Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-09-07, 09:11   #1
Koboz
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
Postów: 20
Domyślnie 1.8 TDCi - głośne gwizdy z turbiny

Witam wszystkich. Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem foczki 1,8tdci i nie było z nią problemów do niedawna. Rozsypała się turbina - szybka decyzja i kupiłem nową po regeneracji. I tu się zaczęły nowe problemy. Turbo zamontowane. Wyjechałem z warsztatu, pojeździłem trochę i zaczęło strasznie gwizdać przy dodawaniu gazu. Gwizd pojawia się po mocniejszym wciśnięciu gazu. Nie trzeba czekać aż wkręci się na 2000obrotów, dodając gaz powoli mogę ją wkręcić do 2000 bez gwizdów ale przy mocnym depnięciu gwizd jest od razu. Back na warsztat-sprawdzenie szczelności turbo-intercooler-silnik, smarowanie i wszystko tak jak powinno było zmontowane a gwizda dalej. Jak ściągneli połączenie z intercoolerem gwizdało dalej i dźwięk dochodzi jak gdyby z samej turbiny. Co to może być? Zła regeneracja turbo? Ale czemu gwizda od 1000obrotów a nie od 2000 jak przy załączeniu turbiny? Proszę o pomysły i radę.
Pozdrawiam
Koboz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-07, 19:36   #2
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał Koboz
Ale czemu gwizda od 1000obrotów a nie od 2000 jak przy załączeniu turbiny? Proszę o pomysły i radę.
Nie ma pojęcia
ZAŁĄCZANIA SIE TURBINY

Ona się kręci zawsze... raz wolniej raz szybciej
i poprostu od pewnych obrotów cóś gwiżdże.

kiepsko zregenerowana może być... dlaczego nie oddasz jejinie powiedz by sobie w d.u.p.ę wsadzili ??
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-07, 10:06   #3
artax
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Swidnica
Postów: 285
Domyślnie

Kiedyś takze mialem problem z dzwiekiem przypominającym gwizd.Ale okazalo się ,że padła pompa wodna ,a raczej jej łożysko.Może u Ciebie to nie turbina
pzdr Darek
artax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-07, 12:39   #4
Koboz
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
Postów: 20
Domyślnie

jeszcze kilka dni pojeżdżę nie prowokując gwiżdżenia i poprzyglądam się dokładniej problemowi bo demontaż turbiny to znowu kilka dni przestoju
Koboz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-08, 22:54   #5
Bisiek
Turysta
 
Avatar Bisiek
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 16
Domyślnie

I jak się skończyła przygoda z gwizdaniem?

Bo u mnie teraz też zaczęło gwizdać głośniej niż kiedyś (moja pralka już nawet ciszej wiruje). Spadku mocy nie zauważyłem. Świst pojawia się przy dodawania gazu, nawet nie trzeba mocno deptać. >1000 obrotów zaczyna być głośno. Ktoś miał coś takiego? Zaradził?
__________________
Pozdrawiam,
Marcin
Bisiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-08, 10:47   #6
koyote
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: wrocław
Postów: 1
Domyślnie Głośny świst turbo - probel rozwiązany

Witam. Opisze mój problem. Ostatnio wymianiłem rozrzad, pasek klinowy filtr kabinowy. Po wymianie zauważyłem, zę gdy wcisne mocniej gaz pojawia sie głośny świst, jakby szybko uchodziło/zasysało powietrze, na mocy auto raczej nie stracilo. Mocno sie zmartwilem, myślałem ze turbosprezarka mi wysiada, czytalem wszystkie mozliwe fora szukając podobnych problemów. Niektórzy nawet w podobnej sytuacji regenerowali turbosprezarki.
Pojechalem jeszce raz do mechanika (CAROS) i tam od reki i za darmo usuneli w 5 min usterke dokrecajac jakis zacisk, wymienili równiez przewód gumowy odchodzący od intercoolera. Świst całkowicie ustał. Także w podobnych sytuacjach najpierw warto przyjżeć sie 3 razy szczeloności ukladu zanim sie pojedzie do fachowców od turbo, gdzie pewnie sie dowiemy o potrzebie regeneracji.
koyote jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 00:24   #7
djcooler
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Białystok
Postów: 21
Domyślnie

Mnie tez interesuje ten problem. Mam to samo co kolega Koboz. Tez jestem po wymianie turba, z tym ze juz po raz kolejny. Po pierwszej wymianie turbina (regenerowana) rozsypala sie po okolo 60 km. Rozsypala sie bardziej niz nominalna. W nominalnej mialem niewielkie luzy na wzdluż walka, druga tak sie rozwalila ze ocierala o obudowe kolem kompresji. Nominalna turbine wymienialem poniewaz padla geometria i rozbilo kolo kompresji (pekniety przewod powietrza za filtrem) Bez problemu, na gwarancji dali mi druga turbine, zalozylem i tez dziwnie gwizdze (nie tak jak nominalna) Po drugiej wymianie zrobilem juz 100 km. Boje sie ze znow moze sie rozsypac.

Czy mial ktos takie objawy po wymianie turbiny? Jak to sie skonczylo ?
djcooler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 00:30   #8
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Wniosek jest prosty - nie kupować regenerowanych
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 08:21   #9
pablo
Dukacz
 
Avatar pablo
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa Tarchomin
Inny
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 1 036
Domyślnie

a może to BOV ?
__________________

Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
pablo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-09, 13:39   #10
Zac
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
DSR powiat średzki (Środa Śląska)
Postów: 71
Domyślnie

witam, mam taki problem, ze ostanio zauwazylem, ze wraz ze wzrostem obrotow slysze gwizdanienie bardzo glosne, ale jak sie jedzie slysze to bardzo wyraznie tak od 1500 obrotw do 2000, na postoju dopiero jak otworze drzwi badz podniose maske, slychac takie wsiiiuuuuuu, jak np nie wiem bomba spada, albo ktos zasysa powietrze, jak obroty spadaja tez to slychac, dodam ze moc jest ok a samochod nie kopci i nie bierze oleju, slysze to mniej wiecej od czasu wymiany rozrzadu, przyokazji uszczelnialem przewod od EGR do Chlodnicy EGR, dodam, ze mam do wymiany oring przy termostacie , gdzie lekko plyn ubywa, macie jakies pomysly?
Zac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-11, 14:09   #11
piopowal
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
WA Warszawa Białołęka
Postów: 26
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał koyote Zobacz post
Witam. Opisze mój problem. Ostatnio wymianiłem rozrzad, pasek klinowy filtr kabinowy. Po wymianie zauważyłem, zę gdy wcisne mocniej gaz pojawia sie głośny świst, jakby szybko uchodziło/zasysało powietrze, na mocy auto raczej nie stracilo. Mocno sie zmartwilem, myślałem ze turbosprezarka mi wysiada, czytalem wszystkie mozliwe fora szukając podobnych problemów. Niektórzy nawet w podobnej sytuacji regenerowali turbosprezarki.
Pojechalem jeszce raz do mechanika (CAROS) i tam od reki i za darmo usuneli w 5 min usterke dokrecajac jakis zacisk, wymienili równiez przewód gumowy odchodzący od intercoolera. Świst całkowicie ustał. Także w podobnych sytuacjach najpierw warto przyjżeć sie 3 razy szczeloności ukladu zanim sie pojedzie do fachowców od turbo, gdzie pewnie sie dowiemy o potrzebie regeneracji.
Czy świstało Ci od razu po odpaleniu czy zaczynało po kilku sekunach ?
piopowal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-11, 20:02   #12
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

ZAC -co do gwizdania szukaj dziury -nieszczelnosci w ukladzie dolotowym do silnika lub wydechowym w co watpie..a co do plynu to szukaj gdzie ci ucieka bo niewiem o co pytasz.

pipowal..zobacz kiedy kolega to pisal
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-11, 13:08   #13
piopowal
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
WA Warszawa Białołęka
Postów: 26
Garaż
Domyślnie

Faktycznie trochę dawno
piopowal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCI Zapieczony zawór sterowania geometrii turbiny? tomtom Silnik i skrzynia 35 06-11-11 11:09
[MK1] 1.8 TDCI wysokie ciśnienie turbiny (2 atmosfery) wp78 Silnik i skrzynia 10 14-07-11 10:01
[MK1] 1.8 TDCI Kopcenie na biało. Awaria Turbiny? :( mieczyk Silnik i skrzynia 1 08-06-11 23:02
[C-MAX] 1.6 TdCi łącznik intercoolera i turbiny wrzoch Silnik i skrzynia 5 09-06-09 22:03
gwiżdżenie turbiny w tdci AdamP_21 Silnik i skrzynia 0 08-05-09 22:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u