czy uciekać z nim i kupić coś innego ale nie chce wpakować się w jeszcze gorsze bagno. Nawet nie wiem co kupić zakochany jestem w diesel a już myślę nawet o benzynie. Bardzo proszę o poradę może Wy wiecie co może być przyczyna tych problemów.

Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Wolnygosc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] drgania silnika przy obrotach 1300-1500 havana99pl Silnik i skrzynia 2 25-02-11 22:11
[MK2] Demontaż silnika 1.8 TDCI 2005' i uszkodzona turbina? sparkson Silnik i skrzynia 2 27-01-10 01:02
Drgania w TDCi m4ki Silnik i skrzynia 12 30-03-09 09:44
Dziwne drgania (100KM-TDCI) amoeba Silnik i skrzynia 2 30-01-08 09:03
drgania silnika alien1 Silnik i skrzynia 2 17-10-06 14:40

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u