Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-02-16, 12:40   #1
robi251
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: May 2015
Ford Focus I
HB 5D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 42
Domyślnie ST170 Wymiana rolek silnika, pompy wody i regeneracja pompy wspomagania

Witam,

Wczoraj po wizycie u mechaniora dowiedziałem się, że mam do wymiany rolki paska wielorowkowego . Rolki, nie rolkę, poszukałem trochę i widzę, żę są dwie takowe rolki - rolka prowadząca i rolka napinacza, kurde trochę drogi biznes.

1. Czy takie będą pasować do ST170?:
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...lorowkowy.html
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...rowkowego.html

2. Dodatkowo Pan zmartwił mnie niezmiernie, ponieważ powiedziął, że pompa wspomagania ledwo dycha i jest do regeneracji. Czy ktoś wie gdzie w okolicach Krakowa można to zrobić w miarę tanio? Cena nowej mnie odstraszyła skutecznie

3. Jakby tego było mało, Pan dodał na koniec, że pompa wody też już przecieka, w sumie trochę tego płynu dolewałem ostatnio. Myślicie, że taka będzie wystarczająca?:
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...hlodzacej.html
Nigdy w ST170 nie wymieniałem pompy i nawet nie wiem czy do tego trzeba rozbierać rozrząd

Ehhh pozddrawiam...
robi251 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-16, 11:43   #2
kspiwosz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kspiwosz
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
1999
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał robi251 Zobacz post
Nigdy w ST170 nie wymieniałem pompy i nawet nie wiem czy do tego trzeba rozbierać rozrząd
Rozrządu ruszać nie potrzeba. Pompa wody jest zasilana tym samym paskiem co alternator i pompa wspomagania. Dostęp do pompy wody z zewnątrz jest wystarczający do jej wymiany bez konieczności demontażu silnika, co najwyżej trzeba się trochę nagimnastykować jak nie chce wyjść z bloku silnika. Jeśli zdecydujesz się na regeneracje pompy wspomagania to pochwal się potem jej efektami - czy zdecydowanie ciszej chodzi, mniejszy opór dla silnika stanowi itp. U mnie pompa trochę hałasuje, ale ze wspomaganiem problemów nie odczułem, więc puki co nic z tym nie robię.
kspiwosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-16, 19:33   #3
robi251
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: May 2015
Ford Focus I
HB 5D
2.0 DuratecST 170KM manual
2002
Postów: 42
Domyślnie

Dzisiaj gość zdążył mi tylko wymienić rolki paska i jest zdecydowanie ciszej. Ale będe potrzebował też jeszcze napinacza. Samą rolkę dostał w intercarsie, ale napinacza nie było Co do pompy wspomagania - chodzi już głośno, szczególnie przy obracaniu kierownicą. Wydaje mi się też, że kierownica powinna chodzić trochę lżej. Jak znajdę jakiego dobrego fachmena, to zregeneruję, ale na razie się nie palę
robi251 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.6B Wymiana rozrządu i pompy wody KDZ Silnik i skrzynia 8 16-11-15 23:22
[MK1] Regeneracja pompy wspomagania motopawel Silnik i skrzynia 2 28-10-11 20:17
Wymiana pompy wody TDDI wieslaw75 MK1 1 28-06-11 13:08
[MK2] Regeneracja elektrycznej pompy wspomagania Wooyek84 Inne techniczne 3 17-04-11 10:56
[MK1] Regeneracja pompy wspomagania bptaszynski Inne techniczne 0 24-07-10 13:09

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u