Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning Optyczny

Komunikaty

Tuning Optyczny Co zrobić żeby nasze foczki wyglądały jeszcze ładniej i lepiej grały.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-05-13, 21:55   #31
Draco
Dukacz
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: wielkopolska
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2006
Postów: 1 009
Garaż
Domyślnie

Sorki, ale wg mnie coś tu mi nie gra w kolorystyce tych pokrowców i wykonaniu szwów - może to wina wykonania zdjęć.
Gibaldo czy miałeś wpływ na kolor nitki obszyć?
__________________
FFII Kombi 1,6 Ti-VCT 115KM
Draco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-05-13, 09:30   #32
gibaldo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2015
Postów: 72
Domyślnie

Draco - wszystko dobierasz indywidualnie; kolor nici, podwójne obszycie czy pojedyncze. Materiały można łączyć dowolnie, kolory, kieszenie na oparciach lub ich brak, itp.
Białe nici wybrałem sam, to nie pomyłka.


Klika słów na temat
Montaż, jak wspomniałem, ok. 3/3.5h ze względu na konieczność demontażu zew. osłon na siedziskach przednich foteli. Nie demontowałem foteli, więc zaczepienie haczyków z gumkami wymagało lekkiej gimnastyki. To była jedyna trudność.

De-montaż bocznych osłon foteli
Zaczynamy od zdjęcia pokrętła regulacji, trzyma się na wcisk. Cała osłona jest zamocowana na bolce i jeden zatrzask. Demontaż rozpoczynamy od „nóg”; lekko odginamy osłonę, bolce łatwo wychodzą, następnie po stronie pokrętła regulacji. Ten zaczep (nie typowy bolec) najłatwiej złamać, więc trzeba z wyczuciem, jak przy wszystkich fantastycznych plastikach w FF2.
Fotel kierowcy posiada dodatkową regulację siedziska. W przypadku elektrycznej, nie wiem jak będzie, zapewne odpięcie kostek. Ja mam manualną; po odpięciu całej osłony, trzeba ją wysunąć przez otwór na wajchę regulacji. Po wewnętrznej stronie uchwytu znajduje się czarny „guzik”, który wyjmujemy. Teraz osłona łatwo wychodzi, nie trzeba demontować tej wajchy i robić dodatkowej roboty. Wewnętrznych osłon, tak jak i całych foteli nie demontowałem.

Zagłówki
Otwory pod zagłówki w pokrowcach wykonujemy samodzielnie, po naciągnięciu na oparcia.
Nacięcia niewielkie, mogą być w kształcie "iksa X", krawędzie wciskamy pod plastikowe osłonki.


Pokrowce są wykonane bardzo estetycznie, dodatkowo podszyte pianką, ilość haczyków w zestawie (dostałem trzy torebki, nie wiem czy jest to norma) wystarczająca, mi zostało jedno opakowanie w zapasie. Mocowania na haczyki i rzepy. Siedziska przód/tył na haczyki, oparcia przód/tył na rzepy. Zagłówki przednie na rzepy, tylne wciskane z gumką w obwodzie. Gwarancja 24 miesiące.
W zestawie winien znajdować się pokrowiec na przedni podłokietnik (zamawiany dodatkowo), czekam na reakcję wykonawcy. Gdyby nie ten „szczegół”, mógłbym wszystkim w 100% polecić tego producenta.

Koszty
Cena bazowa z katalogu plus dodatki, które cenę windują.
http://pokrowce-sklep.istore.pl/pl/f...alkantara.html

Ostatnio edytowane przez gibaldo ; 20-05-13 o 12:16
gibaldo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-05-13, 17:55   #33
gibaldo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2015
Postów: 72
Domyślnie

Nie wiem czy mamy na forum miejsce na tego typu informacje, więc dodaję do tematu:

Ostrzegam przed ww. firmą, od ponad tygodnia staram się wyegzekwować nadpłacone pieniądze za nie zrobiony pokrowiec na przedni podłokietnik.

Bez wdawania się w szczegóły, pokrowce ładne ale ostatecznie szkoda waszych nerwów. Płacisz, a potem okazuje się że brakuje jednego pokrowca.
Najpierw zrozumienie, a później ignorowanie zapewnieniami o przekazaniu reklamacji do rozpatrzenia.

Przekażcie dalej bez litości na zaprzyjaźnione fora.

Firmie "Sklep AUTOPOKROWCE Agnieszka Tyburska" wydaje się, że lata doświadczenia wystarczą do pracy z klientem ale tutaj czegoś zabrakło...

NIE POLECAM !


Update 28.05 : przelali nadpłaconą kwotę..

Jeśli ktoś postanowi skorzystać z ich oferty polecam ostrożność.

Ostatnio edytowane przez gibaldo ; 28-05-13 o 20:20
gibaldo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-14, 23:53   #34
Zygi_OP
Sympatyk
Grupa: Opolskie
 
Avatar Zygi_OP
 
Darek
Zarejestrowany: Apr 2013
Skąd: Opole
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2004
OP Opole
Postów: 1 800
Garaż
Domyślnie

podepne się bo mi Falcon zamknął temat;p
czy ktoś montował ostatnimi czasy jakieś pokrowce i mógłby się wypowiedzieć odnośnie jakości, wyglądu i używalności tego typu rzeczy?
Zygi_OP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-14, 19:13   #35
Crawl
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Crawl
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
CBY powiat bydgoski (Bydgoszcz)
Postów: 47
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zygi_OP Zobacz post
podepne się bo mi Falcon zamknął temat;p
czy ktoś montował ostatnimi czasy jakieś pokrowce i mógłby się wypowiedzieć odnośnie jakości, wyglądu i używalności tego typu rzeczy?

Ja korzystałem przy Corsie z tej firmy http://pokrowcedoaut.com/ i byłem z nich zadowolony. Jakoś można zobaczyć, w moim temacie o foce umieściłem linka do Corsy, bodajże na 2 stronie. Zapłaciłem za nie 450 zł.
__________________
Crawl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-02-14, 10:21   #36
gibaldo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2015
Postów: 72
Domyślnie

Zygi_OP

Eko-skóra + Alkantara - mija prawie rok od decyzji o zakupie, i jestem zadowolony. Latem siedziska nie nagrzewają się tak jak potocznie się sądzi, a zimą też ujdzie. Do tej pory nic się nie przetarło ani nie odbarwiło. Naturalnie korzystam z dedykowanych kosmetyków do pielęgnacji obić.

Poza powyższym wymieniłem na skórzane (już samodzielnie); mieszki dźwigni biegów, hamulca ręcznego i obszyłem podłokietnik przedni. Eko-skórą są także oklejone obudowy głośników przy przednich słupkach.
Całość prezentuje się bardzo przyzwoicie. Polecam wszystkim te drobne zachcianki. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można mieć namiastkę "luksiusu".

Być może będą inne dodatki w eko.

Pozdrawiam
gibaldo
gibaldo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-02-14, 13:41   #37
Zygi_OP
Sympatyk
Grupa: Opolskie
 
Avatar Zygi_OP
 
Darek
Zarejestrowany: Apr 2013
Skąd: Opole
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2004
OP Opole
Postów: 1 800
Garaż
Domyślnie

gibaldo a jak jest z wyglądem tego? czy nie przesuwa się gdzieś siedzisko czy wiesz nie wygląda jak naciągnięty worek?
Zygi_OP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-14, 10:26   #38
gibaldo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2015
Postów: 72
Domyślnie

Zygi_OP

Pokrowce trzymają się bardzo dobrze, mocowania na klamerki + gumki spełniają swoje zadanie. Tylna kanapa, wiadomo, "pracuje" dużo lżej niż przednie siedziska - żadnych problemów. Z przodu również nie wyczuwa się "ruchów" pokrowca pod czterema literami, ani w czasie jazdy, przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta. Słowem; jest ok.

Czy wyglądają jak naciągnięty worek? To zależy od jakości kompletu, oraz własnych umiejętności przy montażu. Mnie osobiście wyszło na "5-", w kilku miejscach można by bardziej naciągnąć pokrowiec ale dziś już mi to nie przeszkadza.

Na załączonych zdjęciach - kilka postów wyżej, widać efekty mojej pracy. Wybrałem czarną eko-skóę + alkantara, i podwójne białe przeszycia.


pozdrawiam
gibaldo
gibaldo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Fotele (niekoniecznie) skórzane K@mix Znalezione na giełdach 890 15-05-22 19:05
Pokrowce Mk1 spriterank1 Tuning Optyczny 17 20-09-15 12:49
Skórzane pokrowce na siedzenia do foki - anatomiczne qrczakos Tuning Optyczny 32 22-01-11 01:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u