Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK2

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 10-11-11, 12:36   #1
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie [MK2] Hamulce tarczowe tylne - samodzielna wymiana

Witam.
Mam nadzieje, że mój opis pomoże wielu w wymianie klocków oraz tarcz w tylnim zawieszeniu. Schemat będzie oparty na fordzie mondeo mk4. Po konsultacjach z wujem Zbychem upewniłem się że jest to bliźniacza konstrukcja z focusem 2 generacji. A więc do dzieła.

1. Zanim podlewarujemy nasze autko i zdejmiemy koło należy zablokowac przednie koła oraz wbić bieg. Pamiętajcie by nie zaciągać hamulca ręcznego.

2. Po podlewarowaniu auta należy podstawić jakąś solidną podstawkę aby w razie awarii podnośnika autko nie spadło na głowę.
3. Potrzebne narzędzia
Młotek taki 2kg, klucze płaskie 13 i 15, klucz solidny nasadowy 15, klucz torx 45, płaska żaba, ścisk stolarski, wkrętak płaski, szczotka druciana, sparay miedziowy, lewarek, klucz do kół, smar.

Demontaż.

Zdejmujemy zacisk odkręcając go od jarzma za pomocą kluczy płaskich 13 i 15. Jest on umocowany na dwóch śrubach góra/dół. 15tke zakładamy na ślizgacz a 13stką odkrecamy śrubę.

foto1




Używając wkrętaka zapierając o tarcze hamulcową podważamy i wyszarpujemy nasz zacisk.


foto2,3






Następnie odciągamy zacisk aby nam nie przeszkadzał i zabieramy się za klocki. Wsuwamy wkrętak między tarcze i klocek i go wyjmujemy. Ta sama procedura do wyjęcia drugiego od wewnętrznej strony.


foto4




Po uporaniu się z klockami i zaciskiem musimy odkręcić jarzmo bo niestety inaczej nie uda się nam ściągnąć tarczy a przy okazji mamy dostęp do ślizgaczy aby je wyczyścić i nasmarować. A więc zakładamy naszą nasadówkę 15 i odkręcamy jarzmo. Jest ono umocowane na 2 śruby góra/dół. Będzie szło dosyć ciężko bo fabrycznie jest nakładany klej do gwintów. Moja rada po odkręceniu jednej śruby wkręćmy ją delikatnie palcami z powrotem bo gdy będziemy walczyli z drugą jarzmo będzie nam się odchylać i przeszkadzać.


foto5




Gdy już udało się odkręcić jarzmo i mamy na stole należy je szczotką drucianą oczyścić i wymienić blaszki trzymające klocki. Różnią się między sobą więc nie będzie problemu z ich odróżnieniem.


foto6




Po nałożeniu blaszek przystępujemy do oczyszczenia i nasmarowania ślizgaczy które są obsadzone w jarzmie. Po oczyszczeniu ślizgacza i jego gniazda należy nasmarować obie części. Moja rada. Nie pakujecie dużo smaru szczególnie do gniazda bo nie uda wam się wepchnąć ślizgacza do gniazda. Nastąpi efekt zapchanej strzykawki gdyż jest pasownie dopasowany. Do gniazda wystarczy odrobina smaru.

foto7




Tak wygląda przygotowane jarzmo. W zestawie mamy nowe śruby aby scalić zacisk z jarzmem.


foto8




Następnie zdejmujemy tarcze. Jest ona przykręcona na jedną śrubę torxa. Użyłem ściska aby zablokować kręcącą się tarcze która się zaparła o osłonę. Potem użyłem młotka aby opukać przyrdzewiałą część.


foto9




Po zdemontowaniu tarczy oczyszczamy piastę i psikamy smarem miedziowym.


foto10




Przystępujemy do montażu nowych diwajsów. Najpierw tarcza, następnie montujemy jarzmo solidnie je przykręcając i wkładamy klocki. Gdy już mamy poskładane przystępujemy do założenia zacisku. I tu jest mały problem gdyż tłoczek się wysunął. Aby wcisnąć należy delikatnie go puknąć młotkiem a następnie założyć ścisk i kręcić żabką w prawo (patrząc na niego). Pół obrotu żabą i docisnąć ściskiem itd. Po 15sekundach tłoczek jest wepchnięty.


foto11 i 12





Teraz już możemy założyć nasz zacisk i przykręcić do jarzma kluczami 13 i 15. Wrzucamy koło i możemy się cieszyć nowym heblem. Po uruchomieniu silnika należy kilkakrotnie wcisnąć pedał hamulca aby tłoczek się rozprężył. Sam ustawi się we właściwym położeniu.


foto13




Pozdrawiam Przemek.
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Samodzielna wymiana paska wieloklinowego. dialina Silnik i skrzynia 4 26-02-10 13:30
[MK1] wymiana szpilki w tylnej piaście - h. tarczowe MisiekT Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 07-01-10 09:59
[FFI] Hamulce tarczowe z tyłu Nofy Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 14-03-08 10:58
Hamulce tarczowe Emf Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 14 27-01-08 23:02
tylne hamulce hors_e Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 31-08-07 23:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u