Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Odpalanie TDDI jesienia/zimą ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44043)

pari 12-10-10 16:06

Odpalanie TDDI jesienia/zimą ?
 
Witam !

Spawa wygląda następująco - przy temp. otoczenia ok 8-13 st. foczka kręci, kręci rozrusznikiem i za jakiś czas załapie i odpali. Natomiast przy temp. ok 0-4 st. zauważalny jest dłuższy czas świecenia kontrolki świec żarowych i autko odpala od kopa. Nasuwa się pytanie dlaczego przy większej temp. pojawił się problem z odpalaniem ? Dodam iż sytuacja problemowa występuje gdy silnik jest zimny.

Jak ktoś miał taką sytuacje ze swoim autkiem to proszę o info co może się dziać, z góry dzięki i pozdrawiam

siwy05 12-10-10 17:02

Bo przy 0st. C działają już świeczki, a wyżej nie?

TomuŚ 13-10-10 14:30

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 493560)
Bo przy 0st. C działają już świeczki, a wyżej nie?

hmmm... świece grzeją przy każdym odpaleniu.... bez względu na temp otoczenia.... no chyba że sie mylę, ale nie sądzę...

Falcon 13-10-10 15:04

Cytat:

Napisał pari (Post 493546)
Witam !

Spawa wygląda następująco - przy temp. otoczenia ok 8-13 st. foczka kręci, kręci rozrusznikiem i za jakiś czas załapie i odpali. Natomiast przy temp. ok 0-4 st. zauważalny jest dłuższy czas świecenia kontrolki świec żarowych i autko odpala od kopa. Nasuwa się pytanie dlaczego przy większej temp. pojawił się problem z odpalaniem ? Dodam iż sytuacja problemowa występuje gdy silnik jest zimny.

Jak ktoś miał taką sytuacje ze swoim autkiem to proszę o info co może się dziać, z góry dzięki i pozdrawiam

To,że auto odpala lepiej jak jest zimno, niż jak było cieplej, jest dla Ciebie problemem, czy mi się tylko wydaje? [chytry]
Nie szukajmy na siłę dziury w całym...

MisiekT 13-10-10 16:40

Cytat:

Napisał TomuŚ (Post 493915)
świece grzeją przy każdym odpaleniu.... bez względu na temp otoczenia.... no chyba że sie mylę, ale nie sądzę

a jednak :) zawsze to dziala kontrolka dla sciemy...

damianTDCI 13-10-10 17:27

Cytat:

Napisał TomuŚ (Post 493915)
hmmm... świece grzeją przy każdym odpaleniu.... bez względu na temp otoczenia.... no chyba że sie mylę, ale nie sądzę...

A jednak sie mylisz...

mppl 13-10-10 18:40

Cytat:

Napisał TomuŚ (Post 493915)
hmmm... świece grzeją przy każdym odpaleniu.... bez względu na temp otoczenia.... no chyba że sie mylę, ale nie sądzę...

Mylisz się kolego. Nie wiem jak to się ma do focusa, ale w przypadku silników 1.9 TDI VAG,np AFN świece zaczynają grzać już od około 16 stopni na plusie...Podejrzewam, że dla ff jest podobnie.

WALPIO79 13-10-10 20:21

a ja właśnie ostatnio wymieniłem akumulator i pytałem o świece żarowe w Auto Landzie (bo tez wydawało mi sie ze coś słabo kręci i mistrzuniu (rzekomy znawca) powiedział mi właśnie ze w focusie świece żarowe grzeją dopiero chyba od -5(nie pamiętam dokładnie) i jak teraz temperatura spada to będzie tylko lepiej!! Tak więc świec nie wymieniałem a akumulatorek (Bosh Silver S5) kręci jak szalony!!!

Atol_2008 14-10-10 17:23

Odnośnie świec żarowych - napisano w pewnej książce:
Cykl podgrzewania trwa nawet do 2 minut po uruchomieniu silnika, dzięki temu silnik szybciej osiąga właściwą temperaturę i pracuje równomiernie.............. .Za dopływ prądu do świec odpowiada przekaźnik umieszczony w gnieździe nr 9 w skrzynce przekaźnikowej w komorze silnika.Za sterowanie włączaniem odpowiada (jak napisano) urządzenie sterujące umieszczone w komorze silnika( pewnie jest to czujnik temp.zewnętrznej podłączony do komputera) i określa w zależności od temperatury otoczenia długość cyklu podgrzewania.

Więc jeśli chodzi o te banały,że świece podgrzewające silnik (świece żarowe w głowicy)grzeją w każdej temp to się nie zgadzam.
Innym przypadkiem jest wstępny podgrzewacz płynu chłodzącego, który sterowany jest komputerem i podgrzewa świece w zależności od temperatury płynu. Mogą grzać 3 świece na raz 2 lub 1 wszystko reguluje komp.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi