Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Odwieczny problem - radio Ford i wzmacniacz (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19291)

mkmal 24-10-07 19:20

Odwieczny problem - radio Ford i wzmacniacz
 
W poprzedniej Foce bardzo chciałem zamontować wzmacniacz ale pozostając przy oryginalnym radioodtwarzaczu 5000. Oczywiście jak wszyscy wiedzą radia te nie mają wyjścia na wzmacniacz. Podobnie jak 6000. Teraz znów mam Fokę z 5000 i temat powraca. Z tego co wiem, to temat był wielokrotnie wałkowany. Przeszukałem forum i znalazłem trochę informacji. Ale nigdzie nie ma odpowiedzi jak konkretnie to zrobić. Osobiście sam pogrzebałem w sieci, znalazłem schemat końcówki mocy, starałem się wyprowadzić sygnał sprzed końcówki... No ale niestety, po wielu próbach dałem za wygraną. Wydawało się to proste, ale niestety, nie udało mi się :? I dlatego prośba do forumowiczów - czy ktoś posiadający radio 5000 lub 6000 ma przerobione radio? Potrzebuję informacji, zdjęć, cokolwiek... [notworthy]

A, maile typu "zmień radio" mnie nie interesują. Wiem, że radio fordowskie to badziew ale mi się podoba wizualnie i fajnie współpracuje ze sterowaniem przy kierownicy.

Greg 24-10-07 19:23

mkmal, zamiast cudowac z przerobkami to zamow przejsciowke na allegro np.
Podlaczasz pod normalne przewody idace na glosniki , a dostajesz wyjscie sygnalowe przez cincz .
Prosto i szybko , sam tak mam zrobione w II

Pzdr.

mkmal 24-10-07 21:10

Niby tak. To też działa. Nie będę opowiadał o zniekształceniach dźwięku o których wszyscy mówią, bo nie słyszałem takiego zestawu i nie mogę powiedzieć czy są słyszalne. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że wyprowadzenie sygnału na wzmacniacz to nie jest wielkie halo i powinno dać się to zrobić w warunkach domowych. Jeżeli ktoś jest elektronikiem to mogę mu podesłać fotki końcówki mocy (akurat z 5000 ale w 6000 powinno chyba być podobnie) oraz schemat takowej końcówki. Ja próbowałem - nie udało się. :( A może warto ten temat zrobić raz, dodać do FAQ i będzie z głowy dla wszystkich szukających takiej możliwości? [palacz]

Greg 24-10-07 21:14

mkmal, piszesz o znieksztalceniach a zostawiasz seryjne radio :roll:

Ja audiofilem nie jestem , znieksztalcen nie slysze :mrgreen:

Pzdr.

w@riat 24-10-07 21:37

Ja mam w foce radyjko 5000 i podłączone pod wzmaka, gra juz 6 lat i żadnych zniekształceń nie ma.;))

piotr_as 24-10-07 22:32

Jak dobrze podłączysz zniekształceń nie będzie, a jak sie boisz to jedź do ABC elektroniki ( bo z Jeleniej jesteś) i tam ci to zrobią profesjonalnie i nie będziesz sie o nic martwic:)

Rasta 24-10-07 22:37

mkmal, a ja bym sobie dał spokuj i kupił porządne radio :!:

w@riat 24-10-07 22:39

Cytat:

Napisał Rasta
mkmal, a ja bym sobie dał spokuj i kupił porządne radio :!:

albo założył turbo;)) tobie nie jest potrzebne;))

Greg 24-10-07 22:39

Cytat:

Napisał Rasta
a ja bym sobie dał spokuj i kupił porządne radio

Cytat:

Napisał mkmal
maile typu "zmień radio" mnie nie interesują

Pzdr.

gRuHa 25-10-07 00:40

Cytat:

Napisał mkmal
Jeżeli ktoś jest elektronikiem to mogę mu podesłać fotki końcówki mocy (akurat z 5000 ale w 6000 powinno chyba być podobnie) oraz schemat takowej końcówki.

z tego co ja się orientuję, to końcówka mocy w radiu forda to jest zwykły chip Philipsa z rodziny TDA bądź pochodnych tylko z napisam Ford, a nie Philips...
jeśli masz pin-outy to bardzo chętnie na nie rzucę okiem, ale raczej pod kątem wprowadzenia wejścia AUX...
jeśli chodzi o podłączenie wzmaka, to napewno nie jak mówił Greg za końcówką mocy, tylko przed - wiem, że i tak i tak działa i jak ktoś nie jest audio-zboczony to nie usłyszy różnicy, jednak dla wzmacniacza jest lepiej jak dostanie sygnał po przedwzmacniaczu, aniżeli po końcówce mocy...

Cytat:

Napisał mkmal
A, maile typu "zmień radio" mnie nie interesują. Wiem, że radio fordowskie to badziew ale mi się podoba wizualnie i fajnie współpracuje ze sterowaniem przy kierownicy.

IMO powinieneś się jednak zainteresować radiem niefabrycznym, to że się fajnie prezentuje to jest jakby sprawa pomijalna, ale jeśli zabierasz się za wyciąganie sygnału z końcówki mocy, to sterowanie z kierownicy z wykorzystaniem seryjnego pilota zrobisz z palcem w d..pie :!:

mkmal 25-10-07 07:34

Jasna sprawa, że brałem z wejścia do końcówki mocy. Tak więc pobierałem sygnał nie wzmocniony, po przedwzmacniaczu. Ale jako ciekawostka - po podłączaniu wzmacniacza do takiego zestawu wyciszało mi głośnik właściwy (w drzwiach) z tej linii, z której pobierałem sygnał... :cry: Ciekawe, nie? Schemat na PRW. A walczę z tym właściwie jako z ciekawostką. Wszystkie zakłady elektroniczne mówią, że oczywiście da się to zrobić. A skoro oni mogą to każdy przeciętny gość, który wie jak wygląda lutownica też powinien to zrobić, nie? [zlosnik]

Greg 25-10-07 11:50

Cytat:

Napisał gRuHa
jednak dla wzmacniacza jest lepiej jak dostanie sygnał po przedwzmacniaczu, aniżeli po końcówce mocy...

Uwierz ze nie robi mu to takiej wielkiej roznicy .

Cytat:

Napisał mkmal
A skoro oni mogą to każdy przeciętny gość, który wie jak wygląda lutownica też powinien to zrobić, nie?

Widac ze nie do konca tak jest .

pzdr.

gRuHa 25-10-07 18:59

Cytat:

Napisał mkmal
A skoro oni mogą to każdy przeciętny gość, który wie jak wygląda lutownica też powinien to zrobić, nie?

o ile ma odpowiednią lutownice to tak :D
(ja mam :mrgreen: )

Cytat:

Napisał Greg
Uwierz ze nie robi mu to takiej wielkiej roznicy .

nie no jasne, ale podejrzewam, że gdyby Miner to usłyszał to już byśmy dyndali na stryczku :twisted:
ogólnie to nie jest to największy błąd jaki można popełnić w CA :roll:

Greg 25-10-07 19:31

gRuHa, nie wyskakuj tu z takimi tekstami [panna] .
Mowimy o serii i to kiepskiej jakosci + wzmacniacz .
Wiec jak to ma sie do Minera i innych bedacych tutaj profesionalnie zrobionych instalek :?:

Pzdr. i zapraszam na ziemie [chytry]

gRuHa 25-10-07 20:48

Cytat:

Napisał Greg
nie wyskakuj tu z takimi tekstami

no przecie żaruje [bigok]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi