View Single Post
stare 07-04-12, 23:12   #7
mjq
Zarząd FKP
Grupa: Śląsk
 
Avatar mjq
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 14 034
Garaż
Domyślnie

12.Dachy cabrio:
13.Szyby:
  • SURF CITY GARAGE Clearly Better Glass Cleaner - jeden z najlepszych środeków do szyb jakiego używałem. Mycie nim to czysta przyjemność, jest bardzo wydajny (starczy dwa trzy psiknięcia na szybę), nie postawia smug. Jedyny minus to cena. CENA: 710ml 45zł. TAK (mjq)
  • Nielsen Blue Window
    - całkiem dobry płyn do mycia szyb. Łatwo usuwa wszelkie zanieczyszczenia z szyb, nie postawia smug. CENA: 1l 16zł. NIE (mjq)
    - w sumie zwykły płyn do szyb. Ciut lepszy niż "standardowe". CENA: 1l 17zł. NIE (czaptan)
  • Meguiars Glass Cleaner Concentrate
    - jagodowo pachnący koncentrat. Rozcieńczamy 1:10, więc w podanej cenie wychodzi 5,5 l płynu! Dodatkowo w cenie była buteleczka i atomizer. Świetnie domywa, świetnie pachnie - rewelacja CENA: 0,5l 35zł. TAK (czaptan)
    - dla mnie numer jedne jeśli chodzi o płyny do mycia szyb. Ładny zapach, świetnie domywa, nie pozostawia smug. Jest po prostu idealny CENA: 0,5l 35zł. TAK (mjq)
  • Rise&Shine Blue Diamond - bardzo dobry, skoncentrowany płyn do mycia szyb. Dobrze sobie radzi z zabrudzeniami, zero smug. Kolejny bardzo dobry produkt z firmy R&S. CENA: 250ml 25zł. TAK (mjq)
  • Unique Niewidzialna wycieraczka - polski preparat hydrofobowy. Troszkę uciążliwa aplikacja (trzeba się namachać przy polerowaniu szyby aby nie zostały smugi), ale za to bardzo fajnie działa. Przy dwóch warstwach na szybie przedniej przy prędkości 60-70km/h nie trzeba używać wycieraczek. Na szynach bocznych też się fajnie sprawdza. CENA: 100ml 18zł. TAK (mjq)
  • RainX Rain Repellent - najpopularniejsza niewidzialna wycieraczka. Trzeba psię napocić przy aplikacji, ale działa rewelacyjnie. Trwałość podobno 1-3 miesiące, u siebie jeszcze sprawdzam. CENA: 0,2l 25zł. TAK (czaptan)
  • Odmrażacz do szyb w atomizerze Sonax - używany przeze mnie podczas zimy na bocznych szybach, skutecznie usuwa lód przez co nie ogranicza potrzebę skrobania do minimum. Intensywny troszkę drażniący zapach. CENA: 500ml 15zł. TAK (mjq)
14.Inne:
  • Smarem do zamków Sonax - preparat dosyć rzadki, rzekłbym wodnisty, zapachu brak. Po aplikacji zamki działają jak nowe. CENA: 50ml 9zł. TAK (mjq)
  • Preparat do gumy i uszczelek Sonax - łatwa aplikacja dzięki gąbkowemu zakończeniu opakowania. Brak zapachu. Gołym okiem widać jak preparat odżywia gumowe uszczelki. Po użyciu stają się one miękkie i elastyczne. Dzięki temu brak problemów z przymarzaniem uszczelek w czasie dużych mrozów. CENA: 100ml 14zł. TAK (mjq)
__________________
Pozdrawiam mjq


Nie pytaj czy twój Focus zardzewieje, tylko kiedy.
Moje czarne wozidło

Ostatnio edytowane przez mjq ; 26-08-12 o 08:45
mjq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem