Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-02-05, 08:58   #1
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie Re: [sprzedam] czesci do focusa

Cytat:
Napisał Czarnuch
- zbiornik na plyn do spryskiwaczy (z miejscem na czujnik poziomu plynu, bez wyjscia na dodatkowa pompke do spryskiwaczy reflektorow)
Czyzbys zalozyl spryskiwacze reflektorow?? Ile Ci kosztowaly? Kiedy on pryska? Pryskasz na przednia szybe?
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-05, 15:36   #2
Czarnuch
Turysta
 
Avatar Czarnuch
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Radom
Postów: 319
Domyślnie Re: [sprzedam] czesci do focusa

Cytat:
Napisał moon
Cytat:
Napisał Czarnuch
- zbiornik na plyn do spryskiwaczy (z miejscem na czujnik poziomu plynu, bez wyjscia na dodatkowa pompke do spryskiwaczy reflektorow)
Czyzbys zalozyl spryskiwacze reflektorow?? Ile Ci kosztowaly? Kiedy on pryska? Pryskasz na przednia szybe?
hehs... to dobra historia
Razem ze zmiana reflektorow zachcialo mi sie spryskiwaczy. Niestety uzywanych czesci nigdzie nie znalazlem. Poszedlem wiec do ASO z nadzieja, ze koszt nie przekroczy 500zl Na poczatku zamowilem przykrywki dysz (112zl ) i oddalem razem z innymi czesciami do lakieru. Mialem rozgrzebane auto, wiec myslalem ze za jednym zamachem wszystko zamontuje. Akurat bylem tez w Wawie, wiec zamowilem w Abscarze obie dysze i pompke (dysze po 180, silnik 250 ). Na miejscu okazalo sie, ze jest tylko dysza prawa i silnik. Na lewa trzeba czekac tydzien, bo w zadnym magazynie w Polsce nie ma i musi przyjsc z Niemiec Zatelefonowalem wiec do rodzimego ASO i dostalem informacje, ze brakujaca dysze sprowadza na nastepny dzien Niestety, nastepnego dnia okazalo sie, ze rowniez trzeba czekac tydzien Mysle sobie, no nic, auto postoi rozebrane pare dni, bo potem nie bedzie mi sie chcialo wszystkiego na nowo rozkrecac. Po chwili jednak dostalem telefon, ze musze poczekac ok. miesiaca, bo dyszy nie ma w Niemczech i musi przyjsc z Anglii Jakby tego bylo malo, stary zbiornik na plyn niestety nie pasuje, na co po cichu liczylem Po prostu brakuje w nim takiego cycka, w ktorego wbija sie sterczaca pionowo nowa pompke. Pekla kolejna stowa na pojemnik i uszczelke do nowej pompki Pozniej okazalo sie, ze brakuje przekaznika czasowego, ktory odbiera sygnal od wlaczonych swiatel i wcisnietego przycisku, a nastepnie przekazuje go do spryskiwaczy. Koszt w ASO - 190zl Aha, dodam jeszcze, ze od poczatku zylem w glebokim przekonaniu, ze moja dobra sztuka z Saarlouis ma potrzebna do spryskiwaczy instalacje Niestety, po otwarciu skrzynki w komorze silnika okazalo, sie ze nie ma gdzie wetknac przekaznika, bo w jego miejscu jest wielka pusta locha na wylot :smt107 Sytuacja wiec wyglada tak, ze bede musial robic nowa instalacje, wiec przy okazji zamontuje sobie oddzielny wlacznik
Podsumowujac, chyba latwiej byloby przecierac swiatla szmatka co jakies 100km, co tez na razie bede uskutecznial No ale, jak to mowia, no tuning no fun
Czarnuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-05, 15:49   #3
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Ja myslalem co by nie zrobic sciemy i zalozyc tylko spryskiwaczy bez instalacji a swiatla szmatka wycierac tak jak mowisz...
180 PLN Kosztuje jeden spryskiwacz??
Mozesz podsumowac koszy calej ta zabawy?

Powiedz na ktorym miejscu powienien byc ten przekaznik od spryskiwaczy? Sprawdze czy u mnie jest....
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-05, 16:15   #4
Czarnuch
Turysta
 
Avatar Czarnuch
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Radom
Postów: 319
Domyślnie

Aha, zapomnialem jeszcze dodac Od pompki do dysz biegnie przewod do lewej dyszy, od ktorej trojnikiem leci kolejny przewod do prawej. Zadzwonilem do ASO z zapytaniem, ile one kosztuja. Padla odpowiedz, ze 37zl. Wiec stwierdzilem, ze tez je zamowie. Dla pewnosci jeszcze sprawdzilem w Microcacie podczas pobytu w ASO, czy podali mi cene dobrej czesci. Gdzie tam To byla cena za przewody do spryskiwaczy przedniej szyby, natomiast te do reflektorow kosztuja 150 Stwierdzilem, ze koniec tego dobrego i poszedlem do sklepu motoryzacyjnego, kupilem trojnik, 6 opasek zaciskowych oraz 2,5m przewodu igielitowego - koszt 15zl
Jezeli chodzi o przekaznik, to jest on w skrzynce z bezpiecznikami w komorze silnika - nr R4 (jest opisany od wewnetrznej strony). W niektorych fokach jest juz na niego miejsce (jak mniemam, tylko w tych z podgrzewana przednia szyba, do ktorej przekaznik jest obok), jednak u mnie (nie mam podgrzewanej szyby) w miejscu tych dwoch przekaznikow jest wielka dziura Choc w obecnej sytuacji, kiedy bede robil oddzielna instalacje, przekaznik nie bedzie mi potrzebny Dodatkowo, w tej samej skrzynce potrzebny jest bezpiecznik, nr bodaj 13 (tez jest opisany).
Oprocz tego, gdzies przy zbiorniku powinna byc ukryta wtyczka do nowej pompki. U mnie jej na pewno nie ma, a czy w tych fokach z miejscem na przekaznik jest - mozliwe, ale pewnosci nie mam (trzeba by sciagnac nadkole i poszukac).
Jesli dobrze licze, to wyjdzie mnie ta zbieranina ok. 800zl, ale czy zadziala - zobaczymy

Alternatywa jest jeszcze zestaw oczyszczania reflektorow firmy Hella dedykowany specjalnie do Focusa (ktory zawiera wszystkie potrzebne elementy). Koszt 1040zl, czas oczekiwania - ok. miesiaca (bo nie maja tego w Polsce)
Czarnuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-05, 09:13   #5
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Czarnuch
Jezeli chodzi o przekaznik, to jest on w skrzynce z bezpiecznikami w komorze silnika - nr R4 (jest opisany od wewnetrznej strony). W niektorych fokach jest juz na niego miejsce (jak mniemam, tylko w tych z podgrzewana przednia szyba, do ktorej przekaznik jest obok), jednak u mnie (nie mam podgrzewanej szyby) w miejscu tych dwoch przekaznikow jest wielka dziura Choc w obecnej sytuacji, kiedy bede robil oddzielna instalacje, przekaznik nie bedzie mi potrzebny Dodatkowo, w tej samej skrzynce potrzebny jest bezpiecznik, nr bodaj 13 (tez jest opisany).
No tak, rzeczywiscie... jest opisany i tez pustka...
Cos wymysle jak sobie kupie ksenonki...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-05, 23:53   #6
Czarnuch
Turysta
 
Avatar Czarnuch
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Radom
Postów: 319
Domyślnie

No i w tym tygodniu w koncu zamontowalem spryskiwacze Z technicznych spraw, to okazalo sie, ze niepotrzebnie kupowalem drugi zbiornik, bo w starym jest tez wyprofilowanie na druga pompke i wystarczylo zrobic w nim dziure Jesli chodzi o prad, to wzialem go z zapalniczki. Podlaczylem dodatkowy wlacznik i kabelki pociagnalem bezposrednio do wtyczki w nowej pompce. Tak wiec mam odseparowane sterowanie od spryskiwaczy szyb

A teraz wrazenia

Na - :
- chu.owo wyglada (w sensie, ze koncowki wystaja ze zderzaka, a nie chowaja sie w nim tak jak w innych samochodach)
- pompka dosyc glosno pracuje (wyraznie glosniej niz ta od spryskiwaczy szyb )
- wpi.prza potworne ilosci plynu
- jezeli chodzi o samo spryskiwanie, to oczywiscie przy okazji obrzyguje pol samochodu W dodatku, z tego co potem zostaje na reflektorze, robia sie zacieki - w efekcie lampy wygladaja na brudniejsze niz przed spryskaniem

Na + :
- poki co zalet nie odkrylem

Generalnie jesli ktos sobie lubi troche pogrzebac przy autku, to mozna powiedziec, ze jest to cos w sam raz dla niego
Pozdrawiam
Czarnuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-05, 11:22   #7
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Nie pytam ile dokladnie to kosztowalo bo wiem ze duzo i wiem ze sie nie oplaca.

To ze jest to strasznie plyno rzerne i ze nic nie daje to juz slyszalem od kilku osob ale tym ze reflektory sa jeszcze brudniejsze po niz przed to jest jeszcze ciekawsze

W zwiazku z powyzszym juz podjalem decyzje. Zamiast bawic sie w spryskiwacze (do nabytych w przyszlosci xenonow) kupie sobie przykrywki spryskiwaczy od c-max'a, ladnie polakieruje (przy okazji lakierowania przykrywek zamka w klamkach przednich) i przykleje tasma dwustronna.

Juz mi sie podoba
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FII] instr. montażu przełącznika świateł z reg ośw. zegarów mayak Elektryka, audio i alarmy 3 06-01-11 14:51
Wyciek płynu do spryskiwaczy tengu79 Inne techniczne 6 18-02-08 19:55
Kontrolka płynu spryskiwaczy. marcin83 Elektryka, audio i alarmy 3 04-04-06 14:51
Montaż spryskiwaczy reflektorów RSSSS Inne techniczne 9 17-01-05 11:09

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u