Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-08-06, 12:22   #1
mstomek
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Kraków
Postów: 33
Domyślnie [FFI] Filtry do 1.8 TDCi

Witam wszystkich.
Muszę zrobić w Focusie 1.8 TDCi 100 km tzw duży przegląd - czyli wymiana oleju i wszystkich filtrów. Samochód nie jest już na gwarancji więc nie mam zamiaru jechać do autoryzowanego serwisu (950 zł za taki przegląd). Kupiłem olej Formuła E - taki leją do tych silników w serwisie,ale zastanawiam się jakie kupić filtry - myślałem o Filtronie - mam nadzieję że spełniają wymagania Forda, szczególnie filtr paliwa.
I druga sprawa, czy wymiana filtra paliwa w TDCi wymaga jakiś specjalnych umiejętności i procedur żeby np nie zapowietrzyć pompy wtryskowej lub coś w tym stylu, i czy taką wymianę można zrobić w zwykłym serwisie (np Autoserv Shella), czy lepiej w autoryzowanym?
Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie.
mstomek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-06, 15:03   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Moja rada - kup oryginalne części Motorcrafta (np w ABScar lub w RedFord - wysyłkowo) i pojedź na wymianę do ASO. Za usługę powinni cię skasować ok. 200 - 250 zł.
I wychodzi że masz wszystko tak jak za 950 zł, a o wiele taniej...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-06, 09:41   #3
mstomek
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Kraków
Postów: 33
Domyślnie

Zamówiłem filtr paliwa w REDFORDZIE - miał być Motorcraft.
Dostałem natomiast filtr Delphi. Mam więc pytanie, czy Delphi robi filtry dla Motorcrafta które są montowane do Fordów, czy Redford zagrał ze mną w gumy?
No chyba że są to porównywalnej jakości filtry i nie ma o co kruszyć kopii.
mstomek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-06, 09:50   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

o, a to ciekawe... nie Motorcraft? kiedyś była dyskusja na forum, że np. pompy paliwowe Delphi się łuszczą... nie wiem jak filtry, ale może nie jest to dobry omen.
Jeśli zamawiałeś co innego a dostałeś co innego - ja bym interweniował.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-06, 14:54   #5
Pavlo
Turysta
 
Avatar Pavlo
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: WAWA
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2002
WB Warszawa Bemowo
Postów: 18
Domyślnie

Uważaj na Shell autoserv!
Pojechałem tam miesiąc temu na wymiane oleju i filtrów ale nie mieli na stacji pompki do zalania filtra paliwa. Było śmiesznie jak koles kombinował z kompresorem do pompowania kół i jakimis rurkami...
fakt, zrobili to szybko, tanio i w sumie wszystko było OK (110 zl za wymianę f.oleju, oleju, f. paliwa i zmianę paska klinowego) więc wybór należy do ciebie
Ja zainwestowałem w filtry oleju paliwa i powietrza z Filtrona - IMO przyzwoita jakość za bardzo dobrą cenę. Filtr prosta rzecz, każdy jest podobny więc szkoda przepłacać.
pozdro
Pavlo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-06, 13:15   #6
tiesto
Turysta
 
Avatar tiesto
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: szczecin
Postów: 17
Domyślnie

ludzie gdzie wy szukacie tych mechaników. wymiana wszystkich filtrow to max godzina. mnie chcieli skasowac 250 zeta - zrobilem sam. Filtr powierza 4 sruby i wymienione. zadna filozofia. Olej zlewasz w miske (13 sruba jesli dobrze pamietam) zalewasz swiezy - filtr odkrecisz reka bez problemu bo dojscie nie jest zle. filtr kabinowy wlasciwie prosta sprawa tylko te zaczepy pewnie pojda w kosmos bo zawsze prawie strzelaja (ja sobie skrecam obudowe srubami w czarnym kolorze). Jesli chodzi o firltr paliwa sprawdz czy masz z podgrzewaczem czy nie. wymontowanie nie nastrecza problemow. kup sobie strzykawke dużą w aptece, wczesniej do karnistra na stacji zalej z litr ropy. ta ropa zalej przy pomocy strzykawki filtr do pelna zaloz przewody i podgrzewacz, zamontuj w obudowie i wszystko. MI duzy przeglad zajmuje ok godzine pracy na spokojnie (popijam coca cole w miedzyczasie) robie go sam. (zreszta wszystko robie sam i dzieki temu nie zostalem niemilo zaskoczony gdzies tam w polu nagla awaria) Na allegro link - http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=121085642 koles sprzedaje komplety filtrow do forda (nowe i taniej niz producent) sam od niego biore. komplet do twojego 154 zł. dzwon i zycze milej zabawy. i masz w d...pie Pana Mietka z serwisu ktory moze ci filtra ktorego nie widac nie wymienic a za niego zaplacisz.
__________________
takie coś
tiesto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Olej i FILTRY KonDix2000 Silnik i skrzynia 11 12-07-09 17:44
[FFI] Olej, filtry, rozrząd Tito54 Inne techniczne 3 25-02-09 08:30
Jakie filtry tazman Silnik i skrzynia 2 21-05-08 09:10
FFII 2.0 TDCi - tanie filtry darekw Inne techniczne 3 19-02-08 18:55
FF1 - świece, filtry czy już czas??? kamila.nsacz Silnik i skrzynia 10 01-08-07 08:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u