Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFII] Tarcze i klocki - informacje, dobór, ceny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19022)

MisiekT 26-06-08 14:44

wymien od razu, bo jak sie okaze ze zakbraknie to od razu musisz wymieniac tez tarcze...

Bolbou 26-06-08 14:52

na urlopie zrobię jakieś 3.5kkm, trochę po górach, większość autostrady....
ale chyba własne dla świętego spokoju pojadę jutro zmienić
dziex
pzdr

[ Dodano: Czw 26 Cze, 2008 14:54 ]
Cytat:

Napisał MisiekT
wymien od razu, bo jak sie okaze ze zakbraknie to od razu musisz wymieniac tez tarcze...

no właśnie, jak już będzie za późno to tarcze do wymiany... a wzrokowo tarcze mam jeszcze super, wiec pojadę zmienić
pzdr

KP 26-06-08 21:10

Bolbou,

im ciensze tym sprawność mniejsza szczególnie przy długim hamowaniu w górach
zaczynają hałasować i wogóle lepeiej je wymienic


Ja jestem własnie po wymianie po 75 kkm

pełny komplet tarcze+klocki - przód
klocki - tył

wszystko w ASO czyli Motorcraft

miałem załozyc EBC ale nie dojechali i nie chciało mi sie czeka a cena była taka sama

Bolbou 26-06-08 21:53

właśnie dzisiaj wymieniłem już, akurat udało mi sie skoczyć do mechaniora i trafiłem na brak kolejki.... :) wiec już są nowe motorcrafty
pzdr

slawko_k 27-06-08 13:34

Cytat:

Zakładając że masz klocki wytrzymujące 30 tys. km
Poważnie tylko tyle wytrzymują????
Miesiąc temu zamieniłem astrę na focusa. w astrze oryginały 100tyś wytrzymywały

HoRsHiN 27-06-08 18:34

Cytat:

Napisał slawko_k
Miesiąc temu zamieniłem astrę na focusa. w astrze oryginały 100tyś wytrzymywały

Każdy zakłada inne klocki. Ja wolę takie które wytrzymują mniejsze przebiegi a za to nie grzeją się tak mocno i nie tracą właściwości przy hamowaniu z dużej prędkości i przy hamowaniu wielokrotnym. Nie wiem ile wytrzymują oryginały z forda. Podejrzewam że podobnie jak w astrze. Natomiast przy mojej jeździe są niewystarczające.
Nie wiem jakie miał klocki Bolbou dlatego wziąłem pod uwagę wariant mniej optymistyczny pod kątem przebiegu. :wink:

pepo 27-06-08 21:59

slawko_k, weź pod muwagę masę FF II

Bolbou 28-06-08 09:08

wymieniłem z oryginałów na motorcrafty :) przebieg 55kkm, wcześniej chyba nie były zmieniane a auto było jako służbowe więc różni ludzie nim jeździli, pewnie dlatego wytrzymały trochę mniej.... chociaż poprzednio we fiestce miałem też fordowskie i wytrzymywały jakieś 55-60kkm wiec podobnie, pewnie jaki piszesz inne firmy wytrzymywały by trochę dłużej.... zobaczę jak teraz te nowe będą sie ścierały - poprzednie miały jakieś 1.5mm do końca i pewnie jeszcze by troszkę pojeździły, ale jak wspominałem wcześniej wybieram sie w sporą podróż i wole nie ryzykować skończenia klocków podczas urlopu :)
pzdr

azt006 14-08-08 19:50

witam

i mnie też dopadł problem wyboru optymalnego rozwiązania na montaż/wymiane tarcz i kloców na tył w moim C-Maxie :roll: kpl.Lukas-TRW (czy cos takiego, podobno montowane na I montaż w VW) cena 270zł za obie tarcze i klocki- to propozycja sklepu motoryzacyjnego, II opcja to 300zł za kpl tarcz, 240zł za klocki bardziej wytrzymałe od standardowych - to zestaw proponowany przez zanany i polecany na forum warsztat w 3city. Co o tym sądzicie? Dzieki z góry za sugestie i ew inne rozwiązania.

pozdr

wnuczek 14-04-09 17:07

witam,

pozwolilem sobie podbic ten temat po tym jak zostalem do niego skierowany przez moderatora.

jak pisalem w moim oryginalnym poscie jestem w trakcie "wykonczania" tarcz i hamulcow na przodzie FFII i zastanawiam sie czy pozostac przy oryginalnym zestawie "serwowanym" przez Forda czy moze pokusic sie o cos innego. Bylbym wdzieczny za opinie. Byc moze sa zestawy ktore troche lepiej spisuja sie w porownaniu z oryginalem.

pozdrawiam,
w

rayos 14-04-09 17:32

hehe chyba nie przeczytałeś całego tematu :)

Ja mam z przodu tarcze ate + ferodo, z tyłu tarcze motorcraft + ferodo. Wymianiane przy 60 000 km. Póki co taki zestaw sprawuje mi się dobrze.

wnuczek 14-04-09 17:37

hej, przejrzalem caly watek jednak wolalem otrzymac jakies aktualne dane z tego co widzialem ostatnie posty byly z 2008. bylem ciekaw czy cos od tamtego czasu sie zmienilo (moze pojawily sie jakies nowe alternatywy).

nawiazujac do twojej wypowiedzi: co kryje sie pod stwierdzeniem sprawuja sie dobrze? czy jest jakas roznica w hamowaniu/zuzyciu w porownaniu do oryginalnych?

dzieki,
w

rayos 14-04-09 17:43

Cytat:

Napisał wnuczek
czy jest jakas roznica w hamowaniu/zuzyciu w porownaniu do oryginalnych?

jedyna różnicą jaką zauważyłem - nie piszczą :) - przejechane na nowym komplecie 8000km. Póki co, nie interesowałem się ich zużyciem. Okaże się za jakiś czas.

[ Dodano: Wto 14 Kwi, 2009 17:50 ]
aa i nie szukałem czegoś innego, poza tym co uwzględnione na liście z 1wszego postu.

patigol 21-04-09 13:25

jakie są objawy padniętych tarcz hamulcowych? Ostatnio zauważyłem, że podczas hamowania pojawiają się mocne wibracje. To mogą być tarcze?

Artur83 21-04-09 22:39

Cytat:

Napisał patigol
jakie są objawy padniętych tarcz hamulcowych? Ostatnio zauważyłem, że podczas hamowania pojawiają się mocne wibracje. To mogą być tarcze?

Zdecydowanie tak.

Doc Holliday 22-04-09 21:15

Założyłem parę dni temu klocki TRW (tarcze jeszcze oryginalne). Na razie jest spoko a zaliczyłem już hamowanie mocno "awaryjne"...

piterr89 23-04-09 18:32

Ja przymierzam sie do zmiany tarcz oraz klocków sądzicie ze taki zestaw będzie dobrym rozwiazaniem ??

http://moto.allegro.pl/item609838511...najtaniej.html

Artur83 25-04-09 14:49

Cytat:

Napisał piterr89
Ja przymierzam sie do zmiany tarcz oraz klocków sądzicie ze taki zestaw będzie dobrym rozwiazaniem ??

http://moto.allegro.pl/item609838511...najtaniej.html

Miałem taki zestaw w Oplu z silnikiem 2.0 i dawał radę, zrobiłem na nim 40 tyś, a teraz jeździ u mojego kuzyna i tez nie ma żadnych problemów. Twój motor to 1.4 więc nie ma jak tego zmęczyć, gdybym to ja był w twojej sytuacji nie szukałbym jakościowo nic innego, a co do ceny to nie wiem jak stoją do Ciebie heble. Pozdrawiam

FreeT 12-05-09 12:20

wiem ze troche odgrzewam ale czy ktos sie orientuje czy do focusa II z 05 roku z dwulitrowa benzyna pasuja tarcze od focusa II ST?

pozdr

Artur83 12-05-09 12:34

Cytat:

Napisał FreeT
wiem ze troche odgrzewam ale czy ktos sie orientuje czy do focusa II z 05 roku z dwulitrowa benzyna pasuja tarcze od focusa II ST?

pozdr

Nie pasują, ST ma 320 mm a 2.0 300 mm.

FreeT 12-05-09 12:41

nie znam sie wiec jesli palne glupote to sorry ale czy rozmiar to nie jest kwestia felgi i potencjalnie zaciskow?

Greg 12-05-09 12:50

FreeT, jak przełozysz całą strone to będie oki.
Tarcze razem z zaciskami z ST do siebie.

Pzdr.

Artur83 12-05-09 13:58

Cytat:

Napisał Greg
FreeT, jak przełozysz całą strone to będie oki.
Tarcze razem z zaciskami z ST do siebie.

Pzdr.

Ale wtedy chyba już tylko 17 stka, bo 16 stki w to nie wejdą, czy się mylę?

Greg 12-05-09 14:00

Cytat:

Napisał Artur83
czy się mylę?

To już zależy od felgi 16" ale raczej będzie problem.

Pzdr.

FreeT 12-05-09 14:05

z tym nie ma u mnie problemu bo na lato mam 18 a w zimie 17

MisiekT 12-05-09 17:26

jaki problem - przeciez nawet nasmiewalismy sie z ST na 16" stalowkach, wchodza bez problemu :D

Greg 12-05-09 18:07

No faktycznie, czyli miejsca od cholery.

Pzdr.

giepe 15-06-09 21:15

Witam!

Właście umówiłem się do mechanika na wymianę w/w po przejechaniu 80 tys. km na tym co włożyła fabryka.
Jaki komplet tarcz i klocków proponujecie założyć do FFII z silnikiem 1,6TiVCT?

Hamulce ważna rzecz, więc jakoś mnie nie przekonuje komplet wystawiany przez wielu sprzedawców na Allegro w postaci tarcz BREMBO
o symbolu 09.9464.14 i kompletu 4 klocków hamulcowych marki FERODO o symbolu FDB 1594.

Co można dostać innego w cenie <= od kompletu Motorcrafta?
Bardzo chciałbym poznać Waszą opinię i doświadczenia!

jaqb 15-06-09 23:46

Mam pytanie, czy tarcze Brembo 08.4931.24 bedą pasowały do FF II Kombi 1.6 TDCI 2004 r. ? Do tego dają klocki Ferodo FDB 1319 - za komplet zprzesyłką (298,-) mniej niż za same tarcze Ford'a (340,- :-)

Czemu tam są cztery otwory mocujące, a felga jest mocowana na 5 śrubach? Wg. pewnego sklepu do mnie mają być tarcze Ford'a 1501068 (5 otworów).

Jak widać znam się na tym średnio. ASO stwierdziło, że muszę wymienić, więc wymieniam tyko nie wiem na co :-) Mam ESP - jeżeli to coś zmienia.

Artur83 15-06-09 23:49

Cytat:

Napisał jaqb
Mam pytanie, czy tarcze Brembo 08.4931.24 bedą pasowały do FF II Kombi 1.6 TDCI 2004 r. ? Do tego dają klocki Ferodo FDB 1319 - za komplet zprzesyłką (298,-) mniej niż za same tarcze Ford'a (340,- :-)

Czemu tam są cztery otwory mocujące, a felga jest mocowana na 5 śrubach? Wg. pewnego sklepu do mnie mają być tarcze Ford'a 1501068 (5 otworów).

Jak widać znam się na tym średnio. ASO stwierdziło, że muszę wymienić, więc wymieniam tyko nie wiem na co :-) Mam ESP - jeżeli to coś zmienia.

Na logikę, skoro tarcze mają 4 otwory a twoja piasta 5 to nie będą pasować :)

Do Ciebie tarcze powinny mieć rozmiar rozmiar 278 x 25 mm i mieć 5 otworów więc musisz takich szukać, a zestaw Brembo + Ferodo, w tym przedziale cenowym jest OK.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi