Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-10-11, 20:09   #1
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie Dziwne odgłosy spod maski przy ruszaniu rozgrzanym 1.8 TDCI (115 KM)

Witam

Od jakiegoś czasu zmagam się z dziwnym problemem jakim jest dziwne "buczenie" przy ruszaniu.

Problem występuje przy ruszaniu z pierwszego biegu na rozgrzanym silniku*,przy ruszaniu na wstecznym lub na wstecznym do tyłu po czym STOP i ruszanie z jedynki do przodu.

*rozgrzany silnik - stanie w korku przez 30 min i ruszanie co kilka metrów do przodu

Na pozostałych biegach cisza.Problem ustępuje również jak silnik się trochę schłodzi ( wyjadę z korka i przez kilka kilometrów utrzymuję prędkość ok 100 km/h )

Co to może być ??

Można z tym jeździć ?? Przyznam że to dosyć dziwna sytuacja ponieważ dźwięk przypomina jakby się coś zacierało.

Dodam że w ubiegłym roku wymieniałem cały komplet tj. dwumas i kompletne sprzęgło wraz z wysprzęglikiem.Wszystko firmy LUK.

Przepraszam jeżeli sposób w jaki opisałem problem wyda się komuś śmieszny.Starałem się go opisać najlepiej jak umiałem.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-11, 01:51   #2
vizarsin
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 168
Domyślnie

Dodaj audio jeśli to możliwe.
vizarsin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-11, 08:46   #3
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

mozliwe ze to beda poduszki silnika.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-11, 19:20   #4
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał vizarsin Zobacz post
Dodaj audio jeśli to możliwe.
Z audio raczej będzie problem.Z kabiny nie będzie tego słychać.Musiałbym wyjść z auta w korku, przystawić telefon do maski a ktoś inny musiałby ruszać.
Tak jak już wspomniałem "buczenie" występuje jedynie przy mocno rozgrzanym silniku.

Przypomina to coś w rodzaju hamowania starego autobusu.Gdy autobus hamuje słuchać czasami takie charakterystyczne buczenie okładzin hamulcowych.

U mnie odgłos jest podobny, jednak trwa może z sekundę/pół sekundy gdy ruszam z miejsca i puszczam powoli pedał sprzęgła.
Czasami zabuczy a czasami nie chociaż ostatnio odniosłem wrażenie że zdarza się to coraz częściej.

Nie słychać tego na luzie.Tylko i wyłącznie podczas ruszania do przodu lub do tyłu na rozgrzanym silniku.

---------- Post dodany o 19:20 ---------- Poprzedni post był z 19:13 ----------

Kurde to już drugi Focus który mi tak buczy.Wcześniej miałem 1.8 16V w benzynie.Problem był podobny z tym że tam buczało cały czas jak silnik się rozgrzał i stał na luzie.Ustawało jak dodawałem gazu i jak spadła temp. silnika.

Powoli zaczynam myśleć że to zaraźliwe :P

Ale nie będe mieszał wątków i wracam do swojego 1.8 TDCI
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-11, 09:32   #5
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

a moze tulejki na wahaczach....

jesli zbyt wiele razy wpadniesz w duza dziure.... tudziez jakis nieszczesny przejazd kolejowy
to gumeczki robia sie miekkie. moga pozniej piszczec przy ruszaniu.. teraz niewiem czy tobie chodzi o buczenie czy piszczenie.
a moze zawiesznie tlumika... tak czy siak jakas blachostka wiec jesli to niejest bardzo dokuczliwe to poczekaj az sie bardziej zrobi i wowczas dojdziesz co to jest
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-11, 10:25   #6
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
a moze tulejki na wahaczach....

jesli zbyt wiele razy wpadniesz w duza dziure.... tudziez jakis nieszczesny przejazd kolejowy
to gumeczki robia sie miekkie. moga pozniej piszczec przy ruszaniu.. teraz niewiem czy tobie chodzi o buczenie czy piszczenie.
a moze zawiesznie tlumika... tak czy siak jakas blachostka wiec jesli to niejest bardzo dokuczliwe to poczekaj az sie bardziej zrobi i wowczas dojdziesz co to jest
Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że to nie dochodzi z zawieszenia.Gdyby tak było to bez względu na to czy silnik gorący czy nie buczałoby cały czas.

Buczy w momencie jak puszczam pedał sprzęgła i jest on w połowie.Do tego musi być mocno rozgrzany silnik bo na chłodnym czy ciepłym (70 stopni) nie ma tego zjawiska.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-11, 15:43   #7
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

moze flmik nagraj jesli to jest wyraznie odczuwalne.. bedzie latwiej zgadywac lub podstawiac jakies sugestie.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-11, 17:46   #8
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Udało mi się nagrać audio.Są to dwa pliki w których dziwne buczenie słychać między 1-2 sekundą nagrania.W tym właśnie momencie samochód zaczynał się toczyć z miejsca.

Na nagraniu słychać coś w rodzaju buczenia-skrzypienia, sam nie wiem jak to nazwać.

http://w171.wrzuta.pl/audio/84EHCner..._1_a_2_sekunda

http://w171.wrzuta.pl/audio/7qiIVl0A..._1_a_2_sekunda
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 08:55   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

to se posluchalem... akurat niemoge puscic tego audio.
niewiem czemu u ciebie dziala ale co to za format pliku?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 10:52   #10
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
to se posluchalem... akurat niemoge puscic tego audio.
niewiem czemu u ciebie dziala ale co to za format pliku?
Nie mam pojęcia co to za format.Nagrywałem telefonem nokia.Teoretycznie ze Wrzuty powinno ci wszystko działać ponieważ wrzuta konwertuje sobie po swojemu.

Może ci Flasha brakuje albo jakiego kodeka

Zainstaluj sobie Adobe Flash Player i zestaw kodeków "k mega codec pack"

Wszystko dostępne z google.pl

Nie ma takiej opcji żeby nie działało.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 11:08   #11
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

jedno i drugie mam... moze jakies z stare wersje bo nie nieinstaluje aktualizacji... no nic pomecze sie pozniej troszke i jeszcze spruboje....tak myslalem ze format dzwieku bedzie jakis nietypowy z telefonu
a .... moze ja mam zestaw mega codec pack ale napewno nie z literką k.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 11:21   #12
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Jaki by nie był format z telefonu.Wrzuta konwertuje każdy format po swojemu.Zainstaluj w wolnej chwili aktualizację Flasha i kodeków.Powinno działać

U mnie w domu działało.Jestem teraz w pracy i też działa.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 13:40   #13
laurentii
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar laurentii
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
czerwiec
2009
SK Katowice
Postów: 121
Domyślnie

Na moje ucho to nie jest to buczenie tylko zgrzyt jak by ze skrzyni biegów. Chyba, że już słuch mam nietęgi.
laurentii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 14:41   #14
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał laurentii Zobacz post
Na moje ucho to nie jest to buczenie tylko zgrzyt jak by ze skrzyni biegów. Chyba, że już słuch mam nietęgi.
Jak zwał tak zwał jednak coś się dzieje i nie wiem co z tym robić.

Buczenie-zgrzyt-skrzypienie słychać przy ruszaniu na mocno rozgrzanym silniku jak pedał sprzęgła jest mniej więcej w połowie drogi.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 15:49   #15
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

a przy hamowaniu do tylu i do przodu...? tez jest?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-11, 17:49   #16
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
a przy hamowaniu do tylu i do przodu...? tez jest?
Nie

Jest tylko przy ruszaniu do przodu, do tyłu lub do tyłu i zaraz do przodu.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-11, 10:03   #17
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

dzisiaj odsluchalem tego pliku... niewiem czy mnie tez sluch ne zawodzi bo ja tez uslyszalem bardzo nie ciekawy zgrzyt. czy to jest naprawde taki zgrzyt?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-11, 15:14   #18
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Przeguby wymienione.Wymieniałem je sam dlatego miałem możliwość przyjrzenia się temu co pod maską.

Półośki niewyrobione mimo tego że oba przeguby okazały się być w tragicznym stanie.
Po wymianie przegubów nie ma takiego charakterystycznego TUK przy ruszaniu i przy zmianie biegów.Zero odczuwalnych luzów w przeniesieniu napędu

No i to tyle.Jeżeli chodzi to temat wątku czyli "Dziwne odgłosy spod maski przy ruszaniu rozgrzanym 1.8 TDCI (115 KM)" to nic się nie zmieniło.

Buczenie lub skrzypienie dalej występuje.Jak już wspomniałem na początku charakterystyczny dźwięk występuje jedynie przy ruszaniu mocno rozgrzanym silnikiem.

A może oleju w skrzyni jest za mało ?? Da się to jakoś sprawdzić ? Zakładam że nie ma żadnej miarki od oleju :P

Z tego co jeszcze zauważyłem to przy ostrym skręcie w lewo coś tak jakby tarło z prawej strony.Myślę jednak że "bycznie/skrzypienie" nie ma chyba powiązania z tym delikatnym tarciem po prawej stronie.


Cholera nie mam już pomysłów na te hałasy.Powoli zaczynam myśleć że ten typ tak ma no ale to raczej nie jest rozwiązanie mojego problemu.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-11, 09:26   #19
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Czyli nadal zgrzyta? nazywaj rzeczy po imieniu ty niemiales buczenia piszczenia tylko zgrzyty i to jest problem. Moze to jest wina sworznia wachacza.. sprawdzales czy niema luzow? jak jezdzisz po dziurach to nie slychac stuków?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-11, 10:22   #20
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Czyli nadal zgrzyta? nazywaj rzeczy po imieniu ty niemiales buczenia piszczenia tylko zgrzyty i to jest problem. Moze to jest wina sworznia wachacza.. sprawdzales czy niema luzow? jak jezdzisz po dziurach to nie slychac stuków?
Nie kłóćmy się o nazewnictwo

W zawieszeniu nie ma żadnych luzów.Sworzeń wahacza w jest w super stanie.Zawieszenie na dziurach nie wydaje z siebie żadnych dziwnych hałasów.

Mnie się wydaje że to coś dochodzi ze sprzęgła lub ze skrzyni.Tylko to pasuje do tych hałasów.

Przepatrzyłem całe zawieszenie i nie ma takiej możliwości żeby to ono dawało takie dźwięki.

Może to hydrauliczny wysprzęglik a może coś innego z układu przeniesienia napędu.Sam już nie wiem co to jest.

Dowiem się pewnie jak się urwie albo rozwali pół silnika bo chwilowo brak pomysłów.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-11, 11:28   #21
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

tak halasowac moze jeszcze sprzeglo-nie wysprzeglik lecz sprezynki na sprzegle. lub to zawieszenie silnika. i to byloby juz chyba wszystko.. dziwny ten dzwiek masz... i ciezko to czemus konkretnemu przypisac. Oby sie to tylko skrzynia nie okazala. Powodzenia bo ja sie juz poddaje.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-11, 13:18   #22
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
tak halasowac moze jeszcze sprzeglo-nie wysprzeglik lecz sprezynki na sprzegle. lub to zawieszenie silnika. i to byloby juz chyba wszystko.. dziwny ten dzwiek masz... i ciezko to czemus konkretnemu przypisac. Oby sie to tylko skrzynia nie okazala. Powodzenia bo ja sie juz poddaje.
Nie mam żadnych sprężynek w tarczy sprzęgłowej

W moim silniku zastosowano koło dwumasowe a sprężynki o których wspominasz czyli tłumiki drgań skrętnych występują jedynie w opcji benzyna i chyba TDDI
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-11, 14:13   #23
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

silnik mam jak w temacie "Dziwne odgłosy spod maski przy ruszaniu rozgrzanym 1.8 TDCI (115 KM)"

Opis z lewej strony faktycznie jest zły ale już mi się nie chciało zmieniać.Sądziłem że po temacie będzie wszystko jasne.

Podmieniam opis :P
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-11, 15:24   #24
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Jaki masz przebieg? jak powyzej 150kkm i silnik dobrze zapala to sprawdz pod samochodem czy srubki masz dokrecone od polaczenia pomiedzy silnikiem i skrzynia bo kolo 2 masowe powinienes miec juz chyba zmienione i moze ktos czegos nie dokrecil. Tyle nowego co mi sie domyslalo z naszego gadania o wersji silnika.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-11, 23:34   #25
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Jaki masz przebieg? jak powyzej 150kkm i silnik dobrze zapala to sprawdz pod samochodem czy srubki masz dokrecone od polaczenia pomiedzy silnikiem i skrzynia bo kolo 2 masowe powinienes miec juz chyba zmienione i moze ktos czegos nie dokrecil. Tyle nowego co mi sie domyslalo z naszego gadania o wersji silnika.
Hmmm a wiesz że to ma sens ??

Mój przebieg to 210 tyś.Miałem zmieniane koło razem ze sprzęgłem.Jutro sprawdzę połączenie skrzynia-silnik.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-12, 00:37   #26
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Trochę odświeżę temat bo problem nie zniknął.
Sprawdziłem wszystko co mogłem.Wszystkie śruby dokręcone, poduszki w dobrym stanie i nie zauważyłem nic co mogło by powodować taki hałas.

Przypadkowo natknąłem się na taki filmik

Może trochę nie ta marka ale objawy dokładnie jak na filmie.Hałas ten sam i w tym samym momencie co na filmie.
Tylko nie bardzo wiem o które śruby chodzi, o ile w moim przypadku to śruby.
Czuję że bez targnięcia skrzyni się nie obędzie ale czego szukać ??
Jakoś mi trudno uwierzyć że dwumas siadł tak błyskawicznie.

---------- Post dodany o 00:37 ---------- Poprzedni post był z 00:35 ----------

W razie problemów z otwarciem przesyłam link do filmu Fiat Marea JTD Problem z nowym dwumasem/DMF problem - YouTube
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-12, 00:57   #27
Domel
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Domel
 
Wojtek
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SO / SBE / SD / SK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
lipiec
2004
SO Sosnowiec
Postów: 2 711
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vicek Zobacz post
Trochę odświeżę temat bo problem nie zniknął.
Sprawdziłem wszystko co mogłem.Wszystkie śruby dokręcone, poduszki w dobrym stanie i nie zauważyłem nic co mogło by powodować taki hałas.

Przypadkowo natknąłem się na taki filmik

Może trochę nie ta marka ale objawy dokładnie jak na filmie.Hałas ten sam i w tym samym momencie co na filmie.
Tylko nie bardzo wiem o które śruby chodzi, o ile w moim przypadku to śruby.
Czuję że bez targnięcia skrzyni się nie obędzie ale czego szukać ??
Jakoś mi trudno uwierzyć że dwumas siadł tak błyskawicznie.

---------- Post dodany o 00:37 ---------- Poprzedni post był z 00:35 ----------

W razie problemów z otwarciem przesyłam link do filmu Fiat Marea JTD Problem z nowym dwumasem/DMF problem - YouTube
miedzy ktora a ktora sekunda filmiku slyszysz ten dzwiek ?
__________________
Moja Foczka MK1 Moja Foczka MK3
---------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
---------------
Nowe Oferty ----> Praca w IT - Katowice - Info na PRIV <----
Domel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-12, 01:01   #28
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Domel Zobacz post
miedzy ktora a ktora sekunda filmiku slyszysz ten dzwiek ?
Na pewno usłyszysz jak obejrzysz cały filmik.To takie charakterystyczne skrzypienie przy ruszaniu jakby metal tarł o metal.Zobacz cały filmik do końca
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-12, 13:02   #29
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

to slychac jakby troche sprzeglo i jakby cos bylo nietak wzgledem siebie zlozone czyli np. walek od skrzyni wzgledem silnika..ale nieda sie jednoznacznych opini na ten temat wyciagnac bo przyczyn takiego czegos moze byc kilka.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-12, 19:42   #30
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
to slychac jakby troche sprzeglo i jakby cos bylo nietak wzgledem siebie zlozone czyli np. walek od skrzyni wzgledem silnika..ale nieda sie jednoznacznych opini na ten temat wyciagnac bo przyczyn takiego czegos moze byc kilka.
Czyli wniosek jest jeden.Trzeba wytargać skrzynie żeby zobaczyć co się dzieje.
Najbardziej obawiam się tego że po demontażu nic nie będzie widać albo okaże się że koło znowu do zmiany.

Ehhh no ładny samochód ale mam go powoli dosyć
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Strzelanie z wydechu i spod maski po gwałtownym przyśpieszeniu liroy86 Gaz i zagazowane Foczki 16 11-09-12 12:02
[MK2] 1.6 TDCI dziwne syczenie spod hamulca tumoszek Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 19 23-07-11 08:59
[MK2] 1.6 TDCI dziwne metaliczne piszczenie przy ruszaniu pedałem sprzęgła i nierównościach konradjc Silnik i skrzynia 0 09-03-11 22:36
[MK2] 1.8 TDCI dławi sie przy ruszaniu missza Silnik i skrzynia 16 01-09-10 18:48
TDCi 100 km szarpie przy ruszaniu. mstomek Silnik i skrzynia 5 31-10-05 12:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u