View Single Post
stare 24-05-11, 22:11   #24
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

ten plyn to olej...co ciekawe mam swoj samochod od 3 lat jak go kupilem i nigdy nie dobijalem klimy a wiem ze czynnika nie brakuje a sprezarka jest tez cala w zoltym oleju od klimatyzacji. Za to w drugiej foce w domu od nowosci jest idealnie sucha po 10 latach i teraz w tym roku 1 raz dobijałem klimatyzacje.

to swiadczy ze gdzies na sprezarce ucieka lub wywala jesli jest oleju za duzo. tego niemoge potwierdzic, ale pewnie przecieka. ale tym sie poki co niemartw... sa pewne zasady jak ma sprzeglo sprezarki pracowac. A jesli sprezarka jest sprawna to niema co regenerowac bo szkoda kasy.

ustawiasz klime na naj-zimniej i nadmuch na 2 bieg lub 3

zasada 1- temp. 20'C to sprezarka na wolnych obrotach powinna chodzic praktycznie non stop, lub nie krocej jak 30 sek.
zasada 2- temp. 20'C predkosc silnika 1500rpm i sprezarka wtedy powinna chodzic przez okolo 7-12 sek i niechodzic przez 6-10sek.. chyba ale cos okolo tego. w ktoryms temacie to wszystko ladnie opisalem. Po tych testach mozna wiele wnioskow wyciagnac...

ale uciebie niewiadomo jak sie wlasnie to sprzeglo zachowuje.

Mozesz zrobic taki test i opisac... to jutro wiecej ci powiem.
jeszcze jest 1 sprawa-sprezarka ma zabezpieczenie termiczne..w twoim przypadku moze tez tam byc problem choc raczej to byloby dziwne. A i jeszcze cos... zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem... tez jest i moze rozlaczac sprezarke... ale wszystko w swoim czasie to wszystko sie okaze co jest przyczyną.
mjprzem jest nieaktywny