Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą

Komunikaty

Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą Pozostań w niewiedzy, lecz wybieraj mądrze, abyś kupując fokę, nie trafił na miejsce, które żre rdza

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-07-20, 14:06   #5
ArDziabk
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Inny
HB 5D
2007
Postów: 4
Domyślnie

Trochę poszukałem no i ostatecznie, znalazłem...

https://www.carforyou.ch/fr/auto/x/x/x/x-843637

Niestety w autoscout24 nie ma czegoś takiego, jak - ogłoszenia archiwalne - więc nie jestem w stanie przeczytać opisu, ale na pewno coś z tym samochodem było nie tak, porównując oferty. Co o tym myślicie?


@EDIT
Na zdjęciach było widoczne w jakim miejscu ten samochód był, został sprowadzony dokładnie z Zurychu. Napisałem do tej firmy z prośbą o poinformowanie mnie o wadach pojazdu, jakie istniały w momencie sprzedaży. Mam nadzieję, że udzielą mi tej odpowiedzi.


@EDIT2:
Obejrzałem samochód i umówiłem się na wtorek na ponowne ogarnięcie, bo muszę się zastanowić.
Zaskoczyło mnie to, że w ST'kach nie ma miejsca na koło zapasowe, tak jest w każdym?
Kolejna sprawa, pedał sprzęgła chodzi tak, jakby go nie było - bardzo luźno.
No i na koniec, przy puszczeniu kierownicy samochód znosi w prawo.

Wszystkie elementy fajnie spasowane, nie widać żeby był po wypadku. Silnik chodzi ładnie, nie czuć było luzów w zawieszeniu.


@EDIT3:
Podziękowałem za jazdę próbną oraz oględziny.
Firmy nie idzie praktycznie znaleźć w internecie, to, co o niej znalazłem, to głównie były rzeczy negatywne, gdzie nie mam pewności czy to jest ta firma - Opinie dostępne tutaj - tak więc należy to odebrać z odrobiną dystansu.

Nie jestem mechanikiem, ani nie znam focus'a ST na tyle dokładnie, by móc go dokładnie przetrzepać - a nie jestem z tych co kupują oczami. Ale już samo to, że samochód, który został wystawiony w Szwajcarii za śmieszne pieniądze, po zakończonym MFK - tutaj odrobina spekulacji - zapewne właścicielowi nie opłacało się naprawiać samochodu, żeby ponownie został dopuszczony do jazdy - koniec spekulacji - Śmieszne pieniądze czyli 2700 franków szwajcarskich, gdzie za tyle - z tego co widziałem - kupuje się tam samochody uszkodzone, to już daje trochę do myślenia.

Niestety, nie odważyłem się na zakup, bo jest to dla mnie tutaj za duże ryzyko. Nie chcę generować sobie zbędnych kosztów. Może komuś ten post posłuży kiedyś w przyszłości.

A ja biorę się za dalsze poszukiwania

Ostatnio edytowane przez ArDziabk ; 06-07-20 o 11:17
ArDziabk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Ciągłe poszukiwania alusów.... cavior27 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 26-11-06 10:22
Poszukiwania gałki i ręcznego.. kjawo Tuning mechaniczny 0 27-09-06 22:43
Poszukiwania kuba1961 Elektryka, audio i alarmy 0 30-05-06 22:00

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u