View Single Post
stare 13-01-11, 20:05   #7
iAntonio
Turysta
 
Avatar iAntonio
 
Antoni
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Czechy, po drugiej stronie Czantorii
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
listopad
2004
Postów: 202
Garaż
Domyślnie

Wybrałem ten temat z kilku "równoległych", mam nadzieję, że odpowiedni.

Mam zamiar zaślepić EGR nie z powodu, że nie działa ale jak przeczytałem w innym temacie
Cytat:
Napisał mistrz Zobacz post
NIE PYTAJCIE TYLKO ZAŚLEPIAJCIE NIC SIĘ NIE STANIE Z SILNIKIEM JAK JUZ TO TYLKO POLEPSZY OSIĄGI I PRZESTANIE KOPCIĆ
ale zanim to zrobię chcę zrobić małe podsumowanie, żeby rozwiać wątpliwości.
Na pytanie
Cytat:
Napisał marcin9913 Zobacz post
Czy na dłuższą mete nie jest to niebiezpieczne w jakiś sposób dla silnika??? Jak długo można tak jeżdzić?
chyba wyczytałem już wystarczająco, że polecacie zaślepiać.
Najbardziej interesuje mnie kwestia zgłaszania błędu jak np. tu

Cytat:
Napisał oskar7 Zobacz post
po zaślepieniu EGR (...) zapaliła sie w trakcie jazdy Kontrolka silnika, reset kompa przez zdjecie klemy Błedu śilnika nie skasował. POdpiecie auta do kompa w ASO, wykazało bład zaworu EGR, bład skasowali, ale powiedzieli ze jesli nie wymienie zaworu to błąd sie pojawi to tylko kwesta czasu
Kolega (v Octavii) zaślepił rurkę kulką (chyba taką z łożyska) i zaledwie za parę dni zapaliła się mu ta kontrolka, ale po 1wsze skasował błąd sam ponieważ ma kabel i program do swojego auta, a po 2gie można jakimś sposobem "okłamać" komp zmieniając jakieś parametry.

I oto moje pytanie: Czy ktoś już bawił się w to?
Mam zamiar zaopatrzyć się w kabelek i odpowiedni program zanim zaślepię EGR, bo zapalenie się tej kontrolki błędu mogłoby mnie niepotrzebnie stresować.
Czy ktoś może konkretnie powiedzieć jakiego kabla i jakiego programu (ewent. programów)poszukiwać? Wiem, że na pewno jest tu gdzieś na forum, ale myślę, że całkiem na miejscu jest moje zapytanie, ponieważ bezpośrednio dotyczy tego tematu.

Drugie pytanie: Może być kulka do zaślepienia, czy raczej polecacie wspomnianą blaszkę?

I kolejny zapożyczony cytat z "równoległego" tematu
Cytat:
Napisał oskar7 Zobacz post
prawdopodobnie zaslepiony EGR jest przysłowiowym "gwoździem do trumny" przy zapiekaniu ciegna sterującego kątem ustawienia geometrii łapatek w turbinie
Co z ryzykiem uszkodzenia turbiny?

I ostatnia kwestia: Czyszczenie syfu w kolektorze?
Czyścić czy nie? Będzie u mnie syf skoro teoretycznie u nie EGR jeszcze działa?

Proszę o zaspokojenie mojej ciekawości
iAntonio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem