Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   trzyma mi tylne koło :( (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28293)

rav0 05-07-09 21:10

trzyma mi tylne koło :(
 
witam, od jakiegoś czasu, sporadycznie tzn. góra raz w tygodniu przy wyjeżdżaniu z garażu auto zachowuje się jakby ręczny był zaciągnięty. trzyma głównie lewe tylne koło. Po chwili puszcza i wszystko jest już w porządku. Ręcznego używam bardzo rzadko jedynie przy podjeżdżaniu pod sporą górkę. czy ktoś z Was miał takie objawy albo może ktoś ma pomyły co to może być??
może tłoczek się zacina ale dlaczego tylko czasem i dlaczego tylko w garażu??

Darelk 05-07-09 21:50

tłoczek, linka która z biegiem czasu mogła troche popękać i część oplotu się może zapierać o pancerz, ew. coś przy rozkładaniu siły zaciągającej może tam coś nie równo jest . pzdr

przemox 07-07-09 11:32

Cytat:

Napisał rav0
Ręcznego używam bardzo rzadko jedynie przy podjeżdżaniu pod sporą górkę.

Jejku, pod jakie górki podjeżdżasz?...
Cytat:

Napisał Darelk
tłoczek, linka która z biegiem czasu mogła troche popękać i część oplotu się może zapierać o pancerz, ew. coś przy rozkładaniu siły zaciągającej może tam coś nie równo jest

Dokładnie tak. Prawdopodobnie wymiana linki, ale równie dobrze winny może być tłoczek.

KP 07-07-09 11:43

Cytat:

Napisał rav0
witam, od jakiegoś czasu, sporadycznie tzn. góra raz w tygodniu przy wyjeżdżaniu z garażu auto zachowuje się jakby ręczny był zaciągnięty. trzyma głównie lewe tylne koło. Po chwili puszcza i wszystko jest już w porządku. Ręcznego używam bardzo rzadko jedynie przy podjeżdżaniu pod sporą górkę. czy ktoś z Was miał takie objawy albo może ktoś ma pomyły co to może być??
może tłoczek się zacina ale dlaczego tylko czasem i dlaczego tylko w garażu??

jesli masz z tyłu tarcze to trzeba sprawdzic tez zacisk moze sie okazac ze cos z nim nie tak powinno pomóc czyszczenie w najgorszym przypadky wymiana - nie wiem jak jest FF1 ale w FF2 koszt nowego to 1000 pln

jesli masz bebny to trzeba je zdjąc i sprawdzic jaki tam stan szczęk jest itd itp

u mnie tez blokuje tylko ze prawe tylne ale tylko wtedy gdzy zaciagne niezbyt mocno
jak jest zaciagnięty do konca wtedy po odpuszczeniu nic nie blokuje
znaczy sie pewnie linka tak przynajmniej wydumali w ASO - koszt wymiany linki w ASO to ok 400 - 600 pln

rafal.m 07-07-09 15:44

Re: trzyma mi tylne koło :(
 
Cytat:

Napisał rav0
witam, od jakiegoś czasu, sporadycznie tzn. góra raz w tygodniu przy wyjeżdżaniu z garażu auto zachowuje się jakby ręczny był zaciągnięty. trzyma głównie lewe tylne koło. Po chwili puszcza i wszystko jest już w porządku. Ręcznego używam bardzo rzadko jedynie przy podjeżdżaniu pod sporą górkę. czy ktoś z Was miał takie objawy albo może ktoś ma pomyły co to może być??
może tłoczek się zacina ale dlaczego tylko czasem i dlaczego tylko w garażu??



...może pomoże :roll: trzyma ręczny

przemox 08-07-09 11:01

Cytat:

Napisał wielebny
koszt wymiany linki w ASO to ok 400 - 600 pln

Nie wiem, może w FFII to takie drogie, bo ja w swoim wymieniałem linkę i zapłaciłem coś około 220 zł.
Zapomniałem dodać - także w ASO.

KP 14-09-09 21:19

Cytat:

Napisał wielebny (Post 347458)
jesli masz z tyłu tarcze to trzeba sprawdzic tez zacisk moze sie okazac ze cos z nim nie tak powinno pomóc czyszczenie w najgorszym przypadky wymiana - nie wiem jak jest FF1 ale w FF2 koszt nowego to 1000 pln

jesli masz bebny to trzeba je zdjąc i sprawdzic jaki tam stan szczęk jest itd itp

u mnie tez blokuje tylko ze prawe tylne ale tylko wtedy gdzy zaciagne niezbyt mocno
jak jest zaciagnięty do konca wtedy po odpuszczeniu nic nie blokuje
znaczy sie pewnie linka tak przynajmniej wydumali w ASO - koszt wymiany linki w ASO to ok 400 - 600 pln

no i sprawa zacinajęcego się recznego u mnie rozwiązana
byłem w ASO - uuu linka do wymiany bedzie ze 600 pln tego sie nie reguluje
byłem u Zbycha - uuu jak nie linka to zacisk, nowy z 1000 pln, uzywka 600

no i dzis mnie trafiło w koncu zdjąłem mieszek ręcznego i co widzę - piekna nakrętka nakręcona na śrubę do naciągania linki
palcami dało się ją dokręcić i zacinanie dosłownie jak ręką odjął
jakies 1600 pln w najlepszym przypadku w kieszeni
ech fachowcy :D

poniżej fotki gdzie ją mozna znaleźć ale pomylic raczej sie nie da :D
mieszek nalezy zdjąć razem z platikiem do którego jet przymocowany

http://img182.imageshack.us/img182/6261/14092009010.jpg http://img22.imageshack.us/img22/4105/14092009011.jpg

obuch-zg 14-09-09 21:29

Cytat:

Napisał wielebny (Post 363249)
piekna nakrętka nakręcona na śrubę do naciągania linki
palcami dało się ją dokręcić i zacinanie dosłownie jak ręką odjął

a ja Ci powiem wielebny że też mi się tak stało ostatnio. Pożyczyłem brachowi autko na weekend a po jego powrocie ręczny nie dział zacząłem grzebać i nakrętka luźna jak... dokręciłem i śmiga pięknie.

To normalne że raz na jakiś czas się tak sama z siebie odkręca??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi