Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-07-05, 22:03   #1
Tower
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
2016
Postów: 140
Domyślnie Awaria silnika 1.6 Ti-VCT :((

hej!

myslalem, ze nie nigdy tego tu nie napisze, ale stalo sie i to zdecydowanie za szybko. w moim FII (1.6 115 Ti-VCT) ulegl awarii silnik - wedlug serwisu (chorwackiego) problem polega na zlym cisnieniu w jednym z zaworow - ze wzgledu na specyfike awarii / naprawy (czesc) - problem bedzie naprawiony w ciagu okolo 2 tygodnii !!!

wszystko stalo sie po 2 miesiacach uzytkowania (przebieg 6000 km). jedyna widoczna oznaka awarii byla swiecaca sie pomaranczowa ikonka (problem z silnikiem), nie gasnaca po uruchomieniu samochodu - wedlug instrukcji nalezalo skonczyc jazde i skontaktowac sie z serwisem, co zrobilem

dodatkowym "smaczkiem" jest to ze awaria nastapila w chorwacji podczas mojego urlopu, co sprawilo mi spory klopot bo program Ford Protect nie jest taki rozowy jak sie mogloby wydawac

a) ford zapewnil mi i 3 wspoltowarzysza urlopu powrot samolotem do Polski
b) jednak skrocilem o 2 dni urlop gdyz jesli wybiera sie powrot do domu to nie mozna dostac auta zastepczego - innymi slowy albo powrot, albo auto zastepcze, albo hotel - nie mozna laczyc tych opcji, co nie jest nigdzie napisane w informatorach

liczylem na to ze dostane na ostatnie 4 dni urlopu (ktory mial charakter podrozy z dolu na gore chorwacji) auto zastepcze, a pozniej wroce do domu samolotem, a tu lipa - nie mozna laczyc.

w sumie to nawet im powiedzialem, ze w takim razie nie chce samolotu, tylko auto zastepcze pod warunkiem ze moge nim wrocic do polski - niestety auta zastepczego nie mozna "wywozic" poza granice kraju, w ktorym zostalo wydane

wiec jesli ktos tu z Forda czyta mojego posta to maly komentarz:

pokrycie kosztow powrotu samolotem nie robi na mnie zadnego wrazenia i uwazam to za normalna rzecz jaka powinna zrobic firma klientowi, ktory zaplacil 70 tys. za auto, ktore sie popsulo po 6000 km kilometrow

za to robi na mnie wrazenie kombinowanie z nielaczeniem "przywilejow" czego skutkiem byly powazne komplikacje mojego ciezko wyczekiwanego i upragnionego urlopu, a w konsekwencji skrocenie go o 2 dni.
auto wraca do mnie laweta za okolo 2 tygodnie, jest moim narzedziem pracy i w zwiazku z tym powaznie skomplikuje mi "zycie" jego brak. jutro dzwonie do froda spytac sie o to czy moze byliby tacy wspaniali dac mi na ten czas auto zastepcze, ktore wedlug umowy mi nie przysluguje, gdyz wybralem samolot - urghhhhh

p.s.

pisalem juz w kliku postach o tym, ze zaluje wyboru silnika 1.6 Ti-VCT

- koszmarne spalanie
- niesamowicie glosna praca
- mocno nieliniowa praca

po tej awarii jestem jeszcze bardziej na NIE - i tutaj chcialbym zaapelowac do potencjalnych nabywcow - FORDOWI SILNIK TEN NIE WYSZEDL, PRZYNAJMNIEJ NIE JEGO PIERWSZA WERSJA - NIE BADZCIE KROLIKAMI DOSWIADCZALNYMI I POCZEKAJCIE NA BARDZIEJ DOPRACOWANA WERSJE !!!

p.s. II

po prywatnej rozmowie z jednym ze znajomych (serwisant ASO forda), z ktorym kontakt po paru latach odswiezylem ze wzgledu na problemy z moim focusem, dowiedzialem sie, ze nie jestem pierwszy w Polsce, komu przytrafila sie taka awaria w tym silniku, a na zachodzie, gdzie F II jest sprzedawany od okolo pol roku wczesniej niz w Polsce 1.6 Ti-VCT juz "slynie" ze swojej awaryjnosci ))))))))):

pozdro
tomek
__________________
Jest: FF III RS SG
Było: FF II ST Facelift Oranje / FF II Kombi 1.6 Ti-VCT
Tower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-05, 22:24   #2
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Wyrazy współczucia :-/ Niestety wady wieku dziecięcego są ceną, którą nieraz trzeba zapłacić za luksus posiadania czegoś, zanim stanie się produktem masowym Sam się trochę ich obawiam, a najgorsza jest świadomość, że obecne samochody po prostu muszą się psuć i być miej żywotne. Muszą, aby napędzać koniunkture serwisom oraz oczywiście dealerom.

Pociecha jest taka, że skoro wada jest znana, to masz szanse na skuteczne jej usunięcie. Mamy w pracy takie Berlingo HDI sprzed liftingu. Prawie od samego początku z niewiadomych przyczyn co pareset kilometrów zapalała się kontrolka silnika, a obroty ograniczały się do połowy. Należało się wówczas zatrzymać na dwie minuty, a problem znikał. Serwis nie był w stanie zdiagnozować usterki - wszystko było przecież OK. Za jakiś czas serwis sam się odezwał do nas. Okazało się, że nowsza wersja Berlingo ma więcej czujników. Zdarzyło się, że jakieś inne auto miało podobne objawy do naszego, a przyczyną było coś tam. W naszym wymieniono to samo. Od tamtej pory - jak ręką odjął.

Powodzenia!
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-05, 22:34   #3
szy
Turysta
 
Avatar szy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
Postów: 854
Domyślnie

Zanim ja zacznę żałować, to poczekam aż... ufff. Nie dokończę na wszelki wypadek.

Będzie dobrze! ;P :]

Szy.

[ Dodano: Sob 02 Lip, 2005 ]
Cytat:
Napisał Tower
w sumie to nawet im powiedzialem, ze w takim razie nie chce samolotu, tylko auto zastepcze pod warunkiem ze moge nim wrocic do polski - niestety auta zastepczego nie mozna "wywozic" poza granice kraju, w ktorym zostalo wydane
A co w sytuacji, gdy nie wiedziałbys o tym i odstawił furkę pod centralę Forda w Wawie? :]

Może naiwne pytanie, ale jako że również czeka mnie jeżdżony urlop w Ti-VCT, to...

:]

Szy.
szy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-05, 21:37   #4
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

No i ciarki po plecach mnie przeszły co zrobi mój ojciec jak mu autko...też kupił FF2 z tym silnikiem. Pozdrawiam i wspłczuję
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-05, 22:25   #5
szy
Turysta
 
Avatar szy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
Postów: 854
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemekdeja
No i ciarki po plecach mnie przeszły
Niepotrzebnie.

Mojej 11k stuknęło, chodzi jak złoto. Nie puka, nie stuka, nie rdzewieje ;]

Szy.
__________________
szy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-05, 11:31   #6
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Troche sobie gaworzylem z 'panem' od forda na IAA we Frankfurcie we wtorek (troche go denerwujac ) no i miedzy innymi w temacie tych Ti-VCT pan stwierdzil, ze problem zostal zlokalizowany i silniki zostaly przekonstruowane (tzn. zawory ) i ze jak bym teraz kupil, to problemow juz miec nie bede.

No coz, tatko zawsze powtarzal, coby nowosci nie kupowac
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Awaria układu silnika rayos Elektryka, audio i alarmy 5 13-08-09 00:39
[FFII] Awaria Układu Silnika - i kicha... Graphic Silnik i skrzynia 1 24-02-09 08:59
[FFI] Awaria silnika sajgon Silnik i skrzynia 2 07-07-07 15:51
[FFII] Awaria silnika:/ jery Silnik i skrzynia 2 21-04-06 14:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u