Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK3] Wspomaganie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=83444)

SzerszeN 05-10-20 12:46

Wspomaganie
 
Mam pytanie do innych użytkowników "trójki"

Miałem MK1 sprzed liftu, mam MK2FL teraz od kilku miesięcy jeżdżę MK3 chyba 2016 i jestem w szoku. Ogólnie auto poprawne i względnie ekonomiczne w trasie, ale wspomaganie to jakaś tragedia dla samobójców i nie wiem czy tu jest coś zwalone, czy wszystkie tak mają. Generalnie działa tak samo na postoju, jak i przy 150km/h, co powoduje, że chwila nieuwagi może spowodować, że jedzie się już sąsiednim pasem lub wręcz w barierki. Jeździłem już różnymi autami, ale takiej tragedii jak w tym aucie jeszcze nie spotkałem.

Kolejna sprawa, nie tak upierdliwa ale irytująco, to samopodnoszący się fotel kierowcy :)
mam go opuszczonego do samego dołu, jednak co jakiś jak wsiadam do auta to okazuje się że fotel jest podniesiony i znowu muszę wajchą wachlować aby go opuścić.

Falcon 05-10-20 13:14

W sensie, że za lekko działa? :-)
Masz elektryczne wspomaganie pewnie, co? Kwestia przyzwyczajenia.

SzerszeN 05-10-20 13:29

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1205191)
Masz elektryczne wspomaganie pewnie, co? Kwestia przyzwyczajenia.

Problem w tym że jeździłem już lata temu z elektrycznym wspomaganiem, chyba jakimś francuzem i było progresywne, czyli im szybciej, tym ciężej, a tutaj bez względu na prędkość działa tak samo. Tragedia.

Falcon 05-10-20 14:12

Ja po przesiadce z MK1 nie miałem tego problemu, ba - nawet nie zauważyłem tego problemu jaki ty odczuwasz. :-)

SzerszeN 05-10-20 16:04

No cóż, ja zauważam i powiem szczerze że jak wszystkie tak maja, to w życiu nie kupię.

Falcon 05-10-20 20:18

Niektóre wersje silnikowe (te słabsze zdaje się) mają mechaniczną pompę, ale pewności nie mam.

SzerszeN 05-10-20 20:24

Nie wiem, być może, ale jakby co, nie będę kupował słabszej wersji tylko dlatego, że ktoś nie potrafi zrobić porządnego wspomagania :)

Falcon 05-10-20 22:52

Jak dla mnie jest normalne, wyolbrzymiasz chyba trochę. ;-)

weuek 05-10-20 23:58

Widocznie tak ma być, bo nowsze musi być lepsze. I basta!

PS Precz ze zdrowym rozsądkiem. "Nie będziesz miał innych bogów przede mną".

pdz 06-10-20 18:55

Wspomaganie - kwestia przyzwyczajenia.
Fotel - kwestia przyzwyczajenia , mam to samo a jak na gwarancji pojechałem to się patrzyli jak na idiotę, zostawiłem auto i się przez cały dzień nie uniósł, obecnie czasami ze 2-3 razy trzeba machnąć i opuścić do dołu.

SzerszeN 06-10-20 19:22

Cytat:

Napisał pdz (Post 1205207)
Wspomaganie - kwestia przyzwyczajenia.

Nie, to nie jest kwestia przyzwyczajenia, bo wystarczyło, jak już się chce bawić w elektryczne, zrobić progresywne, ze zmienną siłą uzależnioną od prędkości. Tak się to robi. Na szczęście niedługo się tego pozbędę i mam nadzieję, że cokolwiek będzie następne, będzie w tej kwestii zdecydowanie wyżej stało ;)

Cytat:

Napisał weuek (Post 1205199)
Widocznie tak ma być, bo nowsze musi być lepsze. I basta!

PS Precz ze zdrowym rozsądkiem. "Nie będziesz miał innych bogów przede mną".

I tu niestety, wyjątkowo, muszę się z Tobą zgodzić.

pdz 06-10-20 21:51

Cytat:

Napisał SzerszeN (Post 1205210)
Nie, to nie jest kwestia przyzwyczajenia, bo wystarczyło, jak już się chce bawić w elektryczne, zrobić progresywne, ze zmienną siłą uzależnioną od prędkości. Tak się to robi. Na szczęście niedługo się tego pozbędę i mam nadzieję, że cokolwiek będzie następne, będzie w tej kwestii zdecydowanie wyżej stało ;)

A miałeś okazję jeździć Grande Punto z "ichnim" wspomaganiem ? chodziło jakbyś mieszał herbatę łyżką a jak odpaliłeś tryb parkingowy to mogłeś kierować małym palcem.
Ja tam lubię Fokę mimo paru rzeczy, które są irytujące i gdybym miał zmieniać auto to pewnie kupiłbym kolejną Fokę tylko może w kombi, żeby przy przewożeniu rowerów nie zdejmować koła :-)

Pabloos 06-10-20 23:20

SzerszeN z nudów kliknąłem w foraka widzę że niewiele się tu już dzieje .. ale, że jeszcze kogoś znajomego na "świeżo" zobaczę to bym nie uwierzył .. :smt064







..sorry za OT :-)

weuek 07-10-20 14:57

Cytat:

Napisał pdz (Post 1205213)
A miałeś okazję jeździć Grande Punto z "ichnim" wspomaganiem ? chodziło jakbyś mieszał herbatę łyżką a jak odpaliłeś tryb parkingowy to mogłeś kierować małym palcem.

A w uno było jeszcze gorzej, nie?

SzerszeN 08-10-20 22:43

Cytat:

Napisał pdz (Post 1205213)
A miałeś okazję jeździć Grande Punto z "ichnim" wspomaganiem ? chodziło jakbyś mieszał herbatę łyżką a jak odpaliłeś tryb parkingowy to mogłeś kierować małym palcem.

Nie miałem, miałem jak mówiłem okazję jeździć czymś, niestety nie pamiętam, gdzie projektanci wiedzieli jak się robi wspomagania.

Ja szczerze powiem już rzygam Focusami i o ile przyjemnie się po mieście jeździ trójką, to w trasie to koszmar. Nie kupiłbym.

Cytat:

Napisał Pabloos (Post 1205217)
SzerszeN z nudów kliknąłem w foraka widzę że niewiele się tu już dzieje .. ale, że jeszcze kogoś znajomego na "świeżo" zobaczę to bym nie uwierzył .. :smt064

Też już mało tu zaglądam, ale tak mnie to auto zirytowało, że aż musiałem wywalić swoje żale :)

weuek 09-10-20 07:34

Nigdy nie jest za późno, żeby się nawrócić. :-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi