Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-05-09, 19:46   #1
marsellus
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Poznań
Postów: 28
Domyślnie [FFI] remont silnika - nie chce odpalić

Właśnie zakończono remont silnika w mojej foce, który obejmował wymiane pierścieni, panewek korbowodowych oraz regenerację głowicy (wcześniej strzelił napinacz, przeskoczył pasek rozrządu i przygięły się 2 zawory). Po złożeniu wszystkiego w całość autko nie chce odpalić, przy czym dodam, że tuż przed remontem już miało problemy z odpalaniem. W trybie serwisowym widoczny jest błąd 9359. Czy ktoś z was miał może podobną sytuację lub potrafi mi pomóc? Czy jedyną drogą ratunku jest odholowanie foki do ASO Ford?

Będę wdzięczy za jakiekolwiek pomocne informacje.
marsellus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-09, 23:02   #2
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Miałem kiedyś taki błąd ale u mnie to był elektrozawór pompy wtryskowej(ale Ty masz TDDi). Coś mi się wydaje,że może to być coś z elektryką,może czujnik wałka rozrządu. Sprawdziłbym kabelki!
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-09, 23:09   #3
Carmax
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 110
Domyślnie Re: remont silnika - nie chce odpalić

Cytat:
Napisał marsellus
Właśnie zakończono remont silnika w mojej foce, który obejmował wymiane pierścieni, panewek korbowodowych oraz regenerację głowicy (wcześniej strzelił napinacz, przeskoczył pasek rozrządu i przygięły się 2 zawory). Po złożeniu wszystkiego w całość autko nie chce odpalić, przy czym dodam, że tuż przed remontem już miało problemy z odpalaniem. W trybie serwisowym widoczny jest błąd 9359. Czy ktoś z was miał może podobną sytuację lub potrafi mi pomóc? Czy jedyną drogą ratunku jest odholowanie foki do ASO Ford?

Będę wdzięczy za jakiekolwiek pomocne informacje.
Posprawdzajcie dokładnie wszystki czujniki czy są podpięte - bo jeśli auto odpalało przed remontem to i po remoncie musi zagdakać...
Carmax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-09, 23:12   #4
radzique
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Poznań
Postów: 83
Domyślnie

u mnie po wsadzeniu pompy wtryskowej nie odpalał, bo coś sobie chłopaki nie radzili z odpowietrzeniem. Dopiero po jakimś czasie doszli, że to o to chodziło.
radzique jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-05-09, 14:14   #5
marsellus
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Poznań
Postów: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał radzique
u mnie po wsadzeniu pompy wtryskowej nie odpalał, bo coś sobie chłopaki nie radzili z odpowietrzeniem. Dopiero po jakimś czasie doszli, że to o to chodziło.
No właśnie, coś mi mechanik mówił, że się zapowietrza i nie wiedzą dlaczego. Tuż przed remontem też były problemy z odpalaniem.Dziwna sprawa, bo na zimnym silniku palił od razu, na ciepłym (rozgrzany) też gadał pięknie. Problem był, gdy odpaliłem go (zimny) przejechałem 2-3 km, zgasiłem i już ciężko było i kupa dymu białego. Dziś zajadę do tych magików i zobaczę co uradzili, podobno mają jakiegoś specjalistę od pomp wtryskowych Bosha ściągać, no zobaczymy...

Sprawa z moją foką ciągle nie rozwiązana, po wielu nieudanych próbach odpalenia silnika, dziś w końcu powędrowała na lawecie do Lublina do serwisu Podkowa na ul. Zemborzyckiej. W poniedziałek mają się za nią zabierać, wtedy może coś się wyjaśni. Koledzy z Lublina, czy ktoś z was miał już jakieś doświadczenia z tym warsztatem??
marsellus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Silnik czasem nie chce odpalić pajakleon Silnik i skrzynia 15 08-09-10 16:15
focus nie chce odpalić lub "czy zostałem przewalony&quo kragg Inne techniczne 5 30-08-09 10:56
[FFI] Focus zgasł i nie chce odpalić (prawie) milupl Silnik i skrzynia 31 05-07-09 11:18
Foczka 1,6 nie chce odpalić marcin9913 Silnik i skrzynia 10 03-08-07 15:17
mój focus rano nie chce odpalić RobertK Silnik i skrzynia 8 25-06-07 07:59

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u