Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Montaż centralnych zegarów od ST (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73994)

bestia150 01-05-15 13:37

Montaż centralnych zegarów od ST
 
Witam,
czy montował już ktoś w 1.6 EB zegary z turbo i temp. oleju od ST? Uda się p&p czy jest to niemożliwe?

Na googlach jedynie znalazłem jak ktoś zamiast zegarów włożył do ich obudowy smartphona z uruchomionym Torque, ale mnie takie rozwiązanie nie interesuje :smt004

Yerzo 01-05-15 14:10

Prawdopodobnie jest tak samo jak w przypadku FFII - PCM nie obsługuje dodatkowych zegarów. Wątpie aby Ford zostawił jakąś działającą wtyczkę.

Kiedyś był pewien odcinek Top Gear, w którym latały dwa przerobione 1.6EB na ST. Zdaje misię, że było wspomniane, że wskaźniki nie działały w nich.

Atlis 01-05-15 18:45

Nikt chyba kurnika nie próbował jeszcze zamontować. Co nie znaczy, że jest to nie możliwe.

Kam1l 02-05-15 12:12

Sam montaż jest prosty. Gorzej z uruchomieniem tego wszystkiego i wiązkami. Lepiej kupić ST :)

Zawsze można kupić sam daszek i dać jakiś wyświetlacz LCD albo pomęczyć się i wpasować takie proste wskaźniczki
http://allegro.pl/zegar-wskaznik-boo...283281611.html

pjetrucha 02-05-15 12:42

W daszek mozna tez włożyć chinski telefon z zainstalowanym torquiem. Gdzieś kiedyś widziałem opis takiego rozwiązania :)

bestia150 02-05-15 15:57

Dobrze, że spytałem, bo już miałem kupować je na allegro...

W takim razie poczytam o zegarach w słupku :)

Atlis 02-05-15 16:34

Zegary w słupku to wiocha...

pdz 02-05-15 18:54

Może trzeba by sprawdzić czy jest w wiązce końcówka pod zegary.
Sądzę, że w ST elektryka różni się dość znacznie i jeśli w zwykłym MK3 przewidzieli możliwość montażu to będzie złącze, jeśli nie ma to ... może na ffclub.ru zrobią ;-)

Wojtek O. 02-05-15 19:33

A nie dało by sie pociągnąć sygnału bezpośrednio z czujników? Roboty dużo, jednak może to być prostsze niż rozgryzienie instalacji oryginalnej. Pytanie czy wskaźniki są jak zazwyczaj sterowane sygnałem czy cyfrowo.

Yerzo 02-05-15 22:30

Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 1061461)
A nie dało by sie pociągnąć sygnału bezpośrednio z czujników? Roboty dużo, jednak może to być prostsze niż rozgryzienie instalacji oryginalnej. Pytanie czy wskaźniki są jak zazwyczaj sterowane sygnałem czy cyfrowo.

Pewnie wszystko idzie przez komputer i dane wyświetlane są w przybliżeniu. W FFII wskazania nie idą wprost od czujników.

pdz 27-05-15 21:54

Znalazłem w necie film dotyczący demontażu radia , akurat było w ST i jest tam wiązka do wskaźników.
Rozebrałem w swoim panel radia, wyciągnąłem całe radio z lcd i wiązki brak ... chyba, że jest niżej przy panelu klimy, jak dodawałem przycisk do parkowania, to wydaje mi się, że była tam jakaś luźna mała kostka (głowy nie dam, że na 100% a tym bardziej, że 6cio pinowa do wskaźników) jednak demontaż panelu klimy jest trochę utrudniony i nie chciało mi się gmerać w nim ...

a4tech 27-05-15 22:15

Cytat:

Napisał pdz (Post 1067585)
Znalazłem w necie film dotyczący demontażu radia , akurat było w ST i jest tam wiązka do wskaźników.
Rozebrałem w swoim panel radia, wyciągnąłem całe radio z lcd i wiązki brak ... chyba, że jest niżej przy panelu klimy, jak dodawałem przycisk do parkowania, to wydaje mi się, że była tam jakaś luźna mała kostka (głowy nie dam, że na 100% a tym bardziej, że 6cio pinowa do wskaźników) jednak demontaż panelu klimy jest trochę utrudniony i nie chciało mi się gmerać w nim ...

Dość ciekawa sprawa - u mnie nie widziałem wolnej kostki przy rozbieraniu panelu klimy podczas wymiany guzika...

Planuję to dodać jak tylko BCM to obsłuży [zlosnik][zlosnik][zlosnik]

pdz 27-05-15 22:52

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1067598)
Dość ciekawa sprawa - u mnie nie widziałem wolnej kostki przy rozbieraniu panelu klimy podczas wymiany guzika...

Planuję to dodać jak tylko BCM to obsłuży [zlosnik][zlosnik][zlosnik]

Ok, tylko jak dodasz jak nie ma do czego podpiąć ?
Jak aktywujesz w kompie, która to opcja ?
Wiem, że kupiłeś nową wiązkę i pewnie będzie końcówka do podpięcia wskaźników ale czy będzie miejsce aby ją podpiąć z drugiej strony ? ;-)

Żeby nie było, kibicuję Ci, żeby się udało, może też sobie założę jak nie będzie to kaso i czasochłonne i nie będzie wymagało rozbiórki połowy auta ;-)
Cały czas mnie zastanawia ta kostka pod panelem klimy, chyba w sobotę przy okazji zmiany czujników abs rozbiorę ten panel ... do wskaźników jest takie sześciopinowe złącze, widać na niektórych aukcjach na alle....

a4tech 27-05-15 22:56

Cytat:

Napisał pdz (Post 1067614)
Ok, tylko jak dodasz jak nie ma do czego podpiąć ?
Jak aktywujesz w kompie, która to opcja ?
Wiem, że kupiłeś nową wiązkę i pewnie będzie końcówka do podpięcia wskaźników ale czy będzie miejsce aby ją podpiąć z drugiej strony ? ;-)

Żeby nie było, kibicuję Ci, żeby się udało, może też sobie założę jak nie będzie to kaso i czasochłonne i nie będzie wymagało rozbiórki połowy auta ;-)
Cały czas mnie zastanawia ta kostka pod panelem klimy, chyba w sobotę przy okazji zmiany czujników abs rozbiorę ten panel ... do wskaźników jest takie sześciopinowe złącze, widać na niektórych aukcjach na alle....

Postram się jutro coś więcej napisać na ten temat. Mam mieć wiązkę od ST - porównam ją z moją. Sprawdzę równiez różnicę w BCM. Wnioskuję, że nie trzeba będzie nic kodować - jeżeli będzie oczywiście miejsce po 2 stronie wiązki tak jak napisałeś. :)

Jeżeli będzie trzeba wymieniać BCM to odpuszczę temat.

pdz 27-05-15 23:11

Cytat:

Napisał a4tech (Post 1067617)
Postram się jutro coś więcej napisać na ten temat. Mam mieć wiązkę od ST - porównam ją z moją. Sprawdzę równiez różnicę w BCM. Wnioskuję, że nie trzeba będzie nic kodować - jeżeli będzie oczywiście miejsce po 2 stronie wiązki tak jak napisałeś. :)

Jeżeli będzie trzeba wymieniać BCM to odpuszczę temat.

Ja to potraktowałem jako ciekawostkę, bo zegary kosztują sporo, wiązka także, do zwykłego 150 KM chyba zbędne.
Jednak jak ktoś modzi i to konkretnie silnik to warto mieć te wskaźniki.

A co to za wiązka ? Główna w całej desce rozdzielczej ?

Wojtek O. 28-05-15 20:03

Naprawdę może sie okazać że łatwiej będzie dorwać kogoś kto sie zna na cyfrowym sterowaniu wskaźników i żeby on dorobił modulik sterowania i bezpośrednio z czujników brać dane. 3mam kciuki by Wam sie jednak udało. samemu chodził mi pomysł dodania wskaźników, ale juz go zarzuciłem.

a4tech 28-05-15 20:06

Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 1067787)
Naprawdę może sie okazać że łatwiej będzie dorwać kogoś kto sie zna na cyfrowym sterowaniu wskaźników i żeby on dorobił modulik sterowania i bezpośrednio z czujników brać dane. 3mam kciuki by Wam sie jednak udało. samemu chodził mi pomysł dodania wskaźników, ale juz go zarzuciłem.

Wiązka która do mnie przyszła jest z Angola - złącze do modułu xenonu jest na odwrót niż powinno - nie da się go wpiąć do modułu + innaczej piny są....

Co do zegarów - temat jest chyba do ogarnięcia, mam juz rozpisane gdzie i co do jakiego pinu.... tylko problem mam że nie wiem jak wyciągnąc schowek aby się dostać do 2 złączy...

lucas mk3 28-05-15 20:52

schowek 2 srobki z przodu u gory +2 pod oslona nad nogami pasazera jak to sie mowi po paluszku szukaj

bestia150 28-05-15 21:59

+1 śrubka po zdjęciu boczku deski rozdzielczej, czyli razem jest ich 5 :)

a4tech 06-07-15 18:54

1. Temperatura oleju OK
2. Wskaźnik doładowania - NIE działa
3. Ciśnienie oleju - Coś słabe skalowanie vs filmiki z ST na YouTube.

Kwasniak 07-07-15 09:37

Może jak będziesz u Heko to pozwoli na dokładne oględziny jak to jest w ST

a4tech 07-07-15 09:47

Cytat:

Napisał Kwasniak (Post 1075536)
Może jak będziesz u Heko to pozwoli na dokładne oględziny jak to jest w ST

Tam nie ma co wsumie sprawdzać.

ECU podaje po CANie informację. Reszta kabelków to zasilanie, podświetlenie i gnd.

Yerzo 07-07-15 12:12

Czyli działa Ci tyle samo co wlozenie STkieych zegarów do zwyklego mk2

a4tech 07-07-15 12:22

Cytat:

Napisał Yerzo (Post 1075561)
Czyli działa Ci tyle samo co wlozenie STkieych zegarów do zwyklego mk2

Czy Ty nie miałeś czasem zegarów u siebie w 100% działających ?

Yerzo 07-07-15 12:55

Wszystko bylo typu Home made. Turbo weszlo z uniwersalnych wskaźników. U Ciebie będzie gorzej ze względu na maly cyferblat. Może ciezko będzie wpasować budzik pod tarczę

pdz 27-02-21 23:44

Czy ktoś sprawdzał, czy jest wiązka ?
Czy wystawiane są sygnały na CAN-BUS ?
Tak się zastanawiam, że jakby nie było wiązki ale sygnały by były, to dałoby to zrobić zestawem : Arduino + CAN-BUS Shield + sterowanie wskaźnikami ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi