Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Problem z układem ABS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23544)

Tecnica 12-09-08 18:26

Problem z układem ABS
 
No właśnie jest problem. Jakoś w sierpniu jak jechałem do Krakowa podczas hamowania zapaliła mi się kontrolka ABS niby nic tak sobie pomyślałem, później owa kontrolka zgasła i zapalała się przy mocnych dohamowaniach, co nigdy wcześniej się nie działo.

Od 2 tyg. może dłużej kontrolka pali się cały czas, tzn. czasami po uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie ale zaraz po przejechaniu paru metrów zapala się, a czasami wogóle nie gaśnie....

Wykonywałem "test zegarów" wyskoczył mi błąd DTC 9318 czyli napięcie jest poniżej 10V, więc wyjołem akumulator i go doładowałem, dodatkowo uzupełniłem wodę destylowaną w celach. Akumulator wrócił do samochodu, błąd dtc znikł i jest w tej chwili NONE ale kontrolka ABS pali się w dalszym ciągu.

Pomocy...


Dziś miałem dziwną sytuacje w związku z ABSem... Mianowicie po uruchomieniu silnika ABS zgasł!! ( 13 stopni na dworze i pada ), dojechałem na stacje żeby sie zatankować cały szcześliwy , że to ustrojstwo się już nie pali, aby się upewnić wykonałem nawet test zegarów i test wyszedł pomyślnie czyli zamiast AB-H zrobiło się AB-L.

Zatankowałem się, zapłaciłem i wróciłem do auta, i tu nagle psikus ABS znowu sie pali... Przejechałem 60 kilometrów kilka razy gasiłem silnik i nic nadal się pali...

Już sam nie wiem może to na kablach gdzieś nie styka...

Marcins-30 14-09-08 18:26

To znaczy że jak świeci kontr.abs to system ci nie działa?Sprawdzałeś?Bo jeśli pomimo tego że świeci kontrolka system działa to pewnie gdzieś musi być jakieś zwarcie.U mnie jak się zaświeciła to abs przestał działać.

Tecnica 15-09-08 14:34

Dokładnie jak kontrolka się świeci ABS nie działa a jak gaśnie to działa ;/

rafilu 16-09-08 11:53

Sprawdź bezpiecznik od ABSu a najlepiej to go profilaktycznie wymień na nowy! Czasami niby sprawny a po wymianie wszystko działa ok !

Tecnica 16-09-08 17:40

Masz na myśli ten który jest w aucie pod kierownica czy te które są w komorze silnika?
Bo ja sprawdzałem wszystkie i teoretycznie są dobre, ale postaram się wymienić jak najszybciej w takim razie :)

rafilu 17-09-08 09:56

Mi pomogła wymiana tego pod kierownicą ale zawsze możesz spróbowc i wymienić te w komorze silnika. Daj znać o efektach [hammer]

Tecnica 22-09-08 12:12

Wymiana bezpieczników nie pomogła... a dziś podpiołem pod kompa autko i wyszedł Błąd C1095 ABS - błąd pompy hydraulicznej... Czyli dupa... Dla pewności sprawdziłem jeszcze kable ale wszystko ok, więc chyba trzeba zaaopatrzyć się w nową pompe ABS.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi