Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-05-10, 22:20   #1
xxxwa
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 40
Domyślnie kontrolka oleju się świeci przy wysokich obrotach

Witam.
Po delikatnej kolizji i miesięcznym postoju odebrałem fokę. Zauważyłem że przy wyższych obrotach tj 3.5 tyś. zapala się kontrolka oleju. Olej był ok. Po wymianie oleju i filtra problem nie ustąpił. Zrobiłem ok 3 tyś km cały czas przy większej prędkości się zapalała. Pojechałem do mechanika. Ciśnienie super, wymieniony czujnik oleju. Problem pozostał. Jakieś pomysły????
xxxwa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-10, 22:56   #2
radeksim
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar radeksim
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Piastów
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136 KM manual
grudzień
2006
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 324
Domyślnie

mi się wydaje że to po prostu zwarcie jest i się świeci
radeksim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-10, 22:20   #3
xxxwa
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 40
Domyślnie

jakieś inne pomysły???
xxxwa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-10, 22:56   #4
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Panewki ? .....
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-10, 08:55   #5
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał niko123 Zobacz post
Panewki ? .....
Panewki to raczej przy niskich obrotach i na rozgrzanym silniku.- wtedy kontrola zacznie świecić.
Pompa oleju albo czujnik ciśnienia... no lub zwarcie w instalacji od zegarów- to też jest teoretycznie możliwe, skoro problem zaistniał po odebraniu auta od zakładu blacharskiego.
Tak jak radzi Szejk78 - posprawdzaj najpierw każdą wtyczkę, bo ta operacja jest najtańsza
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-10, 11:12   #6
VooDoo123
Turysta
 
Avatar VooDoo123
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 128
Domyślnie

Gdyby to były panewki lub jakiś inny problem z układem smarowania to po przejechaniu 3 tysiaków jak kolega pisze, byłoby już po silniku. Ja sugeruje, ze blacharz wsadził gdzieś swoje łapy i powstał problem. Trzeba podłączyć pod kompa, doprowadzić do zapalenia kontrolki i zobaczyć co sugeruje maszyna
VooDoo123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-10, 23:36   #7
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

mechanicznie z opisu wydaje sie oki ale jak dostaje po garach to sie trzęsie i elektryka głupieje to moje podejżenia posprawdzałbym podłączenia poszczególnych kostek od czujników oleju itp.bo jak był robiony to może coś odpieli do roboty i potem *ujowo podłączyli
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-10, 06:37   #8
xDonx
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
luty
1999
RZ Rzeszów
Postów: 122
Domyślnie

Jak ciśnienie oleju sprawdzane nie tylko na wolnych ale w całym zakresie obrotów to pozostaje kabelkologia, jak sprawdzałeś tylko na wolnych to napisz przy jakich obrotach się zapala i przy jakich gaśnie i czy jest tak samo na ciepłym i zimnym.
xDonx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-10, 15:04   #9
xxxwa
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 40
Domyślnie

Zrobione
Okazało się że była delikatnie wgnieciona miska olejowa, i ten smok od ciśnienia przy wysokich obrotach wariował. Wystarczyło zlać olej i naprostować miskę olejową
xxxwa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-10, 20:32   #10
VooDoo123
Turysta
 
Avatar VooDoo123
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał xxxwa Zobacz post
Zrobione
Okazało się że była delikatnie wgnieciona miska olejowa, i ten smok od ciśnienia przy wysokich obrotach wariował. Wystarczyło zlać olej i naprostować miskę olejową
Jeśli miska była na tyle wgnieciona, że czujnik wykazywał niedobór oleju a co za tym idzie zapalała się kontrolka to jazda z taka usterką zrobiła swoje.
VooDoo123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-10, 16:10   #11
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

.
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-10, 13:51   #12
xDonx
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
luty
1999
RZ Rzeszów
Postów: 122
Domyślnie

I pomiar ciśnienia był do d.. zrobiony bo widocznie tylko na wolnych obrotach "Ciśnienie super", ciekawe jak to super ciśnienie pomagało silnikowi na wysokich obrotach utrzymać film olejowy. Tak czy inaczej życzę dużych przebiegów i bezawaryjnej jazdy.
xDonx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-10, 18:54   #13
xxxwa
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 40
Domyślnie

I pomiar ciśnienia był do d.. zrobiony bo widocznie tylko na wolnych obrotach
No właśnie był robiony na wysokich i to dwa razy na moich oczach. Mam nadzieję że smarowanie było dobre i jeszcze foka trochę posłuży.
xxxwa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-10, 10:58   #14
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Witam
Od kilku dni mam podobny problem z migającą kontrolką oleju.
W zeszłym tygodniu mignęła kilka razy i na parę dni był spokój.
W czwartek wracałem od rodziny i problem się powtórzył.
U mnie zaobserwowałem miganie kontrolki w przedziale obrotów od 1500 do 2300 od momentu gdy silnik zaczyna się nagrzewać.
Na oleju przejechałem około 10k km a że mijał właśnie rok od wymiany to miałem już kupiony olej Formula F z filtrem i właśnie miałem go wymienić.
W piątek wymieniłem olej i filtr, jednak kontrolka nadal miga.
W niedziele obejrzałem miskę olejową jest delikatnie wgnieciona w dwóch miejscach.
Stojąc przodem do samochodu jedno delikatne wgniecenie w lewej tylnej części miski w najwyższym punkcie na około 2 mm w głąb miski o promieniu około 2 cm i większe na około 4 mm o promieniu 4 cm w prawej przedniej części miski.
Nie wiem z której strony miski jest umieszczony smok pompy i czy te wgniecenia mogą mieć wpływ na pobieranie oleju bo wizualnie nie nie wyglądają jakoś strasznie.
Podpowiedzcie gdzie się znajduje pompa oleju i czujnik ciśnienia?
Miska olejowa jest uszczelniona jakimś czarnym sylikonem wygląda to jak nałożone przed przykręceniem miski, na śrubach nie ma śladów wykręcania. Czy takie uszczelnienie jest fabryczne ?.
Auto mam prawie trzy lata, sprowadzone z Belgii. Poprzedni właściciel serwisował auto u partnera forda. Na fakturze mam tylko wymiana oleju nie mam podanego typu. W zeszłym roku zalałem olejem formula F i nie było żadnych problemów z silnikiem do teraz. Auto ma już przejechane 208 kk km. Poza miganiem kontrolki oleju silnik pracuje normalnie nie traci mocy nie trzęsie, obroty ma stabilne.
Nie chcę stawiać auta u mechanika bez rozeznania w temacie.
Z góry dziękuje o jakieś sugestie.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 08:36   #15
wro_bel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Rokietnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
PZ powiat poznański (Poznań)
Postów: 215
Domyślnie

Witam,
Ja mam podobny problem z tym, że u mnie podczas jazdy czasami zapali się kontrolka ale na tak krótki czas, że jest to zauważalne tylko kątem oka i nawet nie zdąży się spojrzeć w stronę kontrolki. Dodatkowo po odpaleniu kontrolka gaśnie po dłuższej chwili. Jednakże dzisiaj rano pojawiło się coś nowego. Po największym jak do tej pory mrozie po odpaleniu kontrolka zgasła po standardowym wspomnianym wyżej czasie, autko sobie oskrobałem, wsiadam i ruszam i tutaj zonk - przy zwiększeniu obrotów do 1,5k zapala się kontrolka ciśnienia oleju a jak odpuściłem gaz to zgasła prawie od razu. Odczekałem chwilkę i znowu dodałem gazu - tym razem zapaliła się przy ok. 1,8k obrotów. Znowu odpuściłem gaz i odczekałem tym razem dłuższą chwilę po czym ruszyłem i używając eco-driving'u jechałem do 2,1k obrotów i zmieniałem bieg - kontrolka już się nie zapalała nawet jak po przejechaniu ok. 10 km przygazowałem mu do 3k obrotów. Czy sądzicie, że niska temperatura miała wpływ na stan skupienia oleju i dlatego wolniej się rozprowadzał po układzie smarowania? Pytam bo jestem całkiem zielony w tym temacie.
wro_bel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 23:30   #16
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

U mnie jak się w warsztacie okazało padł czujnik ciśnienia oleju za 20 zł.
Jednak jak zadzwoniłem do warsztatu i opisałem objawy to mechanik zakazał jady autem.
Jeśli zapala się czujnik i nie jest popsuty to w momencie zapalenia się lampki ciśnienie oleju spadło poniżej ustalonej normy, co jest zabójcze dla silnika.
Na pewno struktura oleju ma tu znaczenie, i np. zbyt duża gęstość może być przyczyną zapalania się kontrolki takie objawy też mogą dawać uszkodzona pompa oleju, wytarte panewki, albo wgnieciona miska olejowa utrudnia zasysanie oleju, w fokach smok olejowy jest bardzo nisko zawieszony.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u