Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-12-10, 10:03   #1
tomekxo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 130
Domyślnie Problem z BRC Sequent 24

Mam FFI 1.8 z instalacja gazowa BRC Sequent 24. Mam ja juz ponad 2,5 roku. Na poczatku nie mialem zadnych problemow. Wszystko bylo dobrze, jezdzilo sie ok. Od jakiegos czasu podczas jazdy przytrafiaja mi sie sytuacje ze samoistnie przelacza mi sie z gazu na benzyne. Jade sobie spokojnie, bez jakiegos specjalnego cisnienia w pedal a instlacja potrafi mi sie przelaczyc na benzyne (co jest sygnalizowane upierdliwym piszczeniem). Dzieje sie to bardzo losowo. Raz sie to dzieje czesto a raz wogule. Zaowazylem rowniez ze gdy jest minusowa temperatura na dworze to czasami jak odpale auto to instalacja wogule nie dziala. Po przekreceniu stacyjki na przelaczniku od gazu powinna palic sie czerwona dioda sygnalizujaca ze autko chodzi na benzynie. Dopiero po nagrzaniu zmienia sie na zielona diode i pokazuje poziom w zbiorniku gazu. A gdy sa mrozy jak ostatnio to wogule zadna dioda sie nie pali. I nawet nie zapala sie jak silnik jest juz dobrze rozgrzany, i potrafi sie wlaczyc dopiero po przejechaniu np 20km. Bylem z tym problemem juz kilka razy tam gdzie mi zakladali gaz. Niestety nie za bardzo portafia to zrobic bo problem pojawial sie zeszlej zimy i ze 3 razy w ciagu calego roku. Uwazam tez ze nie jest to kwestia ustawien/regulacji gazu przez komputer.
Jezeli ktos mial podobna sytuacje albo podobny problem to bardzo chetnie poslucham. Jestem z Pabianic. Dzis oddalem auto do innego gazownika i wlasnie dzwonilem i powiedzial mi ze sytuacja nie wystepuje i ciezko mu zdiagnozowac problem bo na oko wyglada wszystko ok. A ja wiem ze nadal bedzie sie pierdzielilo...
tomekxo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-10, 11:53   #2
KamilK
Turysta
 
Avatar KamilK
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Rogów-Łódź-Rawa Maz.
Ford Focus I FL
sedan
2.0 SPI 110KM automat
marzec
2003
EBR powiat brzeziński (Brzeziny)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

jesli chodzi o to że sam w czasie jazdy przełącza sie na PB to jest uszkodzony czujnik ciśnienia gazu na listwie, miałem to samo u siebie, ponoc to wada tych instalacji, ale zalożyli mi jakis modul zamiast tegu czujnika i jest ok; a odnosnie tego ze nie załącza się instalacja przy odpaleniu auta to moze wina jest gdzieś w zasilaniu, coś z masą - może nie styka tak jak powinna.
__________________
"Czy "+" czy "-", zawsze jest Sinus"
KamilK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-10, 22:19   #3
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Znajomy w swoim aucie miał coś takiego że z gazu na PB się przełączał i u niego rozwiązaniem było poprawienie kabli zasilających instalacje gazową. U niego też było to że auto chodziło na gazie normalnie ale ni z tego ni z owego przełączał się na benzynę.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-10, 10:20   #4
tomekxo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 130
Domyślnie

Co do czujnika cisnienia gazu to ja nie posiadam go w listwie tylko oddzielnie. Dzis oddalem go do innego gazownika i podobniez poprzednicy popodlaczali to jakos niezbyt logicznie. Zobaczymy co z tego wyniknie.
tomekxo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-12-10, 13:34   #5
konrad_b
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus C-Max
kombi
1.8 Duratec 120KM manual
2004
Postów: 30
Domyślnie

mnie to też wygląda na problemy z kablami, gdzieś traci styk i wraca na benzynę, a przy starcie nie świeci się przełącznik

niestety dość upierdliwa sprawa, szukanie igły w stogu siana, przerabiałem to w poprzednim aucie, winna okazała się słaba masa
konrad_b jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-10, 09:16   #6
tomekxo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 130
Domyślnie

Niestety juz myslalem ze naprawili mi ale wczoraj wychodze z pracy o 22 odpalam i znowu dioda od gazu sie nie swieci. Nie wiem czy temperatura ma na to wplyw ale wczoraj bylo -13 i nie dzialala. Przedwczoraj gdy odebralem auto to bylo ok. Wieczorem po robocie tez. Juz myslalem ze naprawili a tu dupa.
tomekxo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-10, 09:26   #7
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Podstawa: sprawdziłeś zaśniedziałe bezpieczniki?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-10, 10:57   #8
tomekxo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 130
Domyślnie

Bezpieczniki sa czyste. Rano pojechalem do gazownika. Okazalo sie ze plusa nie ma. Wpieli sie z nim od cewki poki co dziala. Testuje...
tomekxo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-11, 16:31   #9
swierzop
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I ST
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 7
Domyślnie

witam mam gaz BRC mam problem tego typu bardzo późno przełancza z gazu na benzynę praktycznie cały czas jeżdzę na benzynie temperatura jest podobno ustawiona na 25 stopni jest to pełna sekwencja
swierzop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-11, 18:41   #10
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Z kompem do auta i sprawdzić co się dzieje, skoro jest odpowiednio ustawione to ma się przełączać. A jeśli się nie przełącza, coś jest spartolone i na forum bezpośrednio tego nie wycyckamy.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-11, 19:45   #11
DAFIT
Turysta
 
Avatar DAFIT
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał swierzop Zobacz post
witam mam gaz BRC mam problem tego typu bardzo późno przełancza z gazu na benzynę praktycznie cały czas jeżdzę na benzynie temperatura jest podobno ustawiona na 25 stopni jest to pełna sekwencja
witam

mialem podobnie w swoim focusie, jezdzilem cala poprzednia zime i strasznie dlugo czekalem zanim auto przelaczylo sie z benzyny na gaz, raz po 10 km sie przelaczylo raz po 5 km a raz nawet po 40 km jazdy auto nadal jechalo na benzynie, okazalo sie ze czujnik temp ktory jest w reduktorze odkleil sie i wypadl z niego i gdzies znajdowal sie obok reduktora i dlatego tak sie dzialo, gazownicy przy okazji serwisu to naprawili i teraz wlacza sie ekspresowo

pozdrawiam
DAFIT
DAFIT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-11, 23:19   #12
swierzop
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I ST
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 7
Domyślnie

dzięki postaram się to sprawdzić pozdrawiam
swierzop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u