View Single Post
stare 18-08-09, 08:42   #4
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Standardowo do głośnika jest doprowadzony kabel zakończiny fordowska wtyczką która trzeba obciąc. Jak pociągniesz nowe kable to też musisz jakoś je podłaczyć, więc kup sobie małe zaciskane wsówki do połaczeń elektrycznych (najpierw sprawdź jakie są rozmiry na głosniku, bo często w jednym głośniku są stosowane dwia rózne rozmiary), dobrze jest też nabyć koszulkę termokurczliwą aby zaizolować te wsówki.
Ja u siebie mam drzwi wytłumione i Hertze 165 (podoba mi sie ich ostrzejsze brzmienie wyzszych tonach).
Wytłumienie robiłem sam matami bitumicznymi nie było to nic trudnego, choć troszkę dłubania. Dobrze do tego jest mieć opalarkę (wystarczy za 30 zł z marketu) nie wiem jak maty dekarskie ale te bitumiczne trzeba podgrzać wtedy się świetnie układają i można naprawdę dobrze je wyprofilować.

Pamiętaj że nowe głosniki muszą się "wygrzać" tzn. głosnik swoją pełna sprawność osiągnie po kilkudziesięciu godzinach grania. Zaraz po montarzu może mieć słabsze brznnie i nie należy go odrazu przeciążać.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem