View Single Post
stare 30-10-11, 15:14   #18
Vicek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 31
Domyślnie

Przeguby wymienione.Wymieniałem je sam dlatego miałem możliwość przyjrzenia się temu co pod maską.

Półośki niewyrobione mimo tego że oba przeguby okazały się być w tragicznym stanie.
Po wymianie przegubów nie ma takiego charakterystycznego TUK przy ruszaniu i przy zmianie biegów.Zero odczuwalnych luzów w przeniesieniu napędu

No i to tyle.Jeżeli chodzi to temat wątku czyli "Dziwne odgłosy spod maski przy ruszaniu rozgrzanym 1.8 TDCI (115 KM)" to nic się nie zmieniło.

Buczenie lub skrzypienie dalej występuje.Jak już wspomniałem na początku charakterystyczny dźwięk występuje jedynie przy ruszaniu mocno rozgrzanym silnikiem.

A może oleju w skrzyni jest za mało ?? Da się to jakoś sprawdzić ? Zakładam że nie ma żadnej miarki od oleju :P

Z tego co jeszcze zauważyłem to przy ostrym skręcie w lewo coś tak jakby tarło z prawej strony.Myślę jednak że "bycznie/skrzypienie" nie ma chyba powiązania z tym delikatnym tarciem po prawej stronie.


Cholera nie mam już pomysłów na te hałasy.Powoli zaczynam myśleć że ten typ tak ma no ale to raczej nie jest rozwiązanie mojego problemu.
Vicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem