Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Zestaw do montażu 4 elektrycznych szyb (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37338)

piotr7691 26-03-10 13:03

Zestaw do montażu 4 elektrycznych szyb
 
Jeden z naszych kolegów wystawiał tu:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36745
taki zestaw do montażu 4 szyb elektrycznych.
Chyba się nie obrazi, że pytam innych?
Czy taki zestaw wystarczy, aby mieć 4 szyby elektryczne, ktoś wie?

moons 26-03-10 17:09

Pewnie wystarczy, ale można też kupić pierwszy lepszy uniwersalny i wyjdzie to samo. Jeśli już ja bym szedł w oryginał, zresztą tak zrobiłem i jestem zadowolony. Roboty jest trochę a przede wszystkim kupa szukania części ale wszystko pasuje, wygląda i działa jak ta lala.
Pozdrawiam

piotr7691 26-03-10 17:18

no tak, ale do tego co powiedziałem moons to jeszcze trochę umiejętności trzeba!

moons 26-03-10 17:20

Żeby założyć jakiś uniwersalny choćby taki jaki podałeś wydaje mi się że trzeba jeszcze więcej bo części nie są oryginalne a ja np. montując to wszystko miałem już gotowe otwory przejścia, wiązki i temu podobne.
Pozdrawiam

Kacper85 26-03-10 17:42

ja bym nie szedł w uniwersalne, często są kiepsko wykonane. Pamiętam jak mało aut miało elektryczne podnośniki i dużo osób kupowało uniwersalne i zakładało...a potem się okazywało, że wszystkie zębatki są z plastiku - jak się domyślasz długo to nie podziałało.

michmarmik 26-03-10 23:52

w linku wszystkie są plastikowe zębatki, ponadto mechanizm to zwykły uniwersalny mechanizm. Ponadto zestaw jest na dwie szyby. bynajmniej pisze:

Cytat:

Skład zestawu:
2 szt. uniwersalnych podnośników z silnikami;
jest to zestaw który montujesz jak masz już z przody el szyby.

krzys_jg 30-03-10 13:08

Ale wszystkie foki miały już w standarcie przedenie el. szyby

michmarmik 30-03-10 16:02

no tak :)

Arturek 01-04-10 09:53

Witam
Opis elektrycznych szyb masz tutaj (użyj lewego menu)

http://www.foka24.de/Focus/KFH.html

Poczytaj na forum o elektrycznych szybach - nie jest "różowo" = inaczej działają układy gdy są 2 elektryczne szyby a inne rozwiązania sa na 4 elektryczne szyby

To nie jest na zasadzie "tylko dołożyć" - oczywiście jeśli mówmy o oryginałach.

Jeśli chcesz uniwersalne, to bez problemu dokupisz na allegro - tam dokładasz silniczki elektryczne do napedu korbek

Uwaga na prąd idący do wyłączników szyb - nie bezpośrednio tylko przez przekaźniki.

pozdrawiam
Arturek

Kacper85 01-04-10 14:25

Cytat:

Napisał Arturek (Post 430766)
Uwaga na prąd idący do wyłączników szyb - nie bezpośrednio tylko przez przekaźniki.

pozdrawiam
Arturek

A nie jest to właśnie podstawowa różnica ? W przypadku samych przodów nie ma żadnych przekaźników, przyciski są wysokoprądowe, a jedynym przekaźnikiem jest one touch relay służący do opuszczania szyby kierowcy na maksa w dół. W przypadku zestawu 4xel szyby, przełącznik jest niskoprądowy, potem jest osobny moduł, który podaje prąd do silniczków, lecz tutaj jeszcze bardziej sprawa się rypie, bo do silniczków idą 4 kable... może to są yntelygentne rozwiązania, jak w nowym mondeo - masz otwarte szyby, zamykasz je z pilota, potem otwierasz auto odpowiednią kombinacją z pilota (chyba dwa razy otwórz) i szyby zjeżdżają do poprzedniego poziomu?

moons 01-04-10 17:19

Kacper85, masz rację jest tak jak piszesz tylko że bez pamięci :) Ten przekaźnik do opuszczania szyby kierowcy też chyba był tylko w pierwszych latach produkcji u mnie np. nie było czegoś takiego. Do silniczka przy 4 x elektryka idzie tyle kabli bo: plus stały, plus po stacyjce, sterowanie otwierania, sterowanie zamykania, sterowanie do globalnego otwierania i masa.
Pozdrawiam

Arturek 01-04-10 20:35

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 430852)
A nie jest to właśnie podstawowa różnica ? W przypadku samych przodów nie ma żadnych przekaźników, przyciski są wysokoprądowe, a jedynym przekaźnikiem jest one touch relay służący do opuszczania szyby kierowcy na maksa w dół. W przypadku zestawu 4xel szyby, przełącznik jest niskoprądowy, potem jest osobny moduł, który podaje prąd do silniczków, lecz tutaj jeszcze bardziej sprawa się rypie, bo do silniczków idą 4 kable... może to są inteligentne rozwiązania, jak w nowym mondeo - masz otwarte szyby, zamykasz je z pilota, potem otwierasz auto odpowiednią kombinacją z pilota (chyba dwa razy otwórz) i szyby zjeżdżają do poprzedniego poziomu?

Masz całkowitą rację - nie chcialo mi sie robic całego wykładu (tak jak Ty) dlatego zasugerowałem poszukanie w archiwum na ten temat

Kacper85 01-04-10 22:31

Cytat:

Napisał Arturek (Post 430968)
Masz całkowitą rację - nie chcialo mi sie robic całego wykładu (tak jak Ty) dlatego zasugerowałem poszukanie w archiwum na ten temat

Opacznie Cię zrozumiałem i założyłem, że sugerujesz zupełną odwrotność... stąd pobawiłem się w wykładowcę [dziadek]

piotr7691 02-04-10 17:37

A może ktoś, kto uzbierał części na 4 szyby elektryczne zrobi fotkę każdej części, opisze ją i wszyscy będziemy wiedzieli co kupić?

moons 02-04-10 18:39

Wszystko jest zrobione na tej stronie i to nie tylko dla szyb elektrycznych.
Pozdrawiam

mamuti 28-04-11 15:01

Trochę odgrzeję temat.

Zastanawiam się właśnie nad zmianą elektryki z 2 szyb na 4 - oczywiście oryginał. Stronkę polecaną przejrzałem, ale na niemieckim się nie znam. Ktoś może już zrobił taką przekładkę?
W podanym artykule rzuciło mi się w oczy wzmianka o module GEM:
"Die Funk-GEMs vom Facelift unterstützen sogar die Öffnung per FB, dafür müssen aber auch die passenden FH-Motoren verbaut werden.."
Mógłby mi to ktoś przetłumaczyć? Rozumiem, że moduł GEM jest w jakiejś wersji wymagany?

moons 28-04-11 16:09

Moduł GEM nie jest wymagana ja mam tylko moduł ZV i zrobiłem przekładkę na 4 x elektrykę i działa. Jedyne co to od liftu przy GEM jest globalne otwieranie i zamykanie a przed liftem tylko zamykanie.
Pozdrawiam

mamuti 28-04-11 16:44

Dzięki moons, a pewnie nie masz żadnej instrukcji do tego w jakimś sensownym języku (pl eng)? No i się zastanawiam, co trza dokupić, by zrobić przekładkę. Pomęczę najwyżej tą stronkę i może uda mi się przekopać.

moons 28-04-11 20:20

Na foka24.de jest można powiedzieć wszystko rozrysowane, nie trzeba całkowicie czytać opisów żeby zobaczyć co jak. A części są nie tylko pokazane ale i zestawione w tabelce z numerami.
Pozdrawiam

michmarmik 28-04-11 23:22

moons czyli teoretycznie jak bym zamienił GEMa na takiego samego jak mam tylko po lifcie to miałbym globalne otwieranie?

mamuti 29-04-11 10:00

Dzięki moons za pomoc. W weekend oblukam doładnie stronkę i co tam jest. Na dniach będę robić drzwi, więc sobie w nie zajrzę to pewnie mnie trochę po tym oświeci :)

moons 29-04-11 15:58

@michmarmik, przed liftem były moduły ZV, po lifcie GEM. Bez zmiany całej instalacji nie podłączysz GEM do auta przed liftem. chyba że zrobisz to strasznie druciarsko, jeden przykład przed liftem przerywacz kierunkowskazów w przełączniku awaryjnych a po lifcie w GEMie.
Żeby mieć globalne otwieranie trzeba spełnić wszystkie naraz warunki:
4 szyby elektryczne,
moduł GEM

Pozdrawiam

michmarmik 29-04-11 23:22

acha dzięki to było pytanie czysto teoretyczne, GEMem czy też ZV jeszcze się nie interesowałem... :)

Radek_16V 06-04-15 13:38

Witam serdecznie i odkopuję temat :D

Przymierzam się do montażu elektrycznych szyb na tył i mam kilka pytań. Chciałbym uściślić wszystkie potrzebne części. Mam już na oku samochód dawcę i chciałbym wymontować wszystko co potrzebne. Analizuję stronę foka24.de i niestety jest to dla mnie totalnie obcy język, w związku z tym patrząc na zdjęcie:

http://images68.fotosik.pl/773/1a80be234351e666med.jpg

AVL i AVR - podnośniki szyb przednich - mogą zostać z wersji 2xel czy mają być z wersji 4xel?
AHL i AHR - podnośniki tylnych szyb - to rozumiem
BVL i BVR - instalacja przednich szyb - może zostać z wersji 2xel czy ma być z wersji 4xel?
BHL i BHR - instalacja tylnych szyb - to rozumiem
C - co to jest za instalacja? gdzie to jest podłączone?
D,F,G - wiadoma sprawa
E - moduł GEM może zostać stary czy też trzeba wymienić?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi