Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Kontrolki ABS i Ręcznego (!) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53720)

RafikWJ 28-11-11 12:21

Kontrolki ABS i Ręcznego (!)
 
Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem ze świecącymi się kontrolkami ABS i Ręczny( czerwony wykrzyknik (!))
Kontrolki zapalają się najczęściej podczas jazdy,tzn.
Zapalam rano auto kontrolki gasną (jest normalnie) przejade 3-5 Kilometrów i kontrolki sie zapalają ]
Czasem wystarczy zgasić i zapalić auto i kontrolki gasną, czasem gasną dopiero po dluzszym postoju samochodu ponad 3 godziny.
Podłączałem samochód do komputera i wykazał błąd ECU ABS,
Pytam ponieważ może nie trzeba wymieniać całej pompy która podobno zintegrowana jest ze sterownikiem,
Miał już ktoś taki problem ??
POMOCY[kaput]

Angelus 28-11-11 15:23

a nie dzieje sie tak po przekroczeniu 20-30km/h? ;)
Wtedy stawiałbym na pierścien abs'u, zwłaszcza, jak któres łozysko jest do pupy/było niedawno ;)

RafikWJ 28-11-11 18:20

Czasami tak to właśnie wygląda ale czasami jest tak ze przejade z 5 kilometrow i sie nie zapala. Zastanawiam się czy to nie naprzyklad zaśniedziała wtyczka na pompie ale nie jest to zalezne od nierówności terenu bo naprzyklad trzęsie samochodem i sie nie zapali a potrafi zapalić sie na prostej równej drodze.:/

MATRIX60MW 28-11-11 23:38

a może wina masy,gdzieś się poluzowała lub skorodowała częściowo

RafikWJ 29-11-11 10:38

a ktoś wie gdzie ta masa jest ?? Pod pompą? Ogulnie kiepskie dojsćie jest do tej pompy ABS :/ musze sciągnąć filtr powietrza z obudową i skrzynke z przekaznikami.

MATRIX60MW 29-11-11 13:46

u mnie było tak że jak jechałem wolno to się nie zapalały kontrolki ale jak przekroczyłem 20-30km to się zapalały.Po pewnym czasie świeciły już cały czas.Powodem była masa umiejscowiona w rejonie wlewu płynu spryskiwaczy.Cała była w rdzy.Od tej pory problem nie pokazał się a sam stawiałem że poszedł sterownik bo byłem na dwóch "komputerach" i u jednego nie pokazywało błędów a drugi nie mógł wcale wejść w odczyt błędów

RafikWJ 29-11-11 17:08

sprawdzę tą masę. Dzisiaj specjalnie rano jak się jeszcze kontrolki nie świeciły zahamowałem awaryjnie i ABS działał ruszyłem i kontrolki się zapaliły.
Zastanawiam się czy temperatura ma znaczenie bo wygląda to tak ze rano jak samochód jest wychłodzony po nocy kontrolki nie świecą się jak przejadę te 5 kilometrów to się zapalają potem na przykład jak samochód postoi z godzinę odpalam nie świecą się przejadę trochę i się zapalają. Nie chce mi się wierzyć żeby padł sterownik bo wtedy kontrolki paliły by się non stop.

MATRIX60MW 30-11-11 14:18

Najlepiej podjedź na komputer to wtedy może pokaże co jest powodem,może czujnik któryś zaczyna świrować.

korek007 30-11-11 18:06

Cytat:

Napisał RafikWJ (Post 642563)
...Kontrolki zapalają się najczęściej podczas jazdy

Witam
W jakim stanie akumulator? Pytam bo kiedyś przerabiałem w mojej foce problem zapalajacych się chwilowo kontrolek ABS i ręcznego. Winnym był padający akumulator, choć nie było problemów z uruchamianiem silnika. Najpierw zainwestowałem niepoptrzebnie w regulator napięcia.
Pozdrawiam.

RafikWJ 30-11-11 18:25

przeczyściłem dzisiaj tą masę przy okazji ukręciłem tą śrubkę ;/ Hmmm nie pomogło. :/

Akumulator jutro sprawdzę testerem, teoretycznie odpala bez problemu, Powiedz mi czy Tobie te kontrolki zapalały się i świeciły cały czas??

Akumulator rzeczywiście już powoli dogorywa, wymieniłem go na nowy bosch Silver s5 wzmocniony, i nic to nie dało kontrolki jak świeciły tak świecą, pozostało jeszcze sprawdzenie wtyczki przy pompie jak tam nic nie zdziałam to pewnie pompa :/

korek007 02-12-11 19:03

Cytat:

Napisał RafikWJ (Post 643577)
....Powiedz mi czy Tobie te kontrolki zapalały się i świeciły cały czas??....

Witam
Zapalały się na chwilę i gasły. Różnie, podczas jazdy, niekiedy na postoju.

MATRIX60MW 03-12-11 14:02

rafik jedź na kompa,koszt ok 50pln

RafikWJ 06-12-11 11:27

Ostatnio odpaliłem silnik i się nie świeciły za chwile na postoju się zapaliły, Na kompie pokazuje błąd ECU ABS, czyli coś ze sterownikiem pompy ABS. Zastanawiam się czy jak by sterownik padł to kontrolki świeciły by się chyba cały czas a nie zapalały się po rozgrzaniu.
Tak mi to wygląda jak by te kontrolki zapalały się po osiągnięciu jakiejś temperatury.

RafikWJ 24-12-11 08:43

Prawdopodobnie będę zmuszony wymienić pompę ABS ze sterownikiem, mam pytanko, czy jak kupie urzywaną pompę i ją poporstu wymienię czy muszę ta nowo wsadzoną programować/kalibrować czy ktoś już to robił??

MATRIX60MW 24-12-11 09:41

tak a propo pompy to spisz sobie numer swojej

RafikWJ 25-12-11 00:24

z taką kalibracją trzeba jechać do ASO??

Domel 25-12-11 08:35

Cytat:

Napisał RafikWJ (Post 645762)
Ostatnio odpaliłem silnik i się nie świeciły za chwile na postoju się zapaliły, Na kompie pokazuje błąd ECU ABS, czyli coś ze sterownikiem pompy ABS. Zastanawiam się czy jak by sterownik padł to kontrolki świeciły by się chyba cały czas a nie zapalały się po rozgrzaniu.
Tak mi to wygląda jak by te kontrolki zapalały się po osiągnięciu jakiejś temperatury.

jak kupowalem auto to u mnie ABS byl totalnie martwy. Okazalo sie ze sterownik byl rozszczelniony, woda sie do niego dostala i uszkodzil sie. Sprzedawca kupil gdzies pompe i sterownik mowiac ze zawsze sie tak kupuje. Ale wymienil tylko sterownik twierdzac ze pompy nie trzeba. To drugie mam w piwnicy schowane a sterownik hula. Moze zacznij od tego. Skad wiesz ze pompa walnieta a nie sam sterownik ?

RafikWJ 25-12-11 10:49

W tym rzecz że pompa jest na pewno sprawna bo puki się kontrolka nie pali to ABS działa normalnie, tylko ja z kolei słyszałem że sterownik jest zintegrowany z pompą. Hmmm muszę tam w końcu zajrzeć może uda się to jeszcze uratować jakimiś domowymi sposobami. :]

Adam Getka 25-12-11 10:57

A mozesz dokladnie opisac ten blad z kompa, jego numer???

Chabs 26-12-11 00:09

a jak sie kontrolka swieci to abs dziala?

RafikWJ 26-12-11 02:06

Nie działa niestety.
A z błędu pamiętam tylko ze pisało "ECU Error" Nie zapisałem dokładnie numeru :/

RafikWJ 03-01-12 22:35

Dzisiaj udało mi się podłączyć foczke do czytnika błędów, było ich 5 związanych z ABSem O_o

C1234
B1318
17FE
C1145
C1267

Ktoś potrafi to rozszyfrować ??

Sulim 05-01-12 12:39

Rafik, przerabiałem ten temat. Kupiłem używaną pompę, wymieniłem i po problemie. Tylko u mnie cały czas kontrolki świeciły.

RafikWJ 05-01-12 16:45

kalibrowałeś ją może?? ile to kosztuje ??

Sulim 05-01-12 19:29

Jak kupujesz całą pompę to nie trzeba kalibrować. Ja kupowałem u tego gościa używkę. Masz numer 601 401 330, tylko nie jestem pewien czy jeszcze jest aktualny, ale nie zaszkodzi spróbować. Powodzenia

RafikWJ 06-01-12 13:33

Mam pod nosem niedaleko szrocik ściągają części z zagranicy powiedz mi tylko czy pompę dobierałeś po numerze ze starej czy po prostu pompa abs do focusa ??

Dzisiaj zaobserwowałem kolejne ciekawe zjawisko, Mianowicie przejechałem jakies 15 km i o dziwo kontrolki się nie zaświeciły, na postoju wcisnąłem specjalnie kilka razy pedał hamulca i włala choinka zapalona przy 3 albo 4 naciśnięciu hamulca znów świecą. Moja foka coraz bardziej mnie zadziwia naprawdę. Obawiam się tylko że nawet jak wymienię pompę ABS to problem nie zniknie.

RafikWJ 08-01-12 22:53

Znalazłem ostatnio znaczenie kodów błędów i wychodzi że 2 z nich dotyczą prawego przedniego czujnika, jeden słabego akumulatora, jeden wyłączenia funkcji ABS.
Nie wiem tylko co oznacza 17FE (nasze forum i wujek google nie pomaga)

Sulim 09-01-12 12:24

Kupiłem po prostu pompę do Focusa. Moja miała oznaczenie końcowe FE, a ta co kupiłem EE, ale jak się pytałem o to gościa co mi wymieniał, to powiedział, że jak się wymienia całą pompę to nie ma znaczenia. Kupiłem EE i działa.

RafikWJ 28-04-12 13:09

Witam odgrzebię trochę temat. Próbowałem już wszystkiego, wymieniłem nawet wtyczkę przy pompie i kontrolki dalej świecą.

Ostatnio zaobserwowałem dziwne zjawisko, mianowicie zgasła kontrolka abs i w zamian zaświeciła się kontrolka ESP (mój samochód nie posiada ESP) z kontrolką ręcznego i o dziwo ABS działa. Ogólnie to głowa mała żeby pojąć elektronikę w moim Focusie

Może ktoś to ogarnie?

MATRIX60MW 28-04-12 16:31

jak się domyślam ten prawy przedni czujnik wymieniłeś z którego pochodziły dwa błędy?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi