View Single Post
stare 22-02-22, 19:45   #1
czuker
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
1999
Postów: 62
Garaż
Domyślnie 1.6B Silnik kręci i nie odpala

Witam,

Mam problem z Focusem MK1, silnik 1.6. Nie chce odpalić.
O ile wiem do odpalenia potrzebne powietrze, paliwo i iskra.
Świece wymienione i widać na nich iskrę więc to raczej odpada. Jakiś czas temu samochód podobno lekko się dławił (z ocen innych kierowców pojazdu) więc i tak miałem zamiar je wymienić. Po wymianie nic się nie zmieniło. Jak pisałem iskra jest więc elektrycznie od tej strony wygląda OK. Powietrze zakładam że jest. Pozostaje paliwo. Pompę słychać, przykładając rękę do blachy nad bakiem można powiedzieć że nawet ją czuć. Wskaźnik paliwa pokazuje że paliwo jest. Może nie jest pełno, jakieś 5 litrów, ale jest. Ale odpiąłem przewód paliwowy w komorze silnika (z czerwoną blokadą) i po przekręceniu kluczyka oczekiwałem wartkiego strumienia, a tam pustynia. Wydaje mi się że pozostał filtr paliwa, ale nie wiem czy jest możliwe żeby aż tak był zapchany że nic nie podaje. Dodam że samochód rano jeździł, a po południu już nie odpalił. W międzyczasie nie był tankowany.
Jak myślicie, co jeszcze może być problemem oprócz filtra paliwa? Odgłos pompy może być mylący? Nie bardzo mam jak się do niej dostać, bo to oznacza opuszczanie baku.
__________________
bacia
czuker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem