Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Sterownik pompy w TDDi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17464)

hypertom 12-07-07 11:13

Witam, mnie też spotkał właśnie (w piątek 06.07) identyczny problem. Faktycznie - masakra z tymi pompami. Nacieszyłem się autem miesiąc czasu. Teraz auto stoi u teściów na drugim końcu Polski. Dobrze, że nic się nie stało jak byłem dzień wcześniej na Słowacji...
Także ... heh, pozdrawiam wszystkich posiadaczy tych pomp ;-)
Pytałem w Bosch-Service w Klikawie - podobno potrafią takie coś naprawić za mniejszą cenę (trudno powiedzieć 600-1600 - trzeba znać numer pompy). Może ktoś wie jakie są te numery pomp dla konkretnych modeli/roczników albo gdzie można je znaleźć?

robercikk 12-07-07 12:24

Jak to czytam to aż strach wyjechać dalej od domu.
Tak z ciekawości 3 pytanka - ciekawe czy będzie jakaś prawidłowość:
- jakie przebiegi mają Wasze foczki?
- czy siadają tylko sterowniki?
- czy tankujecie na jednej stacji ?

harryd 12-07-07 14:47

elo.
a nie ma ktos dosjcia do schematu, by sprawdzic co to za tranzystorek jest, ten co pada? na moje to bedzie jakis co odpowiada za sterowanie pradem. prosta sprawa jak sie zapowietrza to automatycznie "zyluje" jego obciazenie i pada. moze nie za pierwszym razem ale to jak z kobieta, im bardziej eksploatowana tym szybciej ulegnie "postarzeniu" (sorry panie za porownanie). Nie sadze by koszt tego tranzystora byl wiekszy niz kilkadziesiat zlotych. bo watpie by padala pamiec gdzie zapisana jest mapa wtrysku i kod immo. bez przesadyzmu 2000 za naprawe to lekki kur.. upss. dawid

bbb131 12-07-07 18:28

I tu masz rację że koszt materiału do naprawy to pewnie z 10zl, ale jest jedno ale trzeba wiedzieć co to za tranzystor i jeszcze umieć go wymienić, bo sterownik jest wykonany jako hybrydowy (wszystkie struktury na wierzchu i zalane). Na moje oko to jakiś mosfet. Wymiana samego tranzystora przeprowadzana jest bez demontażu pompy (operacja na żywym organizmie), wydłubuje się stary i wstawia nowy, za taką usługę ci co wiedzą krzycza 700-900 zł. Jakbym zajmował się zarobkowo naprawą samochodów to pewnie bym poeksperymentował, a tak poszło 2 tys. , :(

hypertom 12-07-07 18:36

Mój ma niby przebieg 111 tys. (nie udokumentowany co prawda, ale...). Autko było sprowadzone z Belgii. Gość do którego zholowałem samochód powiedział, że w 90% przypadków to padają tylko sterowniki - głównie pomiędzy przebiegiem 80tys.-120tys.km. To samo potwierdziło kilku innych fachowców...
Niestety tankowałem na różnych stacjach. Przed wyjazdem zatankowałem nawet specjalnie jakąś lepszą ropę (za 3,99), ale jak pojechałem na Słowację, to zatankowałem w pierwszej lepszej stacji, bo kontrolka paliwa zaczęła się świecić. To było ostatnie tankowanie :/
Dodam tylko, że auto kupiłem w maju i wszystko co trzeba było od razu przy nim wymieniłem (również filtr paliwa).

NeroN 12-07-07 19:22

A co ma złe paliwo do nagłego padania pomy ?

Prosze mi wytłumaczyć [chytry]

zolwik4m 12-07-07 19:26

Witam
moje auto ma już 170 tys., mam go 2 lata i nie miałem z nim do tej pory żadnych problemów..

Ale teraz chciałbym opowiedzieć historię ku PRZESTRODZE!!! NIE UFAJCIE LUDZIOM Z ASO!!!!!

w ASO we Wrocławiu postawili mi diagnozę - padła pompa wtryskowa: regenerowana 4900, nowa 8900!! złapałem się za głowę, zabrałem auto i szukałem iskierki nadziei....

chyba ją znalazłem (dodam tylko, że objawami było u mnie dziwne metaliczne stukanie z silnika)..

fachowiec od silników diesela podał diagnozę: padła tulejka na korbowodzie i stąd te stuki!!!!
wstępna ocena kosztów to 1500 zł - trzeba zdemontować misę olejową, zmienić olej bo opiłki dostały się do oleju (miesiąc temu zmieniałem na Castrol za 300 zł :)), ściągnąć głowicę, wymienić uszczelkę od głowic - w sumie kupa roboty, ale mam nadzieję, że to w końcu to...
aha dodam tylko, że za błędną diagnozę w ASO (wszystko na to wskazuje) zapłaciłem 180 zł GRATULUJĘ Fordowi fachowców? zobaczymy czy to się potwierdzi, jeśli jednak to prawda to będę ubiegał się o zwrot kosztów.

jak będę coś wiedział to dam znać!!!
pozdro!!!!!!!!!!!

ManianaBoy 12-07-07 20:41

Cytat:

Napisał robercikk
Jak to czytam to aż strach wyjechać dalej od domu.
Tak z ciekawości 3 pytanka - ciekawe czy będzie jakaś prawidłowość:
- jakie przebiegi mają Wasze foczki?
- czy siadają tylko sterowniki?
- czy tankujecie na jednej stacji ?

Ad.1 206kkm [metal] i do tej pory bez kłopotów z silnikiem
Ad.2 Z tego co mówił gość diagnozujący na 95% awaria dotyczy samej elektroniki
Ad.3 Staram sie na tej samej od prawie 3 lat

robercikk 12-07-07 23:41

Teoria wysunięta przez kolegę harryd-a dwa posty wyżej jest prawdziwa.
Pompa posiada sterownik, który stosowany jest między innymi w samochodach Opla, BMW, Audi,VW a nawet Nissanie. Naprawdę aż niemożliwe w ilu markach samochodów jest zamontowana to pompa.
Najczęściej pada z powodu zapowietrzenia ale i często czasami z powodu uszkodzenia samej pompy.
Jak wynika z lektury różnych materiałów to przyczyn zapowietrzenia tego cuda jet wiele. Począwszy od nieszczelnych przewodów, wymiany filtra paliwa, zaworków na pompie i ponoć jeszcze jest jakiś mały filterek na samej pompie.
Ponoć naprawa samego sterownika jest prostacka i raczej nikt z osób zajmujących się tym zawodowo tego za free nie odda. Elektronicy kasują za tą przyjemność ok 700 zł. Taką ofertę spotkałem w necie.

Cytat:

Napisał NeroN
A co ma złe paliwo do nagłego padania pomy ?
Prosze mi wytłumaczyć [chytry]

NeroN jesteś pewny, że trefne paliwo nie spowoduje nieprawidłowego funkcjonowania pompy, zapowietrzenia układu a co za tym idzie uszkodzenia sterowania pompy? [chytry]

NeroN 13-07-07 08:39

Jeżeli nie będzie w niej piasku, trocin, opiłków itp cudów.

To mniejsza liczba oktanowa ( czy co tam ma ropa), rzadsze bądź gęstsza ( temp. i ilości różnych rozpuchów) nie mają na to wpływu [chytry]

BTW. Dlaczego w niemczech wymieniali pompy na gwarancjach a u nas "bo pan pewnie lejesz na kijowych stacjach...." Potem człowiek główkuje i wychodzi, ze faktycznie w czasie wycieczki nad morze 4 miechy temu zalał 10 litrów ropy w Dzwonosierbowicach Niżnych i to pewnie dlatego :roll:

Poza tym gnojówkowozy ( a raczej ich układy paliwowe) działają na bardzo wysokich ciśnieniach i dużej dokładności, a to jak widać "światowi" engineery jeszcze nie doracowały kontrukcji/materiałów nań użytych.

Dymsha 13-07-07 09:31

Dopiero co kupiłem autko i juz czuję, że będę jeździł jak na minie. Ale mnie nastraszyliście :evil: ...

ManianaBoy 16-07-07 23:09

Tak więc w końcu odebrałem dzisiaj autko. Nareszcie jeździ. Naprawa przedłużyła się trochę ale mam nadzieję, że więcej mnie to już nie spotka. Całość zamknęła się po lekkich negocjacjach [notworthy] kwotą 1350pln. Sterownik został naprawiony. Jedyne co udało mi się podglądnąć to to że został do niego wlutowany jakiś kabelek z czymś w rodzaju pastylki o średnicy ok 2cm i grubości 0.5cm (pewnie jakiś element elektroniczny ale dla mnie ta dziedzina wiedzy to magia :shock:) . Pastylka ta została dwoma opaskami przymocowana do jednego z przewodów z płynem chłodzącym. Mam uważać żeby nie zetknęła się z masą. I to tyle. Więcej nic nie powiedzieli. Jakby ktoś chciał to naprawiałem w ABCfocus na 29 w Kraku. Podobno do tej pory nie mieli z tym reklamacji. Na razie polecam.
Autko jeździ podobnie, chociaż mam takie wrażenie, że trzeba dać mu trochę więcej gazu przy ruszaniu. Bo jak nie to potrafi zgasnąć. Cos takiego przytrafiało mi się w początkowej fazie po przesiadce na TDci. A może po prostu odzwyczaiłem się od jazdy autem?

jamaka 16-07-07 23:42

Cytat:

Napisał ManianaBoy
Autko jeździ podobnie, chociaż mam takie wrażenie, że trzeba dać mu trochę więcej gazu przy ruszaniu. Bo jak nie to potrafi zgasnąć. Cos takiego przytrafiało mi się w początkowej fazie po przesiadce na TDci. A może po prostu odzwyczaiłem się od jazdy autem?

Take same objawy ma muj znajomy po naprawie pompy. tez trzeba dac wiecej gazu zeby sie Foca ruszyla.

hypertom 22-07-07 15:53

Ja również już mogę dalej cieszyć się autkiem. Wymiana pompy (regenerowana z nowym sterownikiem) wyniosła mnie 3100 PLN plus holowania... Mam subiektywne wrażenie, że teraz samochód jest mocniejszy - po prostu śmiga, a poprzednio czasem nie mógł się zebrać.

Sado 22-07-07 16:41

Cytat:

Napisał hypertom
wyniosła mnie 3100 PLN plus holowania

[panna] po cenie...nie powiem - a nie pytałeś już po fakcie u jakiegoś mechaniora w K-cach? (np.: Łukawski na Białogonie). Tak z ciekawości jaki jest rozrzut cenowy.

Cytat:

Napisał hypertom
Mam subiektywne wrażenie, że teraz samochód jest mocniejszy - po prostu śmiga, a poprzednio czasem nie mógł się zebrać.

A moim zdaniem poprzednio (przed awarią) śmigał całkiem całkiem jak na 75 konny gnojówkowóz. Jak się przejadę ponownie (może jutro) to dam niezależny komentarz na temat jakości "górskich" mechaników ;-). Może ich polecimy bo na forum są osoby również z tamtych okolic.

zolwik4m 23-07-07 08:44

Witam,
dużo ostatnio pisałem (dopytywałem) na temat pompy wtryskowej, diagnozy w ASO - szkoda gadać - i dużego wydatku.
W końcu foka jest sprawna - jednak zamiast pompy (diagnoza ASO) okazało się, iż rozsypała się tuleja w korbowodzie!!! Koszt naprawy w zakładzie specjalizującym się samochadami z silnika diesla - 1490 zł. Trochę dużo, ale w pzreciwieństwie do prognozy ASO (4 900) to i tak się cieszę.

Mój wniosek na dziś - od ASO oby jak najdalej!!
pozdrawiam wszystkich

robercikk 25-07-07 16:11

Panowie po lekturze forum na stronie www.elektroda.pl dowiedziałem się tylko tyle, że to chodzi o element w górnym prawym narożniku sterownika.
Temat np w wątku tutaj i ze zdjęciem.
Sprawa wydaje się tak powszechna i znana, że aż dziwne że jakiś dobry człowiek jeszcze nie napisał co to jest za tranzystor.
Ciekawa diagnoza na temat pomp jest tutaj.

AsMfc 25-07-07 17:11

Czytalem to wczesniej .. tylko jest jedno ale dlaczego np. ta pompa w oplu astrze nie siada jak w focusie :?: co do zapelniajacego sie bufora to jakos mam mieszane uczucia.

Cytat:

A usterka jest taka, że bufor sie zapełnia i nie ma możliwości zapisu nowych danych i całe cholerstwo się skutecznie zawiesza. Usterka jest typowo elektroniczna. Po wymianie sterownika można na tym znowu jeździć i jeździć i jeździć.
Tak to moze poprawic soft niz wymieniac elektronike, a po drugie jezeli zapelnia sie bufor np. niech to bedzie 24c64 czy jakis inny flash i2c to wystarczy skasowac [hmm] , ale tez to nie to bo jak ford myslal, ze np. 1M czy 4M kosc pociagnie kilka lat jak niby zapisuje tam sie stan wl/wyl. jak to ktos pisal na forum elektrody [hmm] .

Stawiam na tranzystora w pompie niz na przepelniajacy sie buffor :mrgreen:
Tylko dlaczego on siada :?: zbyt duzy prad, ale dlaczego :?: :mrgreen:
Czym steruje :?: ma ktos schemat pompy VP44 :?: moze dziala on w ukladzie ogranicznika pradowego i przy nie droznych wtryskach narasta obciazenie to z kolei wytwarza wiekszy prad na pompie i on siada :?: [hmm]

robercikk 25-07-07 17:42

Faktycznie wersja z przepełnianiem się bufora jest chyba trochę naciągana. Wtedy sterowanie po jakiejś określonej liczbie czynności (wł/wył, czasu czy innych) by przestawało działać - bardzo wątpliwe.
Tranzystorek jak wyczytałem pada najczęściej przy zapowietrzeniu pompy. Można się domyślić, że tranzystorek pracuje jako element już wykonawczy a czy dostaje strzała, bo popłynął przez niego zbyt duży prąd czy też dostał jakimś dużym impulsem napięciowym tego chyba się nie dowiemy.
A w Oplach i Audi też padają jak zapodałem zapytanie pompa vp44 o to pojawiło się dużo marek samochodów - sam się zdziwiłem w ilu samochodach jest to sterowanie/pompa.
Z ciekawości też byłem na forum opla i znalazłem tam wątek, w którym chodziło mniej więcej o to: wpisujcie się gdzie można naprawiać pompy boscha bo często padają.

AsMfc 25-07-07 18:01

ooo dobrze wiedziec bo tego nie wiedzialem bo jak narazie wiecej audi etc. narzeka na te pompy no i focusy ;) ale mniejsza o to, wracajac do tematu wychodzi na to, ze bosch nie tylko kiepskie przewody WN produkuje/produkowal ;) .

Moge oprzec sie o Twoje informacje i tak sobie podedukowac, ze elektronika odpowiedzialna jest za prace pompy - to wiemy i teraz jak piszesz, ze przy zapowietrzeniu siadaja czesto pompy/tranzystor to mozna sobie tak tlumaczyc :arrow: gdy zapowietrza sie pompka to elektronika widzi, ze jakos plynie maly prad bo siliniczek dziwnym sposobem sobie lekko chodzi, wiec elektronika daje wiekszy prad na silnik by zwiekszyc obroty/cisnienie w ukladzie by tego cisnienia nie stracic.
Gdy nagle dawka paliwa dochodzi do pompy (odpowietrzylo sie), a my mamy juz niezle rozkrecona pompe to nastepuje nagle obciazenie na ukladzie wykonawczym co powoduje nagly wzrost obciazenia na pompie i ten tranzystorek siada [hmm] tak mniej wiecej mozna sobie filozofowac.
Wiec jak by tak bylo to jest maly bug w samej elektronice - w zabezpieczniu pradowym samego tego tranzystorka [ninja]. Ale czy tam na pewno jest tranzystor, ktory zasila pompe :?: chyba bardziej przekaznik :| sam nie wiem trzeba do schematu zajrzec |

Ale jak pisalem tego moge sie tylko domyslac. Chetnie bym obejrzal schemat vp44 :(

Jedynie co mam to :arrow: http://www.focusklubpolska.pl/images/BOSCH_VP44.pdf

robercikk 25-07-07 18:36

Mamy jeszcze i to. Po tym co napisał kolega tiesto to chyba się trochę zna na sprawie - ale jeszcze w w/w wątku się nie wypowiedział - a szkoda.
A tak jak AsMfc piszesz to możemy sobie tylko pofilozofować - szkoda.
A temat jest ciekawy i trochę mnie intryguje, czy przypadkiem można poprzez jakieś zapobiegawcze działanie uniknąć problemu z pompą?
A miałem sam wymieniać filtr paliwa [hmm] ale po przeczytaniu wątków z pompami odeszła mi ochota na te eksperymenty [rotfl] bo trzeba jeszcze całe ustrojstwo dobrze odpowietrzyć a tego sam nie zrobię.
Jutro wybieram się do W-wy ale w przyszłym tygodniu przejadę się do Boscha i udam totalnego laika - ciekawe co mi powiedzą :lol: .
.................................................. ...................
Oczywiście do dnia dzisiejszego do Boscha jeszcze nie trafiłem - ponoć brak mi czasu :?

AsMfc 25-07-07 18:43

Cytat:

Napisał robercikk
A miałem sam wymieniać filtr paliwa

ja dalem rade, ale w benzynie :mrgreen:

Cytat:

Napisał robercikk
ciekawe co mi powiedzą

zostaw Pan na 2 dni, a kosz to 1000 ojro ;)

czyli moze byc jak wczesniej pisalem z niedroznoscia - za duzy opor dla pompy :mrgreen:

robercikk tylko nasmaruj tutaj cos co Ci powiedzieli spece w Bosch'u :lol:

furzyk 14-08-07 18:23

moze dubluje swoje tekst ale wczesniej napisalem go w innym watku jednak tutaj tez pasuje merytorycznie:

Jak mocniej wdepne pedal gazu tak od 2 - 3 tys obr. to mi zrywa. Czasem sie dzieje w ten sposob, ze jade na 4 biegu ok 85 kmh na trasie (ok 2200obr - spokojnie i jednomiernie) i nagle zdechnie silnik oraz zapali sie i miga spiralka pod obrotomierzem. Po przekreceniu kluczyka i zapaleniu - normalnie zaskoczy, kontrolka znow sie nie pali. Bylem dzisiaj na komputerze (Auto Diesel Żerko w Poznaniu) i komputer wykazal dwie usterki:
- czujnik połozenia pedalu
- czujnik kąta obrotu / system IWZ

Czy ktos sie orientuje co to moze byc ? auto ma 80 tys przejechane a w tym serwisie od razu chcieli wymieniac pompe wtryskowa bez gwarancji naprawienia problemu a nie ukrywam ze 3 kafle to dla mnie (i kazdego pewnie) duzo forsy...
Niedlugo mam robote ok 350 km od domu i normalnie sie boje tego ze laweta wroce.

Czy takie zachowanie sie lampki sygnalizacyjnej (spiralki a nie symbou pompy w koncu) trzeba traktowac jak problemy z pompa ? Nie pierwszy raz bym sie spotkal z tym ze warsztat probuje mi wcisnac wymiane polowy silnika zamiast faktycznie zepsutych dwoch kabelkow.

AsMfc 14-08-07 19:00

Cytat:

Napisał furzyk
czujnik połozenia pedalu

Czy to nie jest czujnik polozenia przepustnicy :?:

Cytat:

Napisał furzyk
czujnik kąta obrotu / system IWZ

Czy to nie jest czujnik polozenia walu :?:

furzyk 14-08-07 19:33

No ja zacytowalem dokladnie to co jest na wydruku z komputera - dlatego pytam o co moze chodzic i na co zwracac uwage przy ew. naprawie. Bo to ze ci z 'autodiesla' chcieli mi regenerowac pompe to zdaje sobie sprawe ze chcieli sobie tylko nabic kase.
Piszesz ze to czujnik polozenia przepustnicy i polozenia walu - ironicznie czy sam nie wiesz ? Ja jestem fotografem a nie mechanikiem ale to forum jest chyba miedzy innymi po to zeby zapobiec takim sytuacjom, ze jade do serwisu a oni mi mowia ze do wymiany jest akurat to w czym sie specjalizuja. Dlatego chcialem po prostu wiedziec na co zwracac uwage w warsztatach podczas ogledzin i nie dac sie zrobic w balona.

edit: dodam, ze czujnik kata obrotu / system IWZ jest w rubryce: sterownik pompy PSG 5 - wiec chyba to dotyczy pompy wtryskowej.
1500 km temu robilem przeglad - filtr powietrza, paliwa i oleju marki Filtron - moze przy tych materialach marki Motorcraft by nie dzialy sie takie rzeczy ?

robercikk 14-08-07 21:09

A może to pedał gazu?
np: http://forum.focusklubpolska.pl/view...t=peda%B3+gazu
http://forum.focusklubpolska.pl/view...t=peda%B3+gazu

furzyk 14-08-07 21:46

robercik - dzieki !! teraz zrozumialem ze dokaldnie o to chodzi. Mialem tak samo ale podczas szybszej jazdy nie slyszalem jalowych obrotow silnika. Wspomaganie bylo wiec wszystko pasuje..... przyznam ze odetchnalem ze nie chodzi o pompe wtryskowa ale pedal gazu. To na pewno mniej kosztowne :)

edit: a czy myslisz, ze zrywanie przy "deptaniu" moze byc spowodowane tez przez to ?

robercikk 14-08-07 22:36

Zaczekaj na odpowiedz od LOPUS99-a zapewne dowiesz się więcej.
O wymianach ww elementu i objawach poczytaj na forum bo było w kilku miejscach.
A nowy masz http://ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03...,184284,0.html - masz blisko i możesz do nich podjechać.

hors_e 11-09-07 19:29

Witam!
Byłem dziś na podłączeniu do kompa bo strasznie mi kopci i wyskoczył mi następujący błąd P0197. zauważyłem że kolega który założył ten temat także miał jako pierwszy ten błąd i tu moje pytanie - czy mam obawiać się padnięcia pompy? wymienić ją już teraz czy czekać aż padnie gdzieś na trasie?
aha, przebieg 136kkm

walimar 04-01-08 16:39

Właściciele foczek "POMOCY"

Dzisiaj rano przychodzę do garażu odpalam normalnie foczkę. Wyjeżdżam przed garaż, silnik chodzi 5-7 min. normalnie. Gaszę silnik, zamykam bramy w garażu i zaczyna się tragedia. Wkładam kluczyk kręcę rozrusznikiem a silnik nie chce zaskoczyć. Kontrolki nie wykazują żadnego błędu. Po 30 min prób (bez żadnego rezultatu - akumulator sprawny, rozrusznik kręci jak szalony) dalej to samo. Wołam kolegę z linką i ciągnie mnie na warsztat. Samochód podpięty pod komputer i diagnoza: awaria sterownika pompy wtryskowej. Pytanie jakie koszty naprawy: 3.300 zł (cena sterownika w ASO) + koszty dodatkowe jakieś wgranie programu, kalibracja, synchronizacja z imobilajzerem. Razem 3,5 - 5 tys. złotych. Samochód został na warsztacie. Trzeba dać odpowiedź do jutra co robimy. Wcześniej gdzieś na forum czytałem, że te sterowniki gdzieś, ktoś naprawia - trzeba wymienić jakiś rezystor czy coś podobnego. Przeglądam za pomocą "szukaj" ale przy tych nerwach nie mogę znaleźć, a czas nagli.

Wieeelka prośba, może ktoś coś podpowie co z tym zrobić, czy to napewno sterownik, może jakiś link.

Acha, mam focusa kombi, 1,8 tddi, 2000 r., przebieg 155.000 km.

Moim zdaniem to faktycznie może być ten sterownik (wiedza z wcześniejszego czytania forum), tylko nie wiem ile jest tych sterowników, czy on jest na pompie i gdzieś indziej i jak obniżyć koszty naprawy. Czy można ba kupić używany, wysłać do naprawy, czy występuje on osobno, czy na przykład zintegrowany jest z pompą.

Proszę o szybkie podpowiedzi.

Z góry bardzo dziękuję: [banghead] [hammer] [banghead]

[notworthy] [notworthy] [notworthy] [notworthy] [notworthy]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi