Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 18-12-09, 11:41   #1
ruli
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Płock
Postów: 7
Domyślnie zagadka - Foka odpala, nagrzewa się, spada z oborotów i nie reaguje na gaz - kopci

Witam.
Oto mój przypadek.
Mam prosze ja was foczke 1,8 tddi z 2000r. 220k km najechane. Do tej pory robiłem w niej jakieś pierdoły, sprzęgło, hebelki, alternator.
Dziś rano przy temp. 15stC odpaliła prawie bez problemu, musiałem trochę pochechłać, ale odpaliła, obczysciłem ze śniegu, wsiadłem, ruszyłem i ok.
Aż tu nagle po ujechaniu jakiś 500m, nie zareagowała na dodanie gazu, trzymała 800-900 obrotów jak na jałowym biegu i nic, udało mi się jeszcze zawrócić i dojechać do chaty.
Pod domem zgasiłem motor i odpaliłem ponownie - bez problemu. Oczywiście nie chciała się wkręcić na obroty, chwilkę pogazowałem i zaczęła kopcić jak elektrociepłownia siekierki.
Dym białawo niebieskawy.... z rury zaczęło wywalać ciemny osad, w przerażających ilościach.. po chwili pod wydechem miałem czarny plac średnicy +/- 1 metra.
Odpuściłem, wróciłem za godzinę, zimny motor staruje, wkręca się na obroty bez problemu, kopci ciut mniej, ale wali tym nagarem z rury ostro.
Dodam jeszcze, że przy naprawie alternatora szpenie w serwisie powiedzieli że turbo sie poci i troszkę chlapie olejem, poprawili rurki od intercoolera i do dziś jest tam sucho.
Dodam jeszcze, że auto minutę po odpaleniu zupełnie nie reaguje na wciśnięcie gazu, pedał wchodzi w podłogę, a obroty stoją ok 1.000.
I teraz zagadka? O co kaman?
Czy to turbo, czy może wtryski, a może zassał jakiegoś syfu ze zbiornika (dzień wcześniej przejechałem ze 20 km na rezerwie, zalałem się na w miarę dobre stacji,na której tankowałem się często wcześniej i nie było żadnych problemów)
Proszę o diagnozę... mam nadzieję, że to nie wtryski, bo przed świętami z kasą średnio...

pozdrawiam
ruli

Ostatnio edytowane przez ruli ; 18-12-09 o 12:08
ruli jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u