View Single Post
stare 23-06-09, 21:34   #6
Satyr
Turysta
 
Avatar Satyr
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: mielec
Postów: 23
Domyślnie

Dzięki za podpowiedzi. Jutro jadę do speca od wtrysków. Opiszę co i jak po wizycie.

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 18:09 ]
Byłem u gościa o wtrysków, ponieważ zrobiłem próbę i przelewało dziwne ilości paliwa. 50,45,55,42. (pomogł dla Artur83 za podpowiedź o strzykawkach). Sprawdził pod lupą i okazało się, że końcówka tylko w jednym wtryskiwaczu jeszcze nadawała się do użycia, więc zdecydowałem o zmianie kompletu co niestety kosztuje u niego 1000pln. Pocieszam się, że w Boshu na Komorowskiego dałbym za to samo 1600 .

Co do miksolu to pan stwierdził, że warto dolewać bo to poprawia "smarność" paliwa, czyli zmniejsza tarcie między metalowymi częściami, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić bo może "zakoksować" końcówki i wtedy . Jutro odbieram auto i zobaczymy czy to coś pomogło.

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2009 18:29 ]
Niestety okazało się, że wtryski były do wyrzucenia więc kupiłem komplet (regenerowany podobno) zamontowaliśmy w warsztacie i pojawił się problem ze spadkiem mocy. Jedzie jak maluch. Żeby się rozpędzić trzeba depnąć do podłogi i dochodzi tylko do ok. 90 km/h. Przy czym czasem zdarza mu się rozpędzić jak dawniej. Nie wiem o co chodzi. Czy TDDi potrzebuje jakiegoś strojenia wtrysków??W sensie czy sam się przez jakiś czas dostraja?
__________________
Satyr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem