Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 16-02-10, 21:45   #1
luki99
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 19
Domyślnie Problem z biegami nr 2 i 3

Witam

Będzie to dośc długi post ale za przeczytanie i sugestie / porady z góry dziekuję..

Moje auto to Focus 2003r. 1.6 benzyna 116k przebiegu po Iwlascicielce auto z salonu pl...

I skrzynia od startu w aucie...(obecnie leży w piwnicy)
Miałem problem z biegami nr 2 i 3. Ciężko wchodziły kombinacje 1-2, 3-2 i 4-3 (tylko te dwie reszta biegów chodziła ok). Czasami biegi zacinały się, opór taki, że nie szło wbić biegu. Zaczałem od wymiany oleju - było lepiej ogólnie z biegami ale na te kombinacje w/w nie pomogło tak jak smarowanie linek. Redukcja przy niższych prędkościach = lepiej wchodziły biegi, wyższa prędkość = ciężko/czasami opór. Wskazywało to na synchronizator biegu 2 i 3, do tego słyszalne łozysko=droga naprawa polecono mi kupno używki.

II skrzynia (obecnie zamontowana w aucie)
Kupiłem używkę od gościa prywatna osoba z gwarancją rozruchową 1 miesiąc przebieg 40k (auto tesciowej uległo wypadkowi gośc pokazał fotę z przebiegiem auta).
Po założeniu dwójka chodzi teraz bardzo dobrze ale jest problem z 4-3. Czyli wszystko ok poza kombinacja 4-3... gdy redukuję z 4na3 przy 40 lub 40pare km/h wchodzi dośc gładko gdy szybciej - lipa, często opór nie pozwalający wbić biegu, nie ma mowy o wyprzedzaniu i redukowaniu na 3 jak to w benzynie się często robi... choć czasami wchodzi dobrze ale rzadko. Mechanik mówi, że ten opór to raczej synch 3 biegu jego zębatki trafiają na te z wybieraka i blokują się (luxny synch).

Gośc co mi sprzedał skrzynie zdziwiony bardzo ale mówi, że zwrot przyjmie choć woli żebym ją zatrzymał - wtedy da upust zaproponował, sam do mnie oddzwonił nie wyglada na oszusta/naciągacza raczej, na allegro same pozytywy...

I teraz pytanie do Was czy może być jakaś inna przyczyna? Coś czytałem o wybieraku/pająku? Regulacja linek? Dwie skrzynie dość młode i kłopot 4-3... druga o niebo lepsza ale jednak 4-3 lipa. Poduszka pod silnikiem ma jakieś pół roku... Miał ktos taki przypadek? Co robić?

Bo jeżeli nie ma innej przyczyny zostaje mi:
1. odesłać gościowi jego skrzynię a remontować moją (drogo:/)
2. zostawić jego skrzynię dogadać się na duży upust na nią i do jego skrzyni wlać ceramizera ponoć pomaga ale czy na tkie objawy?
luki99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u