Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-09-08, 16:42   #1
PiDi
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: D.G
Postów: 5
Domyślnie Lakierowanie auta

Cześć wszystkim

Jako że jest to mój pierwszy post chciałbym się najpierw ze wszystkim przywitać Od nie dawna mam Forda Focusa I rocznik 1999 silnik 1.4 w kolorze białym. No i właśnie zastanawiam się nad zmianą koloru. Czy według was jest to dobry pomysł jeśli tak to na jaki wy byście go zmienili i ile by mnie to kosztowało
PiDi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 16:45   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

PiDi, zmien post na cos w stylu "lakierowanie calego auta", pls

a odpowiadajac na reszte, to IMO w 1.4 nie warto wkladac nawet dodatkowych 100zl nie mowiac juz o kilku tys. za lakierowanie... zmien auto albo silnik i wtedy zacznij sie bawic... szkoda wkladac pieniadze w auto z takim silnikiem, bo pewnie dosc szybko stwierdzil ze chcialbym troche wiecej mocy jednak
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 19:07   #3
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

MisiekT, ale nie jestesmy czepialscy ?
Prawda ogolna jest, ze w FF1 1,4 i 1,6 to male silniki do foczki...zabawa zaczyna sie od 1.8, a frajde zapewnia 2.0 - to jest pewne.

Zmiana auta to nie jest najlepsza odpowiedź. Nie czepiam sie, Ciebie bo rada ma swoje plusy i minusy - ale to watek na nastepny temat. Trzeba wziac pod uwage np. sytuacje - Mam marzenie, marzeniem jest focus, nie mam duzo piniendzy, wiec biore maly silnik... Sam biorac 1.6 podchodzilem z takim dystansem (choc wszystko zalezy od tego jaki byl focus - mi sie naprawde udalo za mega dobra cene wiec nie wydziwialem) ale... - duzy silnik, oplaty, spalanie - ale nie bylem poinformowany, malo doczytalem, ze duzej roznicy w cenie nie ma a w dynamice jest przepasc.
Inna sprawa ze bym bialego nie wzial...ale dobra, juz tez nie pisze bo sie zacznie :P

Takze gdy juz sie dokonalo wyboru to...

Moim zdaniem, jezeli masz jakies niedociagniecia, byl pukniety, drapniety gdzies, albo kiedys lakierowany ze to widac, ma np. stary przedliftowy zderzak to bym kupil zderzak poliftowy i lakierowal.

Koszt. ok. 2400-3000zl (150-200zl za element + jakis montaz, demontaz, oklejanie itp.)
Nie malowalem, ale pare osob to robilo - naprawde jezeli chcesz zeby to jakos wygladalo to warto dolozyc i zrobic to u dobrego lakiernika, poleconego, ktory nie bedzie krzywo patrzyl po targowaniu sie z Toba, a auto on Ci przygotuje, i pisknie np. komore silnika, co czasami sie zdarza ze np. auto biale pomalowane na czarne a pod maska bialo , albo po otwarciu drzwi widac biale...takze wiesz, cena=jakosc tutaj.

a kolor? wg uznania, mi sie zawsze srebrne foczki podobaly i zlote co ma MisiekT, i czarne perelki co ma Panther
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 22:29   #4
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

MisiekT, ma chyba racje.. sam uwielbiam swoja foke (akurat tez biala) i gdybym mial pod maska 2.0, to bym ladowal w niego az milo. a tak... po prostu uwielbiam moja foke.

a co do koloru... ja mam jazde na punkcie bialych fur. oczywiscie coupety rzadza, ale... moim zdaniem. jak sie zrobi z glowa to bialy rzuca na kolana, tymbardziej, ze "zrobionych" bialych fur jest bardzo malo.

powodzenia z tematem.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 22:39   #5
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Moim zdaniem biały kolor na Foczce jest bardzo fajny pod warunkiem, że właściciel zainwestuje pare złotówek w 17stki, lakierowanie listew i glebe. Wszystko by miało sens gdyby nie silnik 1.4 w Twoim Focusie.

Poniżej jest Focus jednego z użytkowników Forum : sensei. Bardzo ładny bo jednolicie biały. Brakuje tylko felg i gleby żeby ładnie wyglądał.


Co do malowania... myślę, że kasprzak ładnie naświetlił ten temat. Dobrze, że poruszył temat malowania auta także od środka (progi, drzwi, komora silnika itd.)
Większa cena = lepsze wykonanie.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-08, 21:34   #6
Toffic1989
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar Toffic1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
październik
2014
DW Wrocław
Postów: 177
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał leniuch
moim zdaniem. jak sie zrobi z glowa to bialy rzuca na kolana, tymbardziej, ze "zrobionych" bialych fur jest bardzo malo.

powodzenia z tematem.
Zdecydowanie sie zgadzam , ja mam ciemny zielony i chetnie bym zamienil na np bialego nie malowalbym go. Jesli chcesz wkladac w niego kase to bardzo ladnie wyglada bryka.

wszystkie czarne szyby ciemnie lampy przod tyl + do tego jakies ladne czarne felgi najlepiej matowe

i kladziesz wszystkich na miescie na kolana
__________________

FF I 1.6 100KM / A3 1.8T 223KM / Bravo II 1.6mjet 180KM / Golf VI GTI 2.0 370KM / FF ST mk3 Wagon 2.0 EB 280KM
Toffic1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-08, 21:53   #7
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

jeszcze dla podglądu pokaże kilka ładnie zrobionych Foców w białym kolorze



1.4




__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-08, 21:55   #8
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

Pierwszy IMO najladniejszy, gdyby nie te lampki z tylu..to naprawde konkret!
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-08, 22:25   #9
Toffic1989
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar Toffic1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
październik
2014
DW Wrocław
Postów: 177
Garaż
Domyślnie

no zgodze sie pierwsze imo najladniejsze ale brakuje jeszcze czarnych felg i maseczki

co nie zmienia faktu ze jest bardzooo ladny
__________________

FF I 1.6 100KM / A3 1.8T 223KM / Bravo II 1.6mjet 180KM / Golf VI GTI 2.0 370KM / FF ST mk3 Wagon 2.0 EB 280KM
Toffic1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-08, 09:29   #10
Vadero
Turysta
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Katowice
Inny
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2007
SPS powiat pszczyński (Pszczyna)
Postów: 396
Domyślnie Re: Lakierowanie auta

Cytat:
Napisał PiDi
Cześć wszystkim

Jako że jest to mój pierwszy post chciałbym się najpierw ze wszystkim przywitać Od nie dawna mam Forda Focusa I rocznik 1999 silnik 1.4 w kolorze białym. No i właśnie zastanawiam się nad zmianą koloru. Czy według was jest to dobry pomysł jeśli tak to na jaki wy byście go zmienili i ile by mnie to kosztowało

jeśli chcesz zmienic kolor to nie patrz na nic a zmieniaj Tylko grunt żeby to zrobić porządnie, bo widziałem juz pare źle pomalowanych aut i szczerze wyglądało to masakra... chciał sobie gosc poprawic, a wyszlo łokrutnie. więc nie szukaj taniego zakładu, żeby to zrobić
__________________
Focus mkII '06 1.6
Vadero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-08, 10:49   #11
jimbo22
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: 3miasto (teraz Wawa)
Postów: 19
Domyślnie

zmiana koloru (dobrej jakości fachowiec, materialy itp) to ok 5-6 k PLN i kilka ładnych dni roboty...

nie jest to liczone na zasadzie 300 PLN za element, bo to inna liga niż lakierowanie po przytarciu tym samym kolorem...

IMO nie warto - biorąc pod uwagę % wartości samego auta...

ja bym tą kasę włożył w stylizację (lakierowanie plastików, felgi, jakiś inny bajer) - ta biała foka wygląda przyzwoicie, jeset poprostu ze smakiem zrobiona... poza tym kolor bialy (i podobne typu ecri jest teraz bardzo modny (masa audi A3, merc C klasy lata teraz białych)...
jimbo22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-08, 10:59   #12
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał jimbo22
poza tym kolor bialy (i podobne typu ecri jest teraz bardzo modny
tak zwany "Dubai Style"
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-08, 11:35   #13
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panther
jeszcze dla podglądu pokaże kilka ładnie zrobionych Foców w białym kolorze
tylko nie srebrne felgi..! nie do białego. moim zdaniem (chociaż kogo to obchodzi, hehe) tylko czarne, białe, gunmetal... srebrne koła pod białym autem mi sie jakos kojarza z alfonsem...

jezeli bardzo Ci przeszkadza kolor, to jasne, ze zmien... ale moim zdaniem jimbo22 ma racje. duzo lepszy efekt za ta sama kase otrzymasz ladujac pieniadze w jakis "tjuning" optyczny... kola, lampy od st170, malowanie plastikow.. a i na glebe starczy pewnie.

przemysl.


p.s. widzialem tyle naprawde zajefajnych bialych samochodow! ostatnio nowa bete, mr2... no i lamborghini jedno, chyba gallardo. naprawde masakryczny efekt w bialym wydaniu.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-08, 11:39   #14
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał leniuch
masakryczny efekt w bialym wydaniu.
dobra Panowie, ale nie porownujmy nowego perlowego lakieru z palety lamborghini z 9-letnim darmowym, zapewne juz troche wytartym, najprostszym lakierem...

PS. jezeli lakier jest jeszcze w wystarczajaco dobrym stanie to pomysl o polerce
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-08, 15:48   #15
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
dobra Panowie, ale nie porownujmy nowego perlowego lakieru z palety lamborghini z 9-letnim darmowym, zapewne juz troche wytartym, najprostszym lakierem...
mr2 miała jakieś 15 lat. :P a foka przedliftowa ma bardzo fajny odcien bialego... takie kremowe cos. takie kremowe, darmowe cos.

i znowu sie zgodze z przedmowca - robilem polerke jakis rok temu i foka naprawde wyglada zajebiscie. jak malowana.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 08:05   #16
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
PiDi, zmien post na cos w stylu "lakierowanie calego auta", pls

a odpowiadajac na reszte, to IMO w 1.4 nie warto wkladac nawet dodatkowych 100zl nie mowiac juz o kilku tys. za lakierowanie... zmien auto albo silnik i wtedy zacznij sie bawic... szkoda wkladac pieniadze w auto z takim silnikiem, bo pewnie dosc szybko stwierdzil ze chcialbym troche wiecej mocy jednak
Błędna teoria. Dla tuningu optycznego nie jest ważny silnik pod maską, lecz dostępność części "dekoracyjnych". Co innego, gdy ktoś chce podkręcić moc silnika - niestety 1.4 się do tego nie nadaje.
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 08:48   #17
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

CAr, to ty masz bledna teorie - po pierwsze tuning to tuning i z poprawa wygladu za wiele wspolnego nie ma, a po drugie jakiekolwiek auto ktore "wyglada" a nie jezdzi zupelnie to IMO WT...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 10:10   #18
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
a po drugie jakiekolwiek auto ktore "wyglada" a nie jezdzi zupelnie to IMO WT...
MisiekT, sorry, że tak mówie ale właśnie mówisz o swoim samochodzie.
Masz agresywne zderzaki, czarne 17stki a pod maską zaledwie 13x koni bo filtr powietrza i kolektor od STka to w sumie też żaden tuning.

Postaraj się rozróżnić tuning na ten właściwy mechaniczny i drugorzędny optyczny.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 11:46   #19
PiDi
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: D.G
Postów: 5
Domyślnie

Dziękuje wszystkim za opinie Fakt faktem silnik 1.4 nie ma zbyt dużej mocy i tu się zgadzam Kupiłem ten samochód bo jest bez wypadkowy i jestem jego drugim właścicielem i wiem że był bez awaryjny Mógłbym oczywiście kupić samochód na giełdzie od nie znajomego ale jakoś boje się że kupię lipe a aż tak bardzo na samochodach się nie znam żeby ocenić od razu co jest nie tak

Macie racje- nie zawsze efekt po malowaniu wygląda tak jak sobie to wyobrażasz i tego się najbardziej boje.

Proszę powiedzcie mi jeszcze ile pieniążków trzeba włożyć żeby mieć fajny dźwięk na wydechu ( nie chce żeby mi bardzo buczał tylko taki lekki sportowy wydech) Sama nakładka wystarczy czy muszę ingerować w układ wydechowy?

PS: Dziękuje wszystkim za wypowiedzi bo jeśli o samochody a zwłaszcza jej mechanikę to jestem słabo zorientowany i wasze rady bardzo mi pomagają
__________________
Anton
PiDi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 12:47   #20
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panther
MisiekT, sorry, że tak mówie ale właśnie mówisz o swoim samochodzie.
skoro tak uwazasz... ja bym co prawda nie porownywal sie z foka 1.4, bo mam od niej 80% wiecej mocy, ale luzzzz... zacytuje ci jeszcze raz:
Cytat:
Napisał MisiekT
nie jezdzi zupelnie
zupelnie to slowo klucz w tym stwierdzeniu... 2.0 potworem nie jest ale ma wystarczajace osiagi zeby zaliczyc je do sprawnie poruszajacych sie aut i nie ma wsi, ze mnie sluzbowy yaris objezdza... to mialem na mysli
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-08, 09:49   #21
jimbo22
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: 3miasto (teraz Wawa)
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał PiDi
Proszę powiedzcie mi jeszcze ile pieniążków trzeba włożyć żeby mieć fajny dźwięk na wydechu ( nie chce żeby mi bardzo buczał tylko taki lekki sportowy wydech) Sama nakładka wystarczy czy muszę ingerować w układ wydechowy?
musisz wymienic tlumik koncowy... cos pewnie ze 250-300 z wymianą Cię to bedzie kosztować...
jimbo22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Lakierowanie zaciskow Greg Inne 8 01-10-11 13:53
Lakierowanie konsoli krystian___ Tuning mechaniczny 21 15-06-07 12:00
FF II - Lakierowanie osłon plastikowych... paranoid Tuning mechaniczny 8 09-05-07 23:48
Spartolone lakierowanie marekj Serwis i gwarancja 0 18-04-06 16:58

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u