Temat: [FFI] Kolizja
View Single Post
stare 08-01-07, 15:25   #14
eKoNoVeMbEr
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Katowice
Postów: 190
Domyślnie

dzieki za info. ja sie jednak do nich przejde bo dzwonie i dzwonie a tu mówi ze zaraz mnie polaczy i eho nic a potem konczy polaczenie. juz mi 3 zł zjadło 10 razy dzwonilem bo znalaznem numer stacjonarny na ich stronie jest. Ide do nich... szkoda czasu na fony choc zapewne bedzie pełno ludzisk na miejscu

[ Dodano: Pon 08 Sty, 2007 19:02 ]
Zabawne... Od siebie dodzwonic sie nie moglem a z telefonu od PZU, za pierwszym razem.

Umówiłem sie na spotkanie z rzeczoznawca, choc to raczej konsultantka umowila jego ze mna. Zapytała o adres zamieszkania? Podalałem adres a tu słusze z oburzeniem:"To auto stoi pod blokiem, taaaaaaaaaaak?", wiec trza bylo troche sciemnic i powiedziec ze jest na parkingu zeby nic sie nie stało a ekspert jak przyjedzie ma zadzwonic do mnie i powiedziec ze jest. Wtedy ja zejde na dol i autko z "parkingu" sprowadze. Co oni sobie mysla, ze przyjada jak mnie niema, zdjecia poszczelaja i se la vi?

Ogolnie to stosunkowo ciezko dojsc do porozumienia przez ta linie kto i gdzie uderzył...

Dobrze ze była policja i wszystko zostało spisane bo odrazu sie o to pytali...ciezko bylo tez zrozumiec dlaczego upieraja sie o dowod rejestracyjny skoro został zabrany przez niebieskich.

Pani była ogólnie bardzo spieta jak rozmawiała i na pytaie czy była policja drogowa z Katowic odpowiedziałem:"Byli panowie w białych czapkach z niebieskim ringiem" , przez chwile było cicho, to chyba był smiech Gorzej bo to sie nagrywa, i jak sie dowiedza ze sobie z nich zarty robie...no ale co mialo przyjechac? Pogotowie gazowe czy catering

Ekspert przyjedzie najprawdopodobniej 11 tj ten czwartek. Macie dla mnie jakies rady przed spotkaniem z "agentem". Jezeli chodzi o szczegoly to powiedzialem ze przednie lampy walniete, maska cofnieta i uderzona, przedni zderzak oderwany i prykniety.

Dzisiaj w swietle dziennym dojrzalem ze przednia prawa lampa posiada (niestety) cały klosz ale ma wszystkie zaczepy porozrywane, myslicie ze wymienia czy na tandete pujda, czyli sklejanko?

Mysla takze o tych boczkach nad nadkolami, tj jak widac na zdjeciu zaczepy sa urwane ale nie ujechane, moze by im pomoc...

Zastanawiam sie takze nad tym...bo wyczytalem w ulotce, ze czesci zostana wymienione na orginalne badz na zamienniki o jednakowym wysokim standardzie. Jak to wyglada, czy odrazu chca wciskac nie markowe rzeczy do foki czy moze jakos to kalkuluja? Warto by miec chociarz orginalny zderzak bo on jest nie do zdarcia...ale jak to sprawdzic czy orginaly zalozone, trza by 2gi raz strzelic

Jezeli chodzi o władze nad wymienionymi czesciami to chyba otrzymuje ja tylko PZU jako opłacajacy naprawy w foczce, czy moze sie myle?

Zadaje tyle pytan bo to moje pierwsze halo i niechciałbym zeby mnie zbytnio obskrobali...na poczatku musze wyjac zarowki bo mam philipsy i nie na darmo dalem za nie 60zl zeby teraz mi je ja 5zł wymienili

Jakie macie doswiadczenia po takich stłuczkach, czy w silniku cosik nie nawala? U mnie skrzynia chodzi jakos tak...lepiej, lzej drazek sie zmienia. Wyczuwam tez wiekszy luz na kierownicy. Przed luzu bylo na tyle ze kólko dosłownie szło o 5 mm w strony, a teraz jest tak ze pare cm idzie, choc moze wspomaganie przelaczylo sie na "city"

Pytano mnie o to czy mam autocasco i czy auto przed zderzeniem było naprawione tj wszystko nie było uszkodzone. Powiedziałem ze mam AC ale w Allianzie, a auto nie miało nic a nic - bo to była prawda. Teraz tak mysle czy to nie był bład z tym AC ale skoro mam papiury i biora od niebieskich zaswiadczenia ze wina jest tamtego goscia...sam niewiem jush.

Aha! Wybralem tryb zaplaty bezgotowkowy. Moze nie bedzie tak zle...

Pytano mnie o warsztat ktory wybrałem - powiedzialem ze jeszcze nie wybrałem. Z sieci naprawczej PZU znalazlem dwa w Katowicach tj:

BLACHLAK S.C. P. Pucała: J. Kawczyk Dębowa 58
40-108 katowice tel. 32250 88 66
fax 32250 88 66

i

PGD Bielsko Sp. z o.o. Oddział Multexim Al. Roździeńskiego 190
40-203 katowice tel. 032 200 99 06
fax 032 200 99 65 Ford Tak

Niewiem ktory wybrac... W multiximie kiedys juz byłem i grrrrr taka obsluga ze strach a ceny to hoho! Ale moze jak do nich wstawie to naprawia z orginalami... Z drugiej strony jednak:
Do napraw mogą być stosowane części zamienne dostarczane przez współpracujące z warsztatami hurtownie gwarantujące wysoką jakość. Wszystkie naprawy wykonywane w Sieci Naprawczej objęte są roczną gwarancją wykonawcy. Współpraca z hurtowniami części zamiennych minimalizuje czas oczekiwania na ich dostawę.

Prosze o wypowiedz w temacie

Dziekuje za poprzednie podpowiedzi.

.
__________________
Foczka '99, 1.4 l Zetec-SE 16V 109 000
eKoNoVeMbEr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem