Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-09-11, 19:15   #1
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie Światła do jazdy dziennej, a zmierzchowy

Witam. Moja foka ma włącznik z
funkcją auto + czujnik zmierzchu.
Czy dało by radę dołożyć światła
dzienne, ale w taki sposób żeby
włącznił świateł był na auto.
Światła dzienne świeciły by się w
dzień, a po zmierzchu zapalały by
się świateł drogowe, a dzienne
by gasły?
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 17:25   #2
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Podczepiam się pod temat i dodatkowo spytam co zrobić jak mam czujnik zmierzchowy, ale przy włączniku nie mam pozycji auto, ale mam zamontowany ten automacik, który zapala mi światła od razu po przekręceniu kluczyka. Gdzie w ogóle szukać tego modułu, żeby go odłączyć?
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 17:38   #3
misiom1
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Inny
cabrio
1.6 Zetec 100KM automat
1998
Postów: 719
Domyślnie

Cytat:
Napisał JohnLenin Zobacz post
Witam. Moja foka ma włącznik z
funkcją auto + czujnik zmierzchu.
Czy dało by radę dołożyć światła
dzienne, ale w taki sposób żeby
włącznił świateł był na auto.
Światła dzienne świeciły by się w
dzień, a po zmierzchu zapalały by
się świateł drogowe, a dzienne
by gasły?
Podłączasz normalnie światła dzienne, jeden kabelek w dziennych idzie do świateł postojowych, po włączeniu świateł mijania przez automat automatycznie są gaszone ledy ponieważ światła postojowe też się zapalają, tak więc wystarczy normalnie to podłączyć i będzie działać
misiom1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 18:04   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

@jajko, najszybciej albo gdzieś obok włącznika świateł albo obok skrzynek bezpieczników. Tam są potrzebne wszystkie sygnały, więc najczęściej tam się montuje.
@JohnLenin, chodzi Ci o dokładany zestaw LED czy dzienne na lampach które już masz w aucie?
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 20:00   #5
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
@jajko, najszybciej albo gdzieś obok włącznika świateł albo obok skrzynek bezpieczników. Tam są potrzebne wszystkie sygnały, więc najczęściej tam się montuje.
@JohnLenin, chodzi Ci o dokładany zestaw LED czy dzienne na lampach które już masz w aucie?
Pozdrawiam
Nie mam świateł do jazdy dziennej, chcę jakieś dołożyć, ale jeszcze nie wiem jakie i gdzie, na pewno chcę zostawić przednie przeciwmgielne tak jak są. Mam właśnie zmierzchowy i chcę jakoś to wykorzystać, dlatego takie pytanie.
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 22:18   #6
Favoriters
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Favoriters
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2009
Postów: 382
Domyślnie

Ja u siebie założyłem okrągłe w miejscu halogenów - wg mnie one nic nie dawały. Dzienne mają moduł wykrywający odpalenie silnika. Podłączenie plus na plus, minus na masę, sterowanie ze świateł postojowych, przełącznik w pozycji auto. Działa miodnie.
__________________
jest upragnione ST - MDO w kombiku Performance Blue ST220 Kleber Edyszyn
było 146KM@370Nm 1,8 TDCi by GCS
było 100KM 1,6 z gazem bieda wersja
Favoriters jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 22:23   #7
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
@jajko, najszybciej albo gdzieś obok włącznika świateł albo obok skrzynek bezpieczników. Tam są potrzebne wszystkie sygnały, więc najczęściej tam się montuje.
Ok, dzięki, poszukam. Mam tylko jeszcze jedną wątpliwość, jak go odłącze to jak mam ustawić przełącznik świateł, żeby działał czujnik zmierzchu, u mnie nie ma pozycji "AUTO", włącznik wygląda tak, jakbym nie miał czujnika zmierzchowego, a wiem, że mam bo za niego dopłacałem.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 22:52   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A wycieraczki chociaż masz auto? Bo jeśli też nie to zupełnie zbędny bajer dokupiłeś. Czujnik deszczu i zmierzchu są zintegrowane. I faktycznie bardzo dziwna polityka Forda jeśli ktoś dopłaca do czujnika zmierzchu to powinien niejako w pakiecie dostać włącznik świateł z AUTO bo do czego innego jest czujnik zmierzchu? No i jeśli chciałbyś go uruchomić to pewnie wymiana na taki z auto Ciebie czeka.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-11, 00:13   #9
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Sytuacja jest o tyle dziwna, że kupowałem cały pakiet w którym był czujnik zmierzchu, samościemniające się lusterko i czujnik deszczu. Dwie z tych rzeczy mam, czyli pakiet niby jest, ale zamiast włącznika świateł z AUTO mam ten moduł, który zapala światła po przekręceniu kluczyka, co uniemożliwia w ogóle sprawdzenie czujnika zmierzchu. I teraz nie wiem czy jak odłączę ten moduł to pozycja "0" będzie jakby AUTO, czy okaże się, że ten czujnik w ogóle nie funkcjonuje i muszę dokupić jeszcze przełącznik, albo cholera wie co nagrzebać w elektryce.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-11, 08:47   #10
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Faktycznie w nowszych Fordach jest chyba już inne lusterko samościemniające i ono chyba też działa na czujnik zmierzchu. Ja mam z Mondeo MK3 i tam jeszcze w lusterku jest czujnik z przodu lusterka i z tyłu lusterka. Natomiast u Ciebie chyba już tylko z tyłu na lusterku jest czujnik a z przodu jest podpięte pod czujnik zmierzchu na szybie.
No to dziwny ten pakiet z czujnikiem zmierzchu.
A może nie masz żadnego modułu i wszystko działa w auto, tylko masz uruchomione dzienne? Gdzieś było na forum że tak się robi w FFII czyli jak ma się w auto to zapalają się dzienne światła a kiedy robi się ciemno odpalają normalnie mijania. A jedynie włącznik masz bez auto.
Zamiana włącznika na taki z napisem auto chyba nie wiązała by się z mieszaniem w elektryce, skoro masz czujnik zmierzchu to pewnie odpowiednia instalka już siedzi w aucie, ewentualnie tylko jakiś magic z WDS.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-11, 10:13   #11
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

U mnie jest czujnik zmierzchu, deszczu, fotochrom i przełącznik ma funkcje auto. Jeśli Ktoś podłączył światła do jazdy dziennej z użyciem auto do przełączenia na "zwykłe" światła to proszę o namiary/schemat jak to połapać, żeby coś nie uszkodzić.
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-11, 11:33   #12
misiom1
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Inny
cabrio
1.6 Zetec 100KM automat
1998
Postów: 719
Domyślnie

Podłączenie jak w każdym aucie, bez różnicy czy ma czujniki zmierzchu czy nie.
Jeden kabelek pod + do bezpiecznika, drugi pod masę, trzeci do świateł postojowych.
Jak czujnik zmierzchu odpali światła mijania to odrazu (czyli + pójdzie do świateł mijania i postojowych) to światła dzienne się wyłączą.
Żadnej filozofii nie ma
misiom1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-11, 18:16   #13
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiom1 Zobacz post
Podłączenie jak w każdym aucie, bez różnicy czy ma czujniki zmierzchu czy nie.
Jeden kabelek pod + do bezpiecznika, drugi pod masę, trzeci do świateł postojowych.
Jak czujnik zmierzchu odpali światła mijania to odrazu (czyli + pójdzie do świateł mijania i postojowych) to światła dzienne się wyłączą.
Żadnej filozofii nie ma
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sprawuje się takie podłączenie ze zmierzchowym? Chodzi mi o to jak to działa np. gdy występuje mgła, czy jakaś ulewa, załączą się światła główne, czy pozostaną aktywne dzienne?
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-11, 18:24   #14
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jeśli podłączysz że światła mijania odłączają światła dzienne to jasne że jeśli włącznik zmierzchowy włączy światła mijania (z obojętnie jakiego powodu) to ledy zgasną.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-11, 12:00   #15
Ziembol
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus II CC
cabrio
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 2
Domyślnie

tu: http://www.thhe.dk/auto_lights.htm przykład akurat z Mondziaka - ale zasada podłączenia powinna być u nas taka sama .. sam się zastanawiam nad zamontowaniem u siebie tego patentu
Ziembol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] światła do jazdy dziennej lukasz18047 Elektryka, audio i alarmy 3 07-03-11 07:46
Światła do jazdy dziennej (DADRL Daytime Running Lights) WMB Elektryka, audio i alarmy 40 06-10-10 19:42
[MK1] Światła do jazdy dziennej ht11 Elektryka, audio i alarmy 8 23-09-10 23:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u