Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Światła do jazdy dziennej, a zmierzchowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52022)

JohnLenin 02-09-11 19:15

Światła do jazdy dziennej, a zmierzchowy
 
Witam. Moja foka ma włącznik z
funkcją auto + czujnik zmierzchu.
Czy dało by radę dołożyć światła
dzienne, ale w taki sposób żeby
włącznił świateł był na auto.
Światła dzienne świeciły by się w
dzień, a po zmierzchu zapalały by
się świateł drogowe, a dzienne
by gasły?

jajko 03-09-11 17:25

Podczepiam się pod temat i dodatkowo spytam co zrobić jak mam czujnik zmierzchowy, ale przy włączniku nie mam pozycji auto, ale mam zamontowany ten automacik, który zapala mi światła od razu po przekręceniu kluczyka. Gdzie w ogóle szukać tego modułu, żeby go odłączyć?

misiom1 03-09-11 17:38

Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 610654)
Witam. Moja foka ma włącznik z
funkcją auto + czujnik zmierzchu.
Czy dało by radę dołożyć światła
dzienne, ale w taki sposób żeby
włącznił świateł był na auto.
Światła dzienne świeciły by się w
dzień, a po zmierzchu zapalały by
się świateł drogowe, a dzienne
by gasły?

Podłączasz normalnie światła dzienne, jeden kabelek w dziennych idzie do świateł postojowych, po włączeniu świateł mijania przez automat automatycznie są gaszone ledy ponieważ światła postojowe też się zapalają, tak więc wystarczy normalnie to podłączyć i będzie działać

moons 03-09-11 18:04

@jajko, najszybciej albo gdzieś obok włącznika świateł albo obok skrzynek bezpieczników. Tam są potrzebne wszystkie sygnały, więc najczęściej tam się montuje.
@JohnLenin, chodzi Ci o dokładany zestaw LED czy dzienne na lampach które już masz w aucie?
Pozdrawiam

JohnLenin 03-09-11 20:00

Cytat:

Napisał moons (Post 610892)
@jajko, najszybciej albo gdzieś obok włącznika świateł albo obok skrzynek bezpieczników. Tam są potrzebne wszystkie sygnały, więc najczęściej tam się montuje.
@JohnLenin, chodzi Ci o dokładany zestaw LED czy dzienne na lampach które już masz w aucie?
Pozdrawiam

Nie mam świateł do jazdy dziennej, chcę jakieś dołożyć, ale jeszcze nie wiem jakie i gdzie, na pewno chcę zostawić przednie przeciwmgielne tak jak są. Mam właśnie zmierzchowy i chcę jakoś to wykorzystać, dlatego takie pytanie.

Favoriters 03-09-11 22:18

Ja u siebie założyłem okrągłe w miejscu halogenów - wg mnie one nic nie dawały. Dzienne mają moduł wykrywający odpalenie silnika. Podłączenie plus na plus, minus na masę, sterowanie ze świateł postojowych, przełącznik w pozycji auto. Działa miodnie.

jajko 03-09-11 22:23

Cytat:

Napisał moons (Post 610892)
@jajko, najszybciej albo gdzieś obok włącznika świateł albo obok skrzynek bezpieczników. Tam są potrzebne wszystkie sygnały, więc najczęściej tam się montuje.

Ok, dzięki, poszukam. Mam tylko jeszcze jedną wątpliwość, jak go odłącze to jak mam ustawić przełącznik świateł, żeby działał czujnik zmierzchu, u mnie nie ma pozycji "AUTO", włącznik wygląda tak, jakbym nie miał czujnika zmierzchowego, a wiem, że mam bo za niego dopłacałem.

moons 03-09-11 22:52

A wycieraczki chociaż masz auto? Bo jeśli też nie to zupełnie zbędny bajer dokupiłeś. Czujnik deszczu i zmierzchu są zintegrowane. I faktycznie bardzo dziwna polityka Forda jeśli ktoś dopłaca do czujnika zmierzchu to powinien niejako w pakiecie dostać włącznik świateł z AUTO bo do czego innego jest czujnik zmierzchu? No i jeśli chciałbyś go uruchomić to pewnie wymiana na taki z auto Ciebie czeka.
Pozdrawiam

jajko 04-09-11 00:13

Sytuacja jest o tyle dziwna, że kupowałem cały pakiet w którym był czujnik zmierzchu, samościemniające się lusterko i czujnik deszczu. Dwie z tych rzeczy mam, czyli pakiet niby jest, ale zamiast włącznika świateł z AUTO mam ten moduł, który zapala światła po przekręceniu kluczyka, co uniemożliwia w ogóle sprawdzenie czujnika zmierzchu. I teraz nie wiem czy jak odłączę ten moduł to pozycja "0" będzie jakby AUTO, czy okaże się, że ten czujnik w ogóle nie funkcjonuje i muszę dokupić jeszcze przełącznik, albo cholera wie co nagrzebać w elektryce.

moons 04-09-11 08:47

Faktycznie w nowszych Fordach jest chyba już inne lusterko samościemniające i ono chyba też działa na czujnik zmierzchu. Ja mam z Mondeo MK3 i tam jeszcze w lusterku jest czujnik z przodu lusterka i z tyłu lusterka. Natomiast u Ciebie chyba już tylko z tyłu na lusterku jest czujnik a z przodu jest podpięte pod czujnik zmierzchu na szybie.
No to dziwny ten pakiet z czujnikiem zmierzchu.
A może nie masz żadnego modułu i wszystko działa w auto, tylko masz uruchomione dzienne? Gdzieś było na forum że tak się robi w FFII czyli jak ma się w auto to zapalają się dzienne światła a kiedy robi się ciemno odpalają normalnie mijania. A jedynie włącznik masz bez auto.
Zamiana włącznika na taki z napisem auto chyba nie wiązała by się z mieszaniem w elektryce, skoro masz czujnik zmierzchu to pewnie odpowiednia instalka już siedzi w aucie, ewentualnie tylko jakiś magic z WDS.
Pozdrawiam

JohnLenin 04-09-11 10:13

U mnie jest czujnik zmierzchu, deszczu, fotochrom i przełącznik ma funkcje auto. Jeśli Ktoś podłączył światła do jazdy dziennej z użyciem auto do przełączenia na "zwykłe" światła to proszę o namiary/schemat jak to połapać, żeby coś nie uszkodzić.

misiom1 04-09-11 11:33

Podłączenie jak w każdym aucie, bez różnicy czy ma czujniki zmierzchu czy nie.
Jeden kabelek pod + do bezpiecznika, drugi pod masę, trzeci do świateł postojowych.
Jak czujnik zmierzchu odpali światła mijania to odrazu (czyli + pójdzie do świateł mijania i postojowych) to światła dzienne się wyłączą.
Żadnej filozofii nie ma ;)

JohnLenin 06-09-11 18:16

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 611044)
Podłączenie jak w każdym aucie, bez różnicy czy ma czujniki zmierzchu czy nie.
Jeden kabelek pod + do bezpiecznika, drugi pod masę, trzeci do świateł postojowych.
Jak czujnik zmierzchu odpali światła mijania to odrazu (czyli + pójdzie do świateł mijania i postojowych) to światła dzienne się wyłączą.
Żadnej filozofii nie ma ;)

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sprawuje się takie podłączenie ze zmierzchowym? Chodzi mi o to jak to działa np. gdy występuje mgła, czy jakaś ulewa, załączą się światła główne, czy pozostaną aktywne dzienne?

moons 06-09-11 18:24

Jeśli podłączysz że światła mijania odłączają światła dzienne to jasne że jeśli włącznik zmierzchowy włączy światła mijania (z obojętnie jakiego powodu) to ledy zgasną.
Pozdrawiam

Ziembol 30-10-11 12:00

tu: http://www.thhe.dk/auto_lights.htm przykład akurat z Mondziaka - ale zasada podłączenia powinna być u nas taka sama .. sam się zastanawiam nad zamontowaniem u siebie tego patentu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi