Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFII] źle odbierające radio (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40946)

rpo 01-07-10 22:33

[FFII] źle odbierające radio
 
Witam klubowiczów,
Mam problem z odbiorem radia w mojej foczce II. Często radio odbiera jak typowe radio bazarowe, spłaszcza dzwięk, szumi, trzeszczy, na trasie 7 z Wawy do Gdańska często zanikał sygnał radiowy na długie minuty(kto ma małe dzieci na pokładzie nie muszę mówić co się dzieje z tyłu). Na pierwszy rzut zmiana radia z fabrycznego na "zwykłe" - bez większej różnicy, wymiana bata oraz główki(oryginalne) - bez zmian, wymiana kabla antena-radio nie wiele wniosło. Przy kostce jest kilka kabli dołączonych od zestawu głośnomówiącego nie wiem czy one mogą coś mieć z tym coś wspólnego?
Przy odtwarzaniu płyt CD - odbiór rewelacja. Przy wymianie głóśników "spec" powiedział, że wszystko jest ok, poniewąz radio działa, może wyszedł z założe nia, że jak szumi to znaczy działa, a jak działa to wszystko jest ok[notworthy]
będę wdzięczny za wszelkie propozycje

kerko 11-08-10 20:15

Napisz kolego czy coś poradziłeś z powyższym bo mam ten sam problem.

rpo 14-08-10 21:54

poddałem się:(( raz działa rewelacja, innym razem mam ochotę wyrzucić radio za okno

kerko 15-08-10 20:44

No to lipa naprawdę. W starym oplu radio odbierało super a w "nowej" foce jest jakaś lipa.
U żadnego speca jeszcze nie byłem. Nie wiem czy warto. Może niech inni właściciele FFII się wypowiedzą jak jest u nich żebym był pewny że ten typ tak ma i jestem skazany na płyty. Czy jechać do jakiegoś magika? Bo sam nie mam kompletnie pojęcia na ten temat.

Czolg103 15-08-10 23:19

To u mnie jest tak, że zdecydowanie spada jakość sygnału w momencie gdy do gniazda zapalniczki pod radiem włączę ładowarkę od komórki. To dla mnie jest jakiś absurd ale już się przyzwyczaiłem, że jak jest jakaś ciekawa audycja a ja jestem w trasię to nie włączam ładowania:) Może też masz coś wetknięte w gniazdo?

Lowbird 16-08-10 08:39

na trasie z Poznania do Gdyńska :D i z Poznania do Kołobrzegu

owszem moze rewelacji nie bylo ale wystarczylo poszukac innych parametrow stacji i po problemie mi smiga jak ta lala :)

rpo -a tak miedzy nami kto slucha radia ?(nie mowie ze nikt bo sam czasami lubie sobie właczyc) :O lepiej nagrac jakąś płytke dla dzieci lul

Ps Amazon radio maryja nawet za granica odbiera lepiej XD no

mkaminski100 16-08-10 15:17

Cytat:

Napisał moons (Post 475892)
U mnie też radio daje radę. Poprzednio miałem CD6000 a teraz CD6006 i nie mam problemów z odbiorem. A co najważniejsze same się przestawiają na słuchaną stację w czasie długiej podróży.
Pozdrawiam

Tylko, ze chyba napisales o radio z MKI w temacie o MKII.
Sam sprawdzalem w Focusach MKII i C-Maxach i jest to samo, czyli gubi stacje po wyjechaniu za miasto. nie zawsze bo czasami zdarza mu sie zlapac naprawde wiele stacji z okolicy, ale najczesciej po prostu gubi wszystkie stacje.
Na poczatek bede sprawdzal podstawe anteny na dachu i zasilanie bo podobne objawy ma uszkodzony wzmacniacz antenowy. Jezeli nie to to pewnie oleje i bede psul opinie Forda mowiac, ze radio maja zbeznadziejne.

kaszek 17-08-10 10:38

A ja na Sony mp3 nie narzekam. Radio czy to w trasie, czy w mieście działa jak trzeba.

mkaminski100 18-08-10 09:45

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 476381)
Napisałem MK1 ...ja was proszę....

Temat byl rozpoczety przez osobe pytajaca sie o MKII, wiec czemu sie zloscisz?
Po drugie ja wypowiadam sie na podstawie 4 Focusow MKI ktore uzywalem dluzszy czas i ok 6 lub 7 radioodbionikow ktore byly tam instalowane (od kaseciaka po zmieniarki, wszystko Ford). Nie mialem problemu wiec pewnie u Ciebie jest cos uszkodzone. Sprawdz podstawe bata czy nie jest zasniedziala, kable czy nie przetarte.
W MKII we wszystkich gubi stacje za miastem. Ostatnio w moim sie uspokoilo i nawet lapie stacje ktorej nigdy nie lapal, choc nie wiem ile to potrwa.

radeksim 18-08-10 10:36

mam FFI i RDS 4000. Działa znośnie. A co do problemy kolegi to proponuje kupić ramkę i normalne radio.

rpo 22-08-10 21:19

mkaminski, gdzie szukac wzmacniacza antenowego w MK2?, może to będzie to....

mkaminski100 22-08-10 22:34

Najczesciej jest z podstawie anteny. Dostep od srodka auta. Tam tez najczesciej dostaje sie woda i koroduje.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...80b675c22ba2f8
Trzeba sie chyba zalogowac, zeby widziec zdjecia.

dudek 23-08-10 11:08

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 477517)
Najczesciej jest z podstawie anteny. Dostep od srodka auta.

Dokładnie. U mnie niby nic nie skorodowało, ale sygnał był słaby z powodu uszkodzonej anteny.

rpo 23-08-10 20:35

niestety u mnie wystepował i nadal występuje tylko kabel antenowy zakonczony metalową główką, która faktycznie była zaśniedziała i dlatego wymieniłem cały kabel, ale wzacniacza nie było. Czy istnieje możliwość, że kabel ułamał się i wciągneło gdzieś pod podsufitkę?

dudek 24-08-10 08:10

Cytat:

Napisał rpo (Post 477718)
Czy istnieje możliwość, że kabel ułamał się i wciągneło gdzieś pod podsufitkę?

Wszystko sie może zdarzyc...np. od temperatury...

rpo 28-02-11 20:23

Cytat:

Napisał dudek (Post 477794)
Wszystko sie może zdarzyc...np. od temperatury...

Panowie,
Jeżeli kabelka od wzmacniacza brak, to pomoże podłączenie wzmacniacza dostępnego np na allegro?

Adam Getka 01-03-11 09:22

Zapraszam tutaj http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45014


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi