Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Kręci , nie odpala 1.6 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29448)

szkudel 23-08-09 12:12

[FFI] Kręci , nie odpala 1.6
 
Witam, mam focusa od miesiąca,silnik 1.6. Od tygodnia gaz, sekwencje.
Wszystko chodziło super, odpalanie za pierwszym razem.
Dziś szok, silnik sie kręci samochód nie odpala..
Silnik jest zimny po całej nocy, nie wiem co z tym robić, już go nie kręce dalej żeby go nie zalać.
Po prau próbach kręcenia, jakbym juz pompki paliwa nie slyszał, ale kontrolki zapal;ają się oczywiście prawidłowo i gasną.

proszę o pomoc, o raz jakieś namairy gdzie moge się z tym udać w Poznaniu.. Niejestem niestety z Poznania, a samochód stoi pod blokiem w tym mieście..

Amazon 23-08-09 12:31

sprawdź bezpiecznik od instalacji gazu, być może się przepalił i wtedy ani gazu ani paliwa nie dostaje

szkudel 23-08-09 15:37

to chyba nie bezpiecznik.
Kuzyn mi telefonicznie polecił odłączyć akumulator, odłączyłem go na jakąś minutę, przekręciłem kluczyk i nic.
To powiedział żebym spróbował odpalić z wciśniętym guzikiem od gazu, tak też żrobiłem, no i odpalił.
Więc się nie zastanawiałem i ruszyłem do domu, teraz już jestem na miejscu.
Czyli samochód odrazu odpalił na gazie, bez benzyny. W trakcie jazdy nie mogłem przełączyć na benzynę, ale gdy podjechałem do domu, zgasiłem silnik, odpaliłem i pompke od paliwa było słychać, samochód odrazu zapalił i co ciekawe wskaznik od gazu był wyłączony, samochód chodził tylko na bezynie, przełączyłem na gaz, też ok.
No i ponownie wyłączyłem i odpaliłem znowu, no i było wszystko ok, tzn odpalił na benie i migał w oczekiwaniu na gaz. Więc teoretycznie teraz wszystko jest dobrze, zobacze wieczorem jak ostygnie cczy odpale.
Chociaż tak czy siak jutro pojadę do gazownika który to zakładal i niech on się wypowie.
pozdrawiam

[ Dodano: Pon 24 Sie, 2009 10:53 ]
Problem się rozwiązał, może komus się przyda.

Pojechałem dzisiaj do gazownika, nawet nie podłączał pod kompa, stwierdził że najpierw sprawdzą pompe. A dziś rano jej w ogóle nie słyszałem.Młody chłopak od niego próbował znaleść dojscie do pompy od tylnego siedzenia, ale go nie było..
Więc zabrał się za bezpieczniki pod maską,w między czasie kazał mi odpalić na gazie, odpaliłem, tata mówi że sprawdził dwa bezpieczniki i poruszał prezekaźnikiem(chyba od pompy) i kazał mi odpalić na benzynie, no i odpalił..
Mówił że to mogą szczotyki od pompy nie doskwierać.Więc chyba niedługo i tak wymiana??
Próbował pare razy wszystko zapala.
Zalałem jeszcze do pewności 11 litrów, tak żeby mieć pół zbiornika pb, no i pozostaje mi mieć nadzieję że wszystko jest ok.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi