Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-05-15, 17:50   #1
mik99
Turysta
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 220
Domyślnie Olej w dolocie 2.0 TDCi

Witam

Ostatnio przeżywam same problemy ze swoją foką . Auto wpada w tryb awaryjny, nie ma mocy a fordscan nie pokazuje żadnego błędu poza błędem EGR. Wcześniej auto potrafiło mi puszczać czarne bąki a od momentu kiedy wpada w tryb awaryjny nie puszcza dymu przy przyśpieszaniu. Turbo zaczyna jakoś bardziej świstać jak wcześniej stąd postanowiłem zajrzeć dzisiaj do dolotu i zobaczyłem taki o to stan:
http://postimg.org/gallery/3c4jw1szs/13eecb1e/
Tak właśnie wyglądają przewodu od IC oraz od turbo (ten biegnący pomiędzy misą olejową). Jest w nich pełno oleju, który po prostu ścieka.Co najśmieszniejsze nie zauważyłem, żeby aż tak mocno go ubywało. Dodatkowo wspomnę o tym, że gazując auto na luzie z rury wydechowej wydobywa się niebiesko-szary dym, pewnie silnik go przepala.

Tak wygląda dół mojej przepustnicy, czyli jest tam po prostu masakra, olej jest wszędzie
http://postimg.org/image/kavm69axp/aa75b0c9/
Dodatkowo zauważyłem, że przy łączeniu turbo z katem jest sadza
http://postimg.org/image/5j72e6grp/ad1c5f45/

Mam teraz wielkie obiekcje co dzieje się z tym autem. Jak miał moc dymił na czarno i czasami na postoju na jasnoniebieski. Teraz kiedy nie ma mocy nie dymi podczas przyśpieszania, ale za to mniej też widać jakby jasnoniebieski dym. Niedługo auta trafia w ręce polecanego na forum mechanika, ale już teraz chciałbym wiedzieć co obstawiacie. Według mnie będzie grubo .
__________________
NIEBIESKIE ZŁO 174ps 389Nm-Już niedługo 2.0 EB 240 ps
mik99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-15, 18:17   #2
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Co tu mówić, pewnie turbo kończy żywot.
Sprawdź ewentualne przyczyny jego zajechania: czy wszystkie węże, IC za turbo było na 100% szczelne (jazda na nieszczelnościach zabija turbo), czy smarowanie olejowe było ok (głównie sitko znajdujące się w śrubie węża olejowego wkręcanej w blok).
Jakbyś teraz nadal używał auto zacznie ubywać oleju w silniku.

Jeżeli masz program na ok. 170km to turbo powinno bić w okolicach 2500rpm 1,3-1,5bar (czyli odczyt z MAP sensora w Forscan 230-250kPa) gdy wszystko jest sprawne.

Możesz jeszcze zamienić z ciekawości elektrozawory sterujące podciśnieniem. Ten sam co do turbo jest stosowany do przepustnicy na wejściu kolektora (znajduje się między alternatorem a sprężarką klimy).
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-15, 21:53   #3
mik99
Turysta
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 220
Domyślnie

To co mogłem sprawdzić wydaje się szczelne. IC oraz dolot od dołu nie wskazuje by coś złego się tam działo. 2.0 Tdci z fapem posiada dwa czy trzy zaworki podciśnieniowe?. Dzisiaj sprawdzając węże od dolotu znalazłem ten drugi zaworek nad sprężarką klimy, ale nie wyjmowałem go bo jest tam mega ciasno. Jeśli okaże się, że winę za ten stan rzeczy ponosi turbo to i tak kupię nowe zawory podciśnieniowe by miało lżej tylko nie wiem czy są tam dwa czy trzy bo już słyszałem różne opinie. Dwa na pewno znalazłem. W ogóle jaja mi się dzieją ze sterowaniem przepustnicą. Jak wiemy steruje nią zawór podniesieniowy zlokalizowany nad sprężarką klimatyzacji. U mnie przepustnica posiada dwa kanały od zimnego i ciepłego powietrza. Sama przepustnica wydaje się działać bezproblemowo, ale kiedy jest podpięty wężyk podciśnieniowy od zimnej strony to auto mega szarpie a jak zdejmę wężyk autko nie skacze. Być może zawór podciśnienia jest już niesprawny.
__________________
NIEBIESKIE ZŁO 174ps 389Nm-Już niedługo 2.0 EB 240 ps

Ostatnio edytowane przez mik99 ; 18-05-15 o 21:56
mik99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-15, 22:57   #4
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Jak DPF wycięty prawidłowo: nie ma prawa zasterowywać i brać powietrze bypassem. Tylko i wyłącznie przez IC. Dziwna sytuacja...

Próbowałeś eksperymentów z odpinaniem IAT? Również z przecięciem odpowiedniego przewodu do przepływomierza? Tam jest drugi IAT. Przy wypięciu wtyczki od przepływki błąd zarówno MAF jak i IAT. Przy przecięciu przewodu od IAT silnik uznaje że jest wszystko ok, tylko że są syberyjskie mrozy
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-15, 08:48   #5
mik99
Turysta
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 220
Domyślnie

Michale u mnie wlasnie to wyglada tak ze strona ciepla czyli bypass jest zamkniety a cos sie dzieje ze strona zimna czyli IC. Sprobuje tej metody o ktorej piszesz chociaz czujnik iat w kolektorze wymienilem. Uszkodzil go wszedzie obecny olej. Najlepsze jest to ze forscan pomimo trybu awaryjnego nie wyrzuca bledow.
__________________
NIEBIESKIE ZŁO 174ps 389Nm-Już niedługo 2.0 EB 240 ps
mik99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1.8 TDCI olej w egr rastuch Silnik i skrzynia 0 29-08-14 10:47
[MK2] 1.6 TDCI Dziura w dolocie spalin do turbosprężarki sison Inne techniczne 7 10-10-11 19:44
[MK1] Przybywający olej w 1.8 TDCI Smoczuś Silnik i skrzynia 9 06-04-10 19:31
[FFI FL] Olej do TDCI 115KM pawlo00 Silnik i skrzynia 17 21-06-09 12:50
Olej w TDCI 100 PS wierzba Inne techniczne 11 24-04-09 22:10

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u