View Single Post
stare 23-08-09, 23:36   #2
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Zgodnie z obietnicą dorzucam info o tym jak montować wtryski.
Przed zamontowaniem wtrysk jak i otwór montażowy należy wyczyścić z rdzy. Ja użyłem śruby z podkładką do zablokowania otworu do komory spalania (aby brud nie leciał do środka). Czyściłem papierem ściernym oraz szczotką drucianą na wiertarce.
Z każdego wtrysku należy usunąć starą podkładkę miedzianą i zamontować nową. Ja kupowałem w serwisie, gdzie wiedzą jakie podkładki dobrać. Podkładki wchodzą lekko tylko ok 5mm na wtrysk i nie należy ich wciskać dalej! TIS podaje aby je włożyć do otworu i dopiero montować wtrysk, ale można łatwo coś uszkodzić. Ja więc zakładam podkładkę 5mm i smaruję wtrysk pastą miedziową, która pomoże w przeciwdziałaniu zapiekania się wtrysku. Są specjalne pasty, ale koszt ich jest wysoki, a ja nie robię wtrysków codziennie.




Przygotowany wtrysk powinien wyglądać jak poniżej. Przyznaję się bez bicia, że wiem o tym, że wtrysk musi być zabezpieczony przed brudem a ja tego nie zrobiłem. Wtryski jednak leżały w miarę czystym miejscu z dala od brudu.




Po włożeniu wtrysku zakładamy jarzmo i wkręcamy śrubę jak na obrazku powyżej. Skręcamy patrząc aby wszystko szło równo i wtrysk wchodził do środka. Dokręcamy momentem 38Nm i gotowe. Następnie przewody gumowe, wtyczki i przewody ciśnieniowe. Przewody ciśnieniowe oczywiście mają siłę dokręcenia, ale ja to pominąłem, bo...nie ma chyba takiego klucza (może poza jakimś narzędziem specjalnym Forda) do sprawdzenia siły dokręcania nakrętek hydraulicznych z przewodem. Ja dokręcałem na wyczucie.
Powodzenia.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem