Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-09-08, 19:05   #1
dar_o
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Krosno
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
listopad
1999
RK Krosno
Postów: 74
Domyślnie Zamek centralny problem

Witajcie
Mam założony nie tak dawno do centralnego zamka alarm. W czasie weekendu zauważyłem problem. z pilota zamek centralny otwiera się, ale nie zamyka. Alarm uzbraja się, jednak zamek nie reaguje na próbę zamknięcia z pilota. Kilka razy udało się, że zamknął, ale jest to tylko czasem. Zamykanie i otwieranie kluczykiem jest poprawne. Dziś byłem w zakładzie, gdzie założyłem alarm. Po dłuższych testach monter stwierdził, że uszkodzeniu uległ centralny zamek w drzwiach kierowcy. Czy to faktycznie realne, by uszkodzenie było takie, by zamek działał tak wybiórczo ? I nie reagował na impulsy z centralki alarmu ?
dar_o jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 19:51   #2
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Nie, sterownika nie uszkodzisz, tam sa napiecia rzedu 12V a nie mniejsze i nawet alarm podaje taki impuls. Cos nie styka i cos jest nie tak z konfiguracja alarmu.
Kazdy alarm ma mozliwosc podlaczenia na rozne sposoby centralnego. W schemacie alarmu (zawsze taki jest) pokazane jak nalezy krzyzowac przewody tak by pasowaly dla naszego centralnego. I trzeba uzyc glowy, jest wtedy latwiej.
Zrobili to na szybko, bez myslenia i dlatego jest problem.

Alarm mozesz ustawic tez na 3sek. sygnal lub na krotkie impulsy...

Dasz rade.
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 21:25   #3
dar_o
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Krosno
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
listopad
1999
RK Krosno
Postów: 74
Domyślnie

no świetnie, ale instalator alarmu twierdzi, że alarm działa poprawnie, a winny jest CZ i zaleca wymianę siłownika zamka ( chyba z zamkiem, bo one są zintegrowane chyba) frzwi kierowcy
dar_o jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 21:31   #4
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

No tak ,ale jak by byl uszkodzony CZ to by Ci nie zamykal reszte dzwi
A wejscie gdzie podlaczasz alarm jest na nap. 12V wiec jakim cudem mozna to zepsuc ?
Do tego raz dziala raz nie
Mozna to uszkodzic wilgocia lub mechanicznie, glupota, ale nie alarmem i jak nie miales z nim tj. z CZ problemow nigdy i nikt nie grzebal przed tym "fachmanem" od alarmow to wiesz chyba co robic ? Zmien fachmana poki jeszcze centralny zyje i sprawdz centralke zamka bo moze miec zimne luty i nie stykac...
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 22:08   #5
dar_o
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Krosno
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
listopad
1999
RK Krosno
Postów: 74
Domyślnie

no wlasnie nie wiem samemu co o tym myśleć.
po pierwsze - to nie tak, że reszta drzwi się domyka.
Z pilota bez problemu otwieram zamki. Zaś gdy chcę zamknąć, światła błyskają - normalnie uzbraja się alarm. Jednak CZ nie reaguje. Gdy przekręcę kluczyk w zamku, CZ zamyka zamki. Fachowiec od alarmu twierdzi, że uszkodzeniu uległ CZ - jakaś awaria elektroniki ( bez jego demontażu trudno mu dokładnie określić ).
Raz na jakiś czas zamek zadziała normalnie. Ostatnio jest mokro, i to wówczas wystąpił problem, co może sugerować zwarcie w instalacji CZ. Ale spięcia nie znalazł. (Jak ostatnio pojeździłem autem, to zamek się zamknął - zrobiło się cieplej i ew wilgoć robiąca zwarcie wyparowała ?? - taka moje teoria, ale nie znalazła dziś potwierdzenia wg fachowca)

ps: Gdzie znajdę centralkę od CZ i jak ją zdiagnozować ?

Ps2 - pisząc nie tak dawno założony alarm oznacza w maju
dar_o jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 23:00   #6
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Zwracaj uwage na temeprature, jak jest niska nie dziala Ci CZ z alarmem? a jak Cieplo to dziala CZ z alarmem ? jak tak jest to masz zimny lut w module, musisz rozkrecic i zobaczyc zwrokowa jak to wsyztko wyglada, czy sa nadpalone elementy itd. jak wiazki ida i jak wygladaja polaczenia.
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 23:13   #7
dar_o
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Krosno
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
listopad
1999
RK Krosno
Postów: 74
Domyślnie

ok, ale co i gdzie mam oglądać ?? Gdzie znajdę te luty i centralkę CZ ??
--
Nie miałem takiej sytuacji, by nie dizałał alarm. On działa poprawnie. Kłopot tylko i wyłącznie z zamykaniem CZ z pilota - otwieranie pilotem działa, zamykanie nie ( na obu pilotach, więc to nie wina przycisku).
Problem występuje w ostatnich dniach, gdy jest duża wilgotność - pada ( w aucie nie stwierdziłem wody, wiec nie przecieka nic do środka), a jednocześnie temperatura otoczenia to 6-9 stopni C.

[ Dodano: Czw 18 Wrz, 2008 23:49 ]
Cytat:
Napisał AsMfc
Zwracaj uwage na temeprature, jak jest niska nie dziala Ci CZ z alarmem? a jak Cieplo to dziala CZ z alarmem ? jak tak jest to masz zimny lut w module, musisz rozkrecic i zobaczyc zwrokowa jak to wsyztko wyglada, czy sa nadpalone elementy itd. jak wiazki ida i jak wygladaja polaczenia.
O jaki moduł chodzi i gdzie go znajdę??
dar_o jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-08, 20:36   #8
galowy
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar galowy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Uć
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
Postów: 89
Domyślnie

podepnę się pod temat, aby nie zaśmiecać forum.

Nie posiadam alarmu lecz sam CZ. Mam możliwość otwierania centralnego z pilota i tu wszystko gra. Otwieranie, zamykanie, strefowość wszystko jest ok.
Problem jest jak wsiądę do samochodu i wcisnę na przycisk LOCK koło klamki. Zamknie się tylko zamek z mojej strony (czyli od kierowcy). Jeżeli nacisnę ten sam przycisk przy klamce pasażera wszystkie zamki zadziałają.
O co tak naprawdę chodzi z tym centralnym? Dodam że jak kupiłem foke wszystko było OK, później potrafił od czasu do czasu zaciąć się w ten właśnie sposób. Teraz od czasu do czasu zadział prawidłowo.

[ Dodano: Pią 03 Paź, 2008 11:30 ]
Jak myślicie to też kwestia wody w centralnym???
galowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-09, 21:20   #9
sas100
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: łódzkie
Postów: 13
Domyślnie

U mnie też pojawiła się sytuacja taka jak u dar_o, objawy identyczne. Też pojawiło się teraz,gdy zrobiło się wilgotno! Alarm zakładany kilka lat temu, więc to nie kwestia złego montażu alarmu.
sas100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-09, 21:40   #10
Lukas_power
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2000
Postów: 134
Domyślnie

Wilgotno czy zimno?? Był nie raz poruszany temat zamków. Ja miałem podobny problem, ale jak zrobiło się znaczniej zimniej (ujemne temp), a winne były takie gumki wewnątrz kaset zamków, które pod wpływem ujemnej temp. twardniały i nie odbijały zamków. Nie odbijały z pilota natomiast z kluczyka działało pięknie. Poczytajcie forum, a jak jak znajdę tą poradę to zapodam link
Pozdrawiam

http://forum.fordclubpolska.org/show...t=17787&page=3
Link zapożyczony z innego forum. Ja problem rozwiązałem sposobem użytkowinka dareck5

Ostatnio edytowane przez Lukas_power ; 15-10-09 o 21:50
Lukas_power jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-09, 11:41   #11
sas100
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: łódzkie
Postów: 13
Thumbs up

Dzieki Lukas power! Teraz trzeba sie zabrać za rozbieranie drzwi!
sas100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Centralny zamek Mr. T Inne techniczne 6 25-08-10 17:56
centralny zamek bantiru1 Elektryka, audio i alarmy 15 01-04-09 21:05
Centralny zamek złożony problem adamko81 Elektryka, audio i alarmy 3 01-10-08 18:55
[FFI] centralny zamek problem z otwieraniem z kluczyka kedzior87 Elektryka, audio i alarmy 1 16-11-07 18:52
centralny zamek bantiru1 Elektryka, audio i alarmy 1 19-08-07 17:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u