Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-03-09, 19:48   #1
tomasz_zi
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Strzelin-Wrocław
Postów: 54
Domyślnie czy to sprzegło??

Witam wszystkich!
Mam focusa TDDI 1999rok przebieg ok 250k nie wiem czy bylo robione kiedys sprzeglo. Od paru dni zauawzylem ze cos tak jak by drzalo/ szumialo wczesniej tego nie bylo. Ale jak wcisne sprzeglo to przestaje doczytalem sie ze to moze bys lozysko. Ale umnie jest tak ze jak powciskam pare razy sprzeglo to slychac szumienie (slychac to lepiej jak sie otworzy drzwi i wychyli), a jak powciskam znowu i puszcze to juz nie slychac itd. Co to moze byc czy sprzeglo sie konczy czy cos innego lozysko oporowe moze docisk? Prosze napiszcie bo nie wiem czy szykoiwac sie na wymiane.

pozdrawiam,
Tomek
tomasz_zi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-09, 23:21   #2
fru
Turysta
 
Avatar fru
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Ostrołęka/Pruszków
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2006
WO Ostrołęka
Postów: 68
Domyślnie

Tez mam u siebie cos takiego. Jak wcisne sprzeglo, to jest gitara, jak je puszcze, to slysze buczenie. Pytalem mechanika i powiedzial, ze to najprawdopodobniej jakies tam lozysko w skrzyni biegow i ze mozna z tym spokojnie jezdzic. A wymienic dopiero razem z cala skrzynia jak padnie.
fru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-09, 23:39   #3
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Chyba też mam taki objaw ale spotkałem się z tym w wielu autach (żony, teścia, znajomych) i każdy jeździ... coś z tym powinno się zrobić? co?
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-09, 06:30   #4
tomasz_zi
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Strzelin-Wrocław
Postów: 54
Domyślnie

Tylko umnie jest tak ze raz jest glosnie a raz ciszej jak jest glosniej to szlysze drzenie i jak wcisne pedal sprzegla i pusze to jest normalni slychac lozysko oporowe tak jak zawsze ale wlasnie czasami jest tak glosniej?
pozdr.
tomasz_zi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-09, 11:50   #5
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

u mnie też szumi - szczególnie słychać to rano jak jest zimno. Dźwięk ten znika po wciśnięciu sprzęgła i powraca po puszczeniu - tak jest na zimnym silniku, a w zasadzie to chyba skrzyni (tak myślę, że gdyby to było łożysko oporowe to szum powinno słychać przy wciśniętym sprzęgle, a tu jest odwrotnie). Wystarczy jednak przejechać kawałek i szum całkowicie ustaje . Wywnioskowałem więc, że to pewnie łożysko w skrzyni (na wałku wejściowym) ma słabe smarowanie i wymieniłem olej w skrzyni - w efekcie szum się trochę zmniejszył ale nie całkowicie. Przeglądałem forum i widzę, że to częsta przypadłość naszych foczek ale nigdzie nie znalazłem ostatecznego rozwiązania ani też informacji o ubocznym efekcie jazdy z taką "usterką"?? Więc się zbytnio nie martwię i spokojnie jeżdżę. Jeśli się mylę to będzie
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-09, 16:24   #6
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Ja tam bym sie nie przejmowal i jezdzil dopoki calosc nie padnie. Jestem raczej zwolennikiem wymiany calego sprzegla. Ale to tylko moja prywatna opinia.

A to lozysko to sie chyba wyciskowe nazywa. Pewnie z czasem bedzie Ci sie coraz trudniej operowalo sprzeglem.
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-09, 22:09   #7
krystian8814
Turysta
 
Avatar krystian8814
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: ok.Opola
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
OPO powiat opolski (Opole)
Postów: 20
Domyślnie

Też mam taki problem czyli to łozysko w skrzyni
__________________
Krystian88
krystian8814 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-09, 18:55   #8
tomasz_zi
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Strzelin-Wrocław
Postów: 54
Domyślnie

witam ponownie,
koledzy i co to w koncu moze byc lozysko oporowe czy jakies lozysko w skrzyni?
Umnie jest jak ukolegi na zimny slychc to drzenie a jak sie przejedzie kawelek silnik sie rozgrzeje to przestaje. Zauwazylem jeszcze ze jak czasami rusze drazkiem zmiany biegów bez sprzegla tak jak by wrzucajac bieg to przestaje ale nie zawsze i tak samo jest jak dodam gazu na luzie to raz przestanie raz nie. Powiedzcie co to jest i co z tym robic bo jest to denerwujace i co najwazniejsze nie chcialbym stanoc w drodze??

pozdrawiam wszystkich fanow focusa i nie tylko!!!

[ Dodano: Pon 03 Sie, 2009 13:40 ]
witam!
Wymieniłem własnie sprzęgło i wszystkie dolegliwości wyzej wymienione ustaly
Sprzegło ewidentnie nadawalo sie juz do wyminy i zrobilem to w odpowiednim momencie bo mogło sie to juz zakonczyć niespodziewanym postojem na drodze. Wysprzeglik byl rozsypany (ale nie bylo go slychac na wcisnietym sprzegle tak jak powinno to byc teortycznie) tarcza juz prawie zuzyta, spręzynki rozwalone.
Dotego wymienilem odrazu olej w skrzyni
Mialem jeszcze dwie dolegliwosci co teraz ustaly bylo slychac halasowanie podczas jazdy na luzie po rownej drodze.
I jak ruszalem drązkiem zmiany biegów bez sprzegla tak jak by wrzucajac bieg bylo slychac takie tyrkotanie teraz wszystkie dolegliwosci ustaly.

pozdrawiam i mam nadzieje ze przedstawione doswiadczenia sie komus przydadzą
Tomek
tomasz_zi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-09, 19:47   #9
Tom@sz
Turysta
 
Avatar Tom@sz
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Balin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
KCH powiat chrzanowski (Chrzanów)
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Koledzy ja zauważyłem w swoim focusie (1.8 tddi, 172 tys. przebiegu wg. licznika, ale prawdopodobnie realne) pewien rodzaj grzechotania w czasie jazdy. Nie jest głośne i nie występuje ciągle, raz jest z większym, raz z mniejszym natężeniem, czasem wcale. Słychać je tylko w czasie jazdy na luzie, na biegu nie słychać nic, ale być może maskuje to praca silnika i skrzyni. W czasie jazdy na luzie znika po wciśnięciu sprzęgła. Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, ale po doświadczeniach z poprzednim samochodem niepokoi mnie każdy szmer. Ogólnie nie znam jeszcze tego samochodu, kupiłem go miesiąc temu i nie przejechałem nawet tysiąca kilometrów. Co mogę powiedzieć o jego stanie, to mój zaprzyjaźniony mechanik stwierdził, że udało mi się kupić bdb auto, silnik w porządku, a olej w skrzyni taaaaaaki, czyt. oryginalny i na dobrym poziomie. Proszę o wszelkie sugestie, z góry dzięki i pozdrawiam.

Przeszukałem całe forum, wydaje mi się, że to najodpowiedniejszy topic.
__________________
Tom@sz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-09, 20:28   #10
tomasz_zi
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Strzelin-Wrocław
Postów: 54
Domyślnie

Kolego Tom@sz: czy jak ruszysz drązkiem zmiany biegów bez sprzegla tak jak bys chcial wrzucić bieg to słychać u ciebie takie tyrkotanie?
placem poczytaj jeszcze: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66636
pozdr,
Tomek
tomasz_zi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-09, 20:57   #11
Tom@sz
Turysta
 
Avatar Tom@sz
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Balin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
KCH powiat chrzanowski (Chrzanów)
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Ostatnio ten dźwięk w ogóle zniknął. Jeśli się pojawi, to przebadam pod tym kątem. Dotąd pojawiał się jedynie w czasie jazdy na luzie i nie był regularny, raz z większą, raz z mniejszą częstotliwością, raz wcale. Bardziej przypominał grzechotkę, niż terkotanie. Póki co dzięki za sugestię, w wolnej chwili przeczytam sobie wątek, pozdrawiam.
__________________
Tom@sz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Czy to sprzęgło? krysti2004 Silnik i skrzynia 10 28-08-09 21:20
Sprzęgło Matis2 Silnik i skrzynia 26 11-04-09 21:42
[FFI] Sprzęgło robert0311 Silnik i skrzynia 1 03-09-07 00:22
[FFI] Sprzegło Przemek79 Silnik i skrzynia 12 07-11-06 16:50
sprzęgło olo Silnik i skrzynia 15 19-10-05 07:28

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u