Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-08-07, 16:41   #1
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie moja foka "umarla" alarm i scp message missing

Witam!
Probowalem znalezc, ale nie udalo mi sie
Generalnie dzisiaj instalowalem alarm w aucie no i skonczylo sie na tym ze udalo mi sie podlaczyc centralny i otwieranie klapy bagaznika, za reszte sie nie zabralem bo zauwazylem ze "usmiercilem" moja foke
po przekreceniu stacyjki wyswietlaja sie same "-----"
a po wejsciu w tryb diagnostyczny d262 (m.in.) przynajmniej to udalo mi sie zidentyfikowac
w kazdym razie stoje i kwicze
chyba co do reszty alarmu pojade do elektryka i tutaj pytanie
czy zeby usunac te bledy musze pojechac do ASO - tylko ze skoro focusik nie odpala, to na lawete/hol?? czy moze da sie to jakos zrobic?
ja zawsze musze cos namieszac........
ew. na allegro znalazlem komputery diagnostyczne w cenie 200-300zl czy cos takiego zalatwiloby sprawe?
no i ew. czy w Poznaniu jest jakis fachman, ktory moglby przyjechac podlaczyc sie i zobaczyc co i jak?

<placze>

Pozdrawiam wszystkich i prosilbym o jajakolwiek pomoc ASAP
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 16:57   #2
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

wiesz to troche dziwne ... jak piszesz, ze nic glebiej nie grzebales - zaplon etc. a tylko klapy etc. to dziwne, ze tak sie stalo

Czy Ty nie podpinales sie pod kompa z tym alarmem wyglada na blad w protokole transmisji alarm moze nie uzywac J1850 i wtedy takie cos pokazuje.

Odlacz to cos od kompa i zdejmij klemy akumulatora na jakies 10min i podlacz je spowrotem i autko powinno zapalic

Sie czyta instrukcjie obslugi najpierw
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 17:03   #3
Darelk
Dukacz
 
Avatar Darelk
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Ełk KO13ET
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2001
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 1 076
Domyślnie

no też bym to proponował zrobić . pozdro
__________________
POZDRO
Mobil: Anytone At-6666 + Densei 2002(mod) + Sirio Megawatt w otworze
Baza: Sirio 2016 + President Lincoln+Altai DM-315E
Darelk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 17:05   #4
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

moze nie dos dokladnie opisalem co sie stalo.
1. co dziwnego zapala sie kontrola O/D off - ktora wczesniej nigdy sie nie swiecila
2. ja nic nie podlaczalem - skonczylem na podlaczeniu centrala, masy i stalego +12, to co spowodowalo blad to pewnie "szukanie kabli" zeby sie upewnic np. czy to wlasciwe od zamka - podawalem mase (przy okazji pare innych kabli sie napaoczylo) - a to co najbardziej podejrzewam, to zorientowalem sie ze odlaczylem zlaczki przy kierownicy bez odlaczenia aku. (swoja doroga do teraz nie wiem gdzie wyzwolic te cholerne kierunki....) ech.... myslalem ze sobie ze spokojem poradze, a tu du$%

I dzieki za szybka odpowiedz - odlaczalem oczywiscie aku i nic to nie pomoglo (na ok 10 min jak nie dluzej)

a i ostanie - problem pojawil sie jeszcze przed przylutowaniem kabli - jako ze te czynnosc chcialem zostawic na koniec - a wczesciej "na goraco" sprawdzic czy dobrze sie podlaczam
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 17:13   #5
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karuk
"szukanie kabli" zeby sie upewnic np. czy to wlasciwe od zamka - podawalem mase (przy okazji pare innych kabli sie napaoczylo)
to nie maluch czy polonez

Ford, az tak glupi nie jest by nie oznaczac wtyczki i gniazda ... kazde jest zrobione tak by pasowalo tylko do tego co ma pasowac jesli w poblizu jest mnustwo zlacz. Wtedy sie nie pogubisz. Podajac mase mogles uszkodzic co nie co uruchamiajac cos w kompie. Komp tez pracuje jak auto jest wylaczone i sa klamy na aku.

Blad pokazuje blad transmisji czyli musi byc gdzues zwarcie na kturyms zlaczu lub nie styka gdzies. Oblukaj wszystko co ruszales moze nie docisnoles czegos.

Schematu elektryki nie masz
Wystarczylo na forum napisac, ze chcesz schemat do FF i bys mial z opisem zlacz
troche by trwalo, ale by foka zyla

Na powoli sprobuj jeszcze raz zobaczyc zlacza i wstrzymaj sie z browarami tym razem :P
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 17:21   #6
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

1. schemta mam - ale jakos nie wszystko mi sie zgadzalo..... tak mi sie zdaje.
2. to ze komp pracuje przy wlaczonych klemach to wiem, niestety......
3. zadnych zlacz poza kierownica nie ruszalem - tylko bezposrednio na kable wchodzilem, i jestem pewien na 99% ze zadnej zwary nie ma (permanentnej) - ale sprawdze
4. no a browarkow nie bylo, tylko cola..... a moze to wlasnie byl blad :P

dzieki wielkie za pomoc.

Co wiecej - zauwazylem ze odlaczenie bezp. nr 36 niczego nie zmienia.........

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2007 17:58 ]
W sumie to chyba ostatatnie pytanie - bo IMO sprawdzilem wszystkie polaczenia i nie znalalzem nic zlego.....
Czy moze byc ze on mi sie "zwiesil" i teraz jedynym rozwiazaniem jest usuniecie bledu z komputera przez podlaczenie diagnostyki, czy tego rodzaju blad jest "dynamiczny" i po usunieciu usterki wszystko zacznie dzialac?
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 18:18   #7
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Nie wiem jak Ci pomoc bo usterek, ktore moga byc przyczyna tego jest kilka, a Ty podlaczales tylko klape i cos tam jeszcze .

P.S. Zlacze moze byc podlaczone, ale sa tam piny ktore moga sie cofnac i wyglada na podlaczone, ale w rzeczywistosci tak nie jest. Sam sie na to nadzialem kiedys

Podlacz do kompa bedziemy wiedziec na 100%, ze wszystko jest podlaczone ok, a "komp sie zawiesil"

tak z ciekawosci jak odlaczysz zegary (wtyczka z tylu) na wlaczonym aku i podlaczysz i przekrecisz kluczyk w poz. II to skacza wskazowki na max
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 18:24   #8
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

tzn nawet teraz po wlaczeniu stacyjki zegary od razu skacza na maks i potem opadaja

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2007 18:30 ]
natomiast po odlaczeniu zegarow przy wlaczaonym aku i podlaczeniu ich spowrotem - wskazowki nie skoczyly na max. po wylaczeniu zaplonu i wlaczniu spowrotem znowu skacza na max i opadaja
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 21:40   #9
fed-ex
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Wolbrom
Postów: 9
Domyślnie

Uszkodziłeś komputer sterujący pracą silnika lub tak jak pisze AsMfc masz zwarte przewody lub niedociśnięte wtyczki
fed-ex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 23:39   #10
robercikk
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Krotoszyn
2002
Postów: 189
Domyślnie

Oj kolego wszystkie prace przy podłączaniu takich instalacji robi się przy odłączonym aku :smt018 . Ja obstawiam (całkowicie się zgadzam z fed-exem i AsMfc), że chyba uszkodziłeś sterownik, o czym świadczy twój sposób działania
""szukanie kabli" zeby sie upewnic np. czy to wlasciwe od zamka - podawalem mase (przy okazji pare innych kabli sie napaoczylo)".
ps. dlaczego szukałeś kabla od otwierania klapy? - wystarczy masę podpiąc pod przycisk otwierający w desce rozdzielczej!.
A błąd d262 jeżeli występuje samodzielnie bez innego błędu to jest to niegroźne - tak doczytałem kiedyś w jakimś mądrym opracowaniu.

Istnieje jeszcze marna szansa, że rozwaliłeś zasilanie od modułu sterowania.
Chyba powinieneś pojechać do dobrego elektryka z foczką. Przykro mi to powiedzieć - bo Poznań bliski jest memu sercu - ale chyba sam dosyć narozrabiałeś :smt018 i chyba zdjęcie błędu niewiele pomoże.
robercikk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-07, 23:59   #11
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

coz..... mea culpa, mea maxima culpa

dzieki bardzo za pomoc - jutro bede dzwonil do fachmanow i probowal sie jakos umowic - bo juz wiecej tego nie ruszam...... (choc pewnie bardziej juz nie zepsuje :P)

trza mierzyc sily na zamiary

jeszcze raz wielkie dzieki, to chyba EOT - bo nic wiecej sie nie wymysli.....
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Alarm "CHALLENGER NT Ford" baslow Elektryka, audio i alarmy 3 17-04-05 13:20
Moja "bezawaryjna" foczka :) sajgon Inne techniczne 39 24-01-05 16:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u