Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK2

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 01-08-11, 01:33   #1
Szortis
Turysta
 
Avatar Szortis
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
DW Wrocław
Postów: 13
Domyślnie [MK2] Fotorelacja - Światła do jazdy dziennej " okrągłe " DRL

Cześć,

Przekazuję relację z montażu świateł do jazdy dziennej w miejsce po halogenach (których akurat nie miałem fabrycznie zamontowanych)

Przede wszystkim będą nam potrzebne lampy. Przeszukując dostępne oferty najbardziej odpowiadała mi oferta MYCARR http://www.mycarr.com/productInfo.php?PNo=4. Model ten można zakupić na allegro. Ja akurat zakupiłem we Wrocławiu http://www.masterled.pl/p/pl/226/lam...a+automat.html

UWAGA u mnie trafiła się niespodzianka. Zakupiłem lampy, sprawdziłem czy święcą... Zabrałem się za montaż. Po dokończeniu zapalam silnik - lampy świecą, zapalam postojowe, lampy gasną. Jest dobrze ale gaszę silnik... i lampy nie zgasły Sprawdziłem połączenia, podjechałem do sklepu z myślą, że sterownik nie działa. W sklepie od ręki dokonaliśmy sprawdzenia kolejnego układu z nowiutkiego pudełka wraz z lampami - ten działał bez zarzutu. Stwierdziłem, że nie będę już wykręcać lamp i wymienię sam układ. Skoro ten nowy działał. Pojechałem do domu, zamontowałem nowy układ i... dalej po zgaszeniu światła nie gasły... Pojechałem następnego dnia zwrócić całość bo nie miałem już nerwów... ale mnie tknęło i stwierdziłem, że sprawdzę same lampy... podłączam nowe lampy pod mój układ i... wszystko śmiga jak należy. Okazało się, że pierwsze lampy coś mieszały w samym układzie elektronicznym i nie powodował on wyłączenia po zgaszeniu silnika... <zonk> Opcja jeszcze była taka, aby się wpiąć w skrzynkę bezpieczników, a nie pod akku... ale skoro wydaje nie małą kasę to powinno to działać i bez tego. Ale wadliwe lampy wymieniłem na miejscu, wiec jest ok.

Generalnie sam układ jak niektórzy poprzednicy na innych forach określali, jest bliźniaczo podobny do układu philipsa który jest wykorzystywany przy światłach dziennych tejże marki. Pozostałe lampy jakie widziałem niestety nieco odbiegają wykonaniem, ale są dostępne już za 130-160 PLN (wyglądają jak kopia kopii ) moje kosztowały 250 PLN ale zdecydowałem się na nie głównie ze względów wykonania, sprawiają wrażenie solidnych, sam układ całkowicie jest zalany w metalowej obudowie, więc w teorii nie powinien go szlag trafić (szybko). Jest jeszcze dedykowany zestaw hella... ale kosztuje 600-700 PLN...

Do montażu potrzebne są nam
- 8 śrub/wkrętów do metalu (~1PLN)
- wiertło w okolicy 4mm (w zależności od rozmiaru śrub) (~6 PLN)
- aluminiowy profil o grubości około 5 mm (ja kupiłem w Leroy'u za 30 PLN - niestety były tylko o długości metra, a wykorzystałem z 25-30 cm)
- opaski zaciskowe o długości 15 cm sztuk z 10 starczy
- rura osłonowa do kabli (ale to nie jest konieczne)
- 2 zaślepki halogenów 32 PLN http://allegro.pl/atrapa-kratka-zasl...715761633.html
- szybkozłączka zaciskowa do przewodów

Montaż jest prosty, zaczynamy od ściągnięcia zaślepek halogenów. Zaczynamy od górnej listwy, a dopiero później ściągamy samą atrapę. Uwaga na zaczepy, są plastikowe więc mogą się wyłamać, trzeba to robić z wyczuciem.
Jak już wszystko ściągnęliśmy, to odkręcamy nasze lampy, bo będziemy potrzebować dojście do "halogenów" od wewnętrznej strony.
Przycinamy profil aluminiowy do odpowiedniej długości, przykładamy do zderzaka, zaznaczamy na profilu otwory (oryginalne do których wkręca się halogeny) w których przewiercimy dziury na śruby.
Aby lampa była dobrze "wycentrowana" w stosunku do zaślepki halogenów trzeba ją odpowiednio przymierzyć zanim ją przykręcimy. /Spójrzcie na zdjęcia jak przykręcony jest profil i lampa do profilu/. Ja to akurat robiłem tak, że lekko przykręcałem profil do zderzaka po czym lekką taśmą dwustronną przyklejałem mocowanie lampy i przykładałem zaślepkę, później poprawki... i tak aż lampa znalazła się idealnie na środku. Po odkręceniu całości i zaznaczeniu miejsca wywierciłem kolejne dwie dziury na środku profilu do których zostanie przykręcona sama lampa

Poniżej fotorelacja z samego montażu (co by nie pisać za dużo):









ze względów na długość przewodów i lenistwa które nie pozwoliło mi przedłużyć przewodów postanowiłem, że sterownik zamontuje na wewnętrznej belce zderzaka po prawej stronie. Montaż banalny przy pomocy taśmy dwustronnej. Obudowa sterownika została zaczepiona również o plastikowy "haczyk" z zaczepu jakiegoś plastiku który focus z tej strony ma - chyba grill, sami zobaczycie...




Zostało jeszcze podłączenie przy pomocy szybkozłączki zaciskowej przewodu sterowania (+) do świateł postojowych /przewód pomarańczowo-niebieski na wtyczce lampy oznaczony jest numerem 4/


Następnie podpinamy kable zasilania sterownika pod akumulator i masę. Dopiero po tej czynności podłączamy wtyczki lampek do przewodów


Sprawdzamy czy wszystko działa i montujemy zaślepkę (najpierw dolną, a później górną). U mnie zaczepy od górnej zaślepki ciężko wchodziły na swoje miejsce ze względu na elastyczny zderzak, więc musiałem sobie pomóc ręką od wewnętrznej strony zderzaka, aby go przytrzymać. Wówczas nie potrzeba prawie żadnej siły aby te zaczepy weszły na swoje miejsce.


A tutaj efekt końcowy z bliska z porównaniem do świateł mijania



A tutaj trochę dalej



Mam nadzieję, że poradnik będzie pomocny. Jak widać same lampy świecą dosyć mocno. Przegląd przeszedł bez problemu, a podczas kontroli drogowej Policjant nawet nie zwrócił na nie uwagi

Pozdrawiam
Szortis

Ostatnio edytowane przez Szortis ; 01-08-11 o 17:49 Powód: dodanie oznaczenia przewodu (+) świateł pozycyjnych
Szortis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Światła do jazdy dziennej PLEX Elektryka, audio i alarmy 2 30-04-12 15:09
[MK2] Światła do jazdy dziennej, a zmierzchowy JohnLenin Elektryka, audio i alarmy 14 30-10-11 13:00
[MK1] światła do jazdy dziennej lukasz18047 Elektryka, audio i alarmy 3 07-03-11 08:46
[MK1] Światła do jazdy dziennej ht11 Elektryka, audio i alarmy 8 24-09-10 00:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u