Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   focus II - plastikowa porażka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1678)

acmeadow 12-03-05 09:30

focus II - plastikowa porażka
 
zbulwersowany tym ,co ujrzałem, opisałem tu, by się z wami podzielić wrażeniami. tekstu dużo, bo mi się dobrze pisało, i jak już wpisywałem pozdrowienia, synek mój zdecydował że naciśnie sobie klawisz esc. :|

brak mi słów po prostu, ale wciąż chcę się wam wyżalić na ten nowy project, więc w skrócie przynajmniej napiszę :roll:

wczoraj zajrzałem z qmplem do salonu i pologowaliśmy się do nowych foczek.

panie i panowie ! co to ma być !!! kpiny sobie z nas (użytkowników) robią. fokę II chyba chcieli zrobić best of the best of the best w tej klasie, ale to się nie robi kopiowaniem poszczególnych elementów innych aut !!! a jak już, to przynajmniej kopiować te najlepsze ! czemu tak mówię ? :
oczy - opel (bo nie wierzę, że to miało wyglądać jak suburban :mrgreen: )
deska - vw i audi (to samo) - aaa hehe - nawet miejsce pod nawigację zostawili - nie wiem, chyba "na zaś" ?? :twisted:
schowek - laguna (i te uchwyty na kubki głębokości 1 cm, zamiast tych spod deski - komu to przeszkadzało ?? )


radio dali ok, nowa stylistyka jest nice, ale - jest takich wymiarów, że spróbuj wsadzić w to miejsce cokolwiek innego, poza telewizorem 14", to od razu dokup z 3 kilo waty do upchnięcia dookoła.

w ogóle nie piszę o wersji podstawowej, bo to szkoda klawiszy - panel z zaślepką zamiast radia wygląda jak pionowa deska do krojenia warzyw, a deska rozdzielcza jest pokryta czyms twardym, co ma chyba imitować plastik... :?

a'propo deski - w foce 2004 jest ona pokryta miękkim plastikiem, chyba gumowanym, i fucktycznie wygląda ok - znów - komu to przeszkadzało ??

w wersji top foki II kierownica jest obszyta skórą - mamo, ratuj. wrażenia organoleptycze są gorsze niż ze zwykłej kierownicy foczki I (btw - ta uważam że jest serio super).

no i na koniec szczegóły - a raczej brak dbałości o nie.

pilot do radia - stylistyka łyżki do butów i mniej więcej taka sama funkcjonalność.
w autku wyposażonym w el 4 szyby i panel sterujący nimi i tak pozostawiono miejsce na klawisz sterowania szybą przy klamce kierowcy - szkoda było kasy na dodatkowy odlew czy jak ?

no i powodzenia przy próbie wyjęcia ręki spod deski z zapalniczką. mhm. jak się komuś ta sztuka uda, niech da znać.

ogólnie mocno się nowym designem rozczarowałem.
zaznaczam, że silnika ani zawieszenia się nie czepiam. te uważam za faktycznie jedne z lepszych. :smt023

czy ktoś ma inne opinie ? może ja jakoś zbyt tendencyjnie podszedem do sprawy, więc niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu może

prosze o wasze opinie :)

pozdrawiam - peter

@ndy 12-03-05 12:09

dodaj do tego jeszcze "otwieranie bagażnika z kokpitu" - brak (ciekawe czy bagażnik jest blokowany podczas jazdy) oraz ruszające się tylne lampy w HTB... [panna]

Ale FFII lepiej się drogi trzyma niż FFI.... [hmm]

hans 12-03-05 12:28

I jeszcze kiepski uchwyt do zamykania klapy bagażnika w hatchbacku

driver 12-03-05 22:51

Mimo iz nowa Foczka 2 jest ladna nadal pozostaje przy zdaniu ze FOczusia 1 jest ladniejsza.
Swiatla 1 sa o wiele ladniejesze niz 2 nie wspominajac o tyle.W srodku zarowno 1 jak i 2 maja landie wykonczone i zrobiony design.Gdzies na stronie Fkp byla niebieska foczka 2 z niebieska tapicerka w srodku i bardzo mi to przypadlo do gustu jednak deska rozdzielcza poraza sciagnieciem z innych aut zegarow.

@ndy 12-03-05 23:04

Mi najbardziej podoba się tylna wycieraczka w HTB - jest tak malutka czyści tylko 40% szyby... [helm]

acmeadow 12-03-05 23:29

Cytat:

Swiatla 1 sa o wiele ladniejesze niz 2
tu uważam osobiście, że ładniejsze są ciut jednak dwójki - z tym że taka stylistyka mniej mi pasuje do ogólnego założenia focusa a bardziej bym o widział w mondeo.

natomiast nic by mi się nie stalo, gdyby cała maska była wyższa :wink:

Cytat:

tylna wycieraczka w HTB
a nie zwróciłem uwagi - ale może to jest "kluczowe" 40% ..? :D

gregor 13-03-05 10:01

'' focus II - plastikowa porażka" - kilka dni temu miałem okazję pojeździć nową Foczką 1,6TDCI i mam podobne wrażenia. Wersja była lepsza, z dwustrefowym klimatronikiem, ale wykończenie deski jakimś niebieskawym plastikiem to faktycznie porażka. Jeszcze jedno zauważyłem o czym nikt do tej pory nie pisał, ciężko mi się operowało pedałem gazu. Jak dla mnie to jest tam za mało miejsca i zawadzałem o pedał hamulca. Nogi nie mam zbyt monstrualnej, numer 44, i w mojej starej Foczce nigdy nie odczuwałem z tego powodu żadnego dyskomfortu. Ale może się tylko czepiam.

pinio_tdci 14-03-05 12:55

Zgadzam sie w calej rozciaglosci :P - i jeszcze bym dolozyl [zaklopotanie]

No nic, jeszcze musze Ghia zobaczyc, moze bedzie lepiej [screwy] - jak nie, to foka II nie bedzie nastepca mojej 'jedynki' :(

No ale ponoc ford 'poluje' na gusta tych ktorzy nie 'trawili' MKI (tyle, ze golfizna MKV jest teraz duzo ladniejsza w srodku niz foka :shock:), zobaczymy, ale cos czuje, ze palant od marketingu, chyba sie jednak z praca pozegna [zaklopotanie]

SzerszeN 15-03-05 13:53

ja dozuce swoje 3 grosze, jak lazilismy z zona po salonie i ogladalismy nowe foki to im dluzej patrzylam na profil hb tym bardziej mialem wrazenie, ze ja juz ja gdzies widzialem, i nagle tryby zaskoczyly, seat leon, moze przesadzam ale jakos z boku tak mi sie kojazy

Kulin 18-03-05 20:49

mi znowu z boku przypomina trochę volvo - chodzi o przód. Może te przetłoczenia i przejście do zderzaka...

gregor 19-03-05 22:18

Cytat:

Napisał Kulin
mi znowu z boku przypomina trochę volvo - chodzi o przód. Może te przetłoczenia i przejście do zderzaka...

przecież nowe Volvo 40 to nic innego jak nowy Focus. Od niego ma całe podwozie i część silników. Podobnie jak Mazda 3 , tyle tylko, że japończycy potrudzili się troszkę bardziej projektując nadwozie.

Picia78 20-03-05 09:47

Cytat:

Napisał @ndy
Mi najbardziej podoba się tylna wycieraczka w HTB - jest tak malutka czyści tylko 40% szyby... [helm]

Tesz szczegól mi sie też spodobał a tak ogólem to kiszka naprawdę wole foke 1 [bigok]

Vonter 20-03-05 15:59

Cytat:

Napisał driver
Mimo iz nowa Foczka 2 jest ladna nadal pozostaje przy zdaniu ze FOczusia 1 jest ladniejsza.
Swiatla 1 sa o wiele ladniejesze niz 2 nie wspominajac o tyle.W srodku zarowno 1 jak i 2 maja landie wykonczone i zrobiony design.Gdzies na stronie Fkp byla niebieska foczka 2 z niebieska tapicerka w srodku i bardzo mi to przypadlo do gustu jednak deska rozdzielcza poraza sciagnieciem z innych aut zegarow.

Jestem tego samego zdania - wedlug mnie I byla ladniejsza, a II to juz nie to samo. Stracila charakter Focus'a. Co prawda fajny do tuningu ale seryjny nic nowego. ( nie mowie ze brzydki, bo jest ladny :))

Pozdr

Beo 20-03-05 16:07

a mówią ze drugi przegonił pierwszego ... [rotfl] ja tam osobiście wole I, II czegoś brakuje ... trudno to określić, bo nie stykałem się z nim na żywo.. ale tak jakby spotulniał z wyglądu (mówię o HB).I miała coś w sobie, II stała się bardziej konserwatywna - mniejsze, delikatniej prowadzone światła i z przodu, i z tyłu. jakby chcieli subtelnie poprawić, ale im średnio to wyszło ...
albo po prostu zbyt się koncentrowali na nowym Mustangu ... [screwy]

Vonter 31-03-05 17:10

OOooo a ja dzisiaj cos wylookalem w TV. Wrzucilem dzisiaj na chwile na TVN TURBO i trafilem na program 5th Gear. I widze ze prezentuja starego Focusa z porownaniem z nowym. I co uslyszalem: W jedynce jak to powiedzieli "deska rozdzielcza jest tandetna" materialy kiepskie itd. a w 2 ocenili wnetrze w samych super latynach..... Hmmmm :roll:
No moje zdanie jest troszki inne. Co do jedynki przynajmniej bo w FF2 nie siedzialem jeszcze.

NeroN 31-03-05 17:14

Cytat:

Napisał Vonter
OOooo a ja dzisiaj cos wylookalem w TV. Wrzucilem dzisiaj na chwile na TVN TURBO i trafilem na program 5th Gear. I widze ze prezentuja starego Focusa z porownaniem z nowym. I co uslyszalem: W jedynce jak to powiedzieli "deska rozdzielcza jest tandetna" materialy kiepskie itd. a w 2 ocenili wnetrze w samych super latynach..... Hmmmm :roll:
No moje zdanie jest troszki inne. Co do jedynki przynajmniej bo w FF2 nie siedzialem jeszcze.


Ciekawe, ile jeszcze by odcinków powstało tego programu jakby powiedzieli,że FF2 to lipa [helm]

SzerszeN 31-03-05 17:43

Cytat:

Napisał Vonter
W jedynce jak to powiedzieli "deska rozdzielcza jest tandetna" materialy kiepskie itd. a w 2 ocenili wnetrze w samych super latynach.....

chyba w super latrynach :D
wlasnie deska w 1 to jest to co najbardziej wyroznia foke sposord innych aut tej klasy, zachwianie symetrii, luki, srodkowe wyloty powietrza na roznych wysokosciach itp itd, nie musze chyba tutaj nikomu tlumaczyc, to jest to co mnie najbardziej uzeklo, a w 2 :( nie ma tego, jest taka sama jak miliony innych samochodow, same prostokatnosci, wyrazny podzial na czesc kierowcy i pasazera, nic tak naprawde co by jakos wyraznie wyroznialo to wnetrze sposrod innych

acmeadow 31-03-05 22:44

tzw " artykuł sponsorowany" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

grzehoo 17-04-05 14:19

Re: focus II - plastikowa porażka
 
Cytat:

Napisał acmeadow
chyba chcieli zrobić best of the best of the best w tej klasie, ale to się nie robi kopiowaniem poszczególnych elementów innych aut !!!

No chyba tak to już jest w dobie globalizacji, trafiania w modę i panowania koncernów, że auta są bardzo podobne do siebie nawet wizualnie, nie mówiąc już o tych samych częściach w niektórych markach należących do jednego koncernu.
Mi FFII najbardziej się podoba jeśli chodzi o zawieszenie i wyposażenie. Optycznie z zewnątrz i wewnątrz Foka I jest ciągle the best!

pozdro

barnio 17-04-05 19:42

Kolejna porazka to plastiki na zewnatrz na slupkach, chyba z plastingu po recyklingu z mydelczniczek je robili. Poki co nie widzialem jeszcze nowej Foki na ulicy w Lodzi, czyli jednak chyba nie jestesmy osamotnieni w naszych osadach

hans 17-04-05 21:49

A ja już widziałem u mnei na parkingu 3dr HTB Golda w butelkowej :!: zieleni.

szy 17-04-05 22:21

Ja w Gdańsku też nie.

Szy.

grzehoo 17-04-05 23:52

Jest w Gdańsku. Widziałem na parkingu pod sklepikiem w Osowej. Ale migiem, bo przejeżdżałem tylko. [tuning]

SzerszeN 29-04-05 14:37

a i jeszcze jedno :)

chyba nikt do tej pory nie zwrocil uwagi na to ze tak na dobra sprawe dwojka z hatchbacka przeistoczyla sie w liftbacka :)

NeroN 29-04-05 14:39

A sedan wygląda jak mondeło.... [hehe]

grzehoo 29-04-05 19:29

Pierwsza Foka RULEZ [tuning]

gRuHa 29-04-05 19:53

mi sie od samego poczatku FFII nie podobal.....
w Wysokich Obrotach napisali ze Ford zrobil zamiast nastepcy poprzednika FFI, bo tak naprawde jest!!!! chociaz jak zobaczylem ja na zywo (czarna z dwoma srebrnymi pasami na srodku) to bylem juz sklonny sie do niej przekonac, ale jak sobie przypomne wnetrze pierwszej foki to zaraz porzucam te mysl......
teraz foke beda kupowac ludzie po czterdziestce najlepiej z jaknajmniejszym silnikiem, niewiem dla kogo robia ST.....

Mati 30-04-05 13:48

nowa foka to tragedia... trzeba wydać 80k zł żeby sie nie brzydzić kierownicy dotykać a i tak ta "skóra" jest o wiele gorsza niż zwykła kiera w jedynce... ford zrobił duuuuży krok wstecz niestety :(

gRuHa 30-04-05 14:28

ale za to jest najtansza, z najlepszym silnikiem i zawieszeniem w swojej klasie!!!!
(i co z tego???) :?

Picia78 30-04-05 15:40

FFII to porarzka koszmar nad koszmary choć kombi ujdzie w tłumie ale ta najbogadsza wersja TDCI bo te tansze to kaszana [banghead] szok nie ma to jak FFI


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi