Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-09-08, 17:14   #1
Marcins-30
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bytom
Postów: 8
Domyślnie ABS

Witam!Mam problem z moją foczką.Mianowicie padło mi łożysko koła tył,strasznie szumi nawet bardzo,ale mechanik powiedział że powoli jeszcze jeden dzień można jeździć .Jadę sobie dzisiaj i czuje podczas hamowania że drga mi przez chwilę pedał hamulca i po jakimś czasie zaświeciły się kontrolki abs i ta druga.Czy to oznacza że padlk system abs.A może po wymianie łożyska wszystko będzie ok.Acha koło z zepsutym łożyskiem trochę sie ruszało na boki minimalnie ale jednak.Co robić????
Marcins-30 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-08, 17:50   #2
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Z tyłu łożysko jest zintegrowane z pierścieniem ABS. Może dlatego, że łożysko jest do to może i dlatego coś z ABSem się też dzieje. Nie wiem. Tak tylko gdybam.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-08, 17:55   #3
Marcins-30
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bytom
Postów: 8
Domyślnie

Obyś miał rację,posiadaczem foki jestem od 2 miesięcy a już robiłem sterownik pompy i teraz jeszcze to.A mówili nie kupuj forda
__________________
Krzysztof
Marcins-30 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-08, 19:34   #4
eMeneMs
Turysta
 
Avatar eMeneMs
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Kraków
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał ptasiekk
Z tyłu łożysko jest zintegrowane z pierścieniem ABS
dokładnie tak
chodzi o pierścień czujnika prędkości koła, można go chyba zdemontować ale nie spotkałem się aby był on "sam" dostępny jako element,
występuje tylko z łożyskiem - do wymiany
__________________
...kiedyś dorwe tego ch**a co tak wkręca te czupa czupsy w ten pie****ny papierek...
eMeneMs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 09:04   #5
Marcins-30
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bytom
Postów: 8
Domyślnie

Dzisiaj wymieniam łożysko zobaczę czy po wymianie problem zniknie.Obyś miał rację.
Marcins-30 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 11:09   #6
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Pierścień czujnika ABS jest częścią wymienialną...robiłem to w zeszłym roku...koszt nowego pierścionka wtedy to 24 zł

[ Dodano: Sob 13 Wrz, 2008 11:11 ]
http://www.okazje.info.pl/okazje/mot...yl-185672.html
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 15:51   #7
Marcins-30
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bytom
Postów: 8
Domyślnie

koszt nowego pierścionka teraz to 45 zł zamówiłem ma być na poniedziałek,to dziwne raz świecą kontrolki a raz gasną i wszystko działa przecież powinny świecić cały czas skoro pierścień jest uszkodzony.
__________________
Krzysztof
Marcins-30 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-09-08, 20:03   #8
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Marcins-30 wymieniałeś łożysko to chyba razem z pierścieniem nie Po co kupujesz pierścień Jak ja wymieniałem łożyska to były dostępne tylko z wbudowanymi pierścieniami
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-08, 10:46   #9
YaNkE
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar YaNkE
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
GD Gdańsk
Postów: 547
Domyślnie

Marcins-30,
pierscien czujnika ABS pawie w kazdym "wysylkowym" sklepie czesci do forda do koszt ok.25zl. ja kupowalem w abcford, dostawa kurierem nastepnego dnia, wysylka 8zl.... Dla jednej czesci moze nie zawsze sie oplaca
Bynajmniej ja wymienialem juz z obu stron pierscienie + lozyska.
A to ze ci kontrolka raz gasnie, raz sie zapala to polega na tym, ze jak jedziesz wolno do 40km/h i odczyty z pierscienia sa dobre to ci kontrolka zgasnie (druga wersja zaleznie jaki mechanik, ze jak przejedziesz 400metrow i odczyty sa dobre to zgasnie) i w druga strone powyzszego jak odczyta sa zle to sie zapala (powyzej 40km/h ew. pow. 400m)
Ja doszedlem do takiego stanu ze mi nie gasla tylko sie palila caly czas, ale jak zjdeli beben to cale lozyska sie wysypalo
Acha.... i mi jakos wielce mądry mechanik (naciagacz ze szok) chcial wmowic ze nawet jak wymienie lozysko+pierscien to bede musal przyjechac na kompa skasowac bledy.
Blad sie sam skasuje jak beda dobre odczyty z kola...czyli po tych dajmy 400metrach.
YaNkE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-08, 18:13   #10
Marcins-30
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bytom
Postów: 8
Domyślnie

Ptasiekk facet w sklepie chciał mi wmówić że łożysko które kupuje ma wbudowany pierścień,ale oczywiście się mylił bo pierścień nakłada się po wciśnięciu łożyska na piastę koła,mam wymontowany to wiem,nie wyobrażam sobie żeby pierścień mógł być wbudowany w łożysko ale może tak było nie wiem nie znam się.Mam tylko nadzieję że po wymianie pierścienia wszystko będzie ok.Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 14 Wrz, 2008 18:17 ]
Yanke mam pytanko czy w czasie jazdy samochód podczas hamowania zachowywał sie jakby zadziałał abs chociaż koła wcale się nie ślizgały???Dziwne?
Marcins-30 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-08, 21:08   #11
YaNkE
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar YaNkE
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
GD Gdańsk
Postów: 547
Domyślnie

Marcins-30,
zakladamy jazde z padnietym pierscieniem rozumiem?
Bo jesli tak to wrazenia mialem tylko, ze 1wsze hamowanie po uruchomieniu silnika (po dluzszym postoju) bylo dziwne.... jakies takie lekkie odbijanie, opor (jakby ciskal na kamienie), szuranie... nie wiem jak okresic Bynajmniej nie tak jak odbija wlasciwe dzialanie abs-u.
Powiem ze jesli Ci gasnie jeszcze kontrolka to masz malo wywalony pierscien i moze tu komp sie lekko gubi i stad Twoje odczucia.... moj wywalilo po 1 dniu jazdy, ze juz nie gasla kontrolka
YaNkE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u