Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 28-07-22, 23:06   #1
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Domyślnie FF II FL kombi sprężyna tył - brzdękanie podczas jazdy

Focus kombi.
dwa lata temu wymieniałem sprężyny z tyłu - podczas wymiany amortyzatorów doradził mi to mechanik. Miał być wymieniony komplet (tzn. także gumy dół i góra).
Od razu po wymianie usłyszałem nienormalny dźwięk (jak stukanie) z prawego tyłu i wróciłem do warsztatu. Auto wjechało na podnośnik, mechanik pogrzebał, psiknął smarem i powiedział, że nic nie widzi i "pewnie sprężyna musi się ułożyć". Po wyjeździe dźwięku nie było, więc wydawało mi się ok.
Mało jeździłem od tego czasu (wiadomo - pandemia) ale regularnie auto na chodzie (dojazdy 8min. do pracy, powrót, zakupy). Auto średnio obciążone bo zawsze coś w środku (zapasy "pandemiczne" :027.
Pojechałem miesiąc temu na urlop już porządnie zapakowany - ale bez przesady - dwie osoby z pełnym bagażnikiem. No i zaczęło się - po rozpakowaniu bagażnika usłyszałem w prawym tyle przy jeździe na miejscu "brzdąknięcia", właściwie w każdej sytuacji, kiedy można przewidywać pracę sprężyny. Dźwięk słyszalny także przy bujaniu poprzecznym auta.
Po powrocie z wakacji z pomocą kolegi wykonałem najprostsze badania, jakie można zrobić bez sprzętu typu podnośnik i ściskacz sprężyny (a przynajmniej te, które potrafię zrobić): wczołgałem się pod tył auta a kolega bujał auto. Prawie na pewno problem jest w górnej gumie sprężyny (na słuch). Nie łączniki stabilizatora. Dodatkowo jak podczas bujania złapałem za sprężynę mniej więcej pośrodku (najłatwiej) i ciągnąłem w kierunku tyłu auta to "brząkanie" zanikało.
Trochę trudno mi uwierzyć, że jakoś specjalnie przesunąłem sprężynę takim ciągnięciem w stojącym normalnie aucie... ale fakt jest fakt - potwierdził to także kolega, który bujał autem.
Niestety, dostęp do góry sprężyny (i górnej gumy) jest właściwie niemożliwy bez jej demontażu
Warsztat gdzie robiłem tą sprężynę ma teraz urlop jeszcze prawie miesiąc i żadna reklamacja/konsultacja u nich nie jest możliwa.
Mam więc trzy pytania:
1) czy to prawie pewna awaria górnej gumy ?
2) ile kosztuje wymiana takiej gumy, tzn. ile się mogę spodziewać w innym warsztacie ?
3) czy mogę jeździć do czasu naprawy, czy też grozi to rozszerzeniem awarii ?

Poniżej kilka zdjęć z mojego pobytu pod autem, czy wszystko wygląda ok ?
Oczywiście mogę dorobić zdjęcia



langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8B Gaśnie sam podczas jazdy Biscatella Silnik i skrzynia 1 02-05-18 17:40
[MK1] Gaśnie podczas jazdy martin1996a Szkody, Naprawy, Porównania 1 11-08-15 22:13
[MK1] Gaśnie podczas jazdy. Adrian355 Silnik i skrzynia 3 09-12-11 08:59
[MK1] hałas podczas jazdy zbyszekzibi Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 27 22-09-10 22:24
Gaśnie podczas jazdy dyntek Elektryka, audio i alarmy 3 04-02-09 19:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u