Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-09-10, 21:37   #1
leszek070
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 3
Domyślnie Przyklejenie tylnej plastikowej listwy z logiem Forda

Witam, w dniu dzisiejszyma zauważyłem że zaczyna odchodzić mi ta listwa z tyłu, Ford focus, rok 2004 mk1. Czy ktoś może polecić jaki sposób na przyklejenie, porządne zamontowanie tego. Słyszałem o klejach do szyb..., taśma 2 stronna której użyłem raczej długo nie pociągnie...
Dziekuję za wszelkie podpowiedzi.
leszek070 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-10, 21:46   #2
sebastian2488
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam jak dobrze mysle jest to listwa na klapie od bagaznika?
To trzeba od srodka odkrecic oslone i ta listwa jest na srubach moze urwala sie od tej sruby?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-10, 22:14   #3
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

listwa posiada trzy śruby - niestety, ale bardzo często wszystko tam rdzewieje, śruby są zatopione w plastiku... i podczas próby odkręcenia nakrętki - wszystko się urywa, śruby kręcą się razem z nakrętką i nic się nie da zrobić. Na giełdach ludzie sprzedają te listwy nawet bez tych śrub. Skoro piszesz o taśmie dwustronnej oraz klejach... to sądzę, że u ciebie już tych śrub nie ma.
Proponuje prosty manewr, który teraz zrobiłem u siebie.
Podczas demontażu urwałem dwie śruby, tzn urwał je lakiernik 3 lata temu, nie zdjął listwy tłumacząc że się nie da, i "naprawił" rdzę na klapie bez zdejmowania listwy - efekt: znów ją mam.
Ja teraz chcąc zrobić to porządnie zdemontowałem tą listwę i przewierciłem na wylot byłe miejsce na śrubach. Od spodu dałem śrubę, na górze w klapie nakretke i trzyma się jak fabryczny montaż. Od spodu listwę także przy szlifowałem kamieniem na wiertarce, w taki sposób, że łepek nowej śruby się schował i go nie widać.
Acha - jak ktoś ma problem z demontażem, to radzę śruby solidnie nagrzać... wytopią się z plastiku i będzie można listwę normalnie zdjąć, pomimo tego, że są urwane i nakrętka kręci się wraz z śrubą. Wpadłem na to przez przypadek, gdy chciałem zeszlifować nakrętke do zera.... nakrętka się nagrzała, a przez to śruba, plastik puścił i listwa bezinwazyjnie opuściła klapę
Post może być chaotyczny, ale cóż... inaczej nie umiem
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-09-10, 10:13   #4
Jaromir
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Jaromir
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
NO Olsztyn
Postów: 326
Garaż
Domyślnie

Witam!
Ja demontowałem przedmiotową listwę z powodu rdzy na klapie bagażnika. A wszystko przez bardzo kiepski montaż fabryczny. Listwa nie jest uszczelniana. Przez minimalne ruchy podczas użytkowania auta dochodzi do wydrapania lakieru i utleniania się blachy.
Podczas demontażu dwie śruby były tak zardzewiałe że rozsypały się przy przyłożeniu klucza.
Po naprawie blacharskiej listwe przykręciłem na jedną śrubę i uszczelniłem silikonem.
Jak znajdę chwilę przed zimą to dołoże te dwie urwane śruby i uszczelnie klejem do szyb.
Pozdrawiam,
Jarek
__________________
http://szczupak.org/
Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, ze wszyscy miewamy czasami wątpliwości.
Świeca zapłonowa przyświeca drogę tłokowi żeby nie przypier... w głowicę!
Give me fuel, Give me fire, Give me that which I desire
Jaromir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-10, 00:22   #5
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Polecam takie śrubki z gwintem dwustronym


Robimy dziurke w tym plastiku który pozostał po oderwaniu się naszych oryginalnych śrubek. Przykręcamy najpierw jednym końcem do blendy (można dać podkładke sprężynówke). A drugi normalnie wkładamy w otwory klapy i dokręcamy jak w oryginale.
Jest to tak dobry sposób że urwałem 2 seryjne mocowania które byly dobre i założyłem takie coś. Teraz mam spokój że przy odkręcaniu nic nie odpadnie
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-10, 16:03   #6
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

Kam1l gdzie to kupiłeś i po ile ,w sklepie ze śrubami czy łatwiej dostac w castodramacie?
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-10, 21:43   #7
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Kumpel miał na wyposażeniu warsztatu ale myśle że w 1 lepszym sklepie ze śrubami lub praktycznym praktikercu się dostanie.
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
LISTWY Pasiu Tuning mechaniczny 9 14-06-14 17:24
Brak plastikowej pokrywy. mlun Silnik i skrzynia 2 14-06-09 17:12
czy dużo roboty przy wymianie listwy na tylnej klapie? przemox Inne techniczne 10 06-12-08 13:30
Znaczek (logo) Forda na tylnej klapie gervee Serwis i gwarancja 21 09-01-07 13:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u