Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] ST170 Czy to objawy sprzęgła ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27202)

marta nowak 10-05-09 12:24

ST170 Czy to objawy sprzęgła ?
 
Rano auto śmigało normalnie , po południu nie chciało ruszyć ! Wbiłam wsteczny i z powrotem jedynkę i pojechało normalnie , teraz postał i nie chce ruszyć z miejsca obroty 5tyś .
Czy to tarcza sprzęgłowa ,dwumasa , czy jaki djabeł .
Jak jest zbudowane sprzęgło w ST ? Mogł się coś nagle zepsuć ????
Komplet sprzęgło , dwumasa , wysprzęglik - to 4tyś same części ?

MisiekT 10-05-09 12:29

Cytat:

Napisał marta nowak
Komplet sprzęgło , dwumasa , wysprzęglik - to 4tyś same części ?

niestety tak, bo praktycznie nikt nie robi zamiennikow do ST170...
ale w tych pieniadzach rownie dobrze mozesz sobie zakombinowac jakies bardziej "sportowe" sprzeglo, np. od Radzikowskiego i moze od razu pozbycie sie dwumasowki na przyszlosc

ale czy to sprzeglo to nie wiem

marta nowak 10-05-09 12:38

Kurcze to cały komplet umarł od razu ?? Bez żadnych objawów ???
Radzikowski - coś produkuje do ST.

MisiekT 10-05-09 12:40

caly komplet nie umarl na pewno... sama wrzucilas info o pelnym komplecie... odezwij sie do kolegi Dragon - on przerabial temat sprzeglo/dwumasa w ST170, moze ci pomoze

marta nowak 10-05-09 12:43

O.K . dzięki kolego - ja nie mam mam pojęcia co umarło ?? Znam cenę tylko kompletu .

Dragon 10-05-09 21:23

U mnie były objawy tego typu: auto jeździło, tylko obroty silnika wzrastały przy przyspieszaniu nie proporcjonalnie do wzrostu prędkości, po prostu się sprzęgło ślizgało - gdybyś była z Wawy polecałbym warsztat wuja Zbycha (jak większość tutaj). Problem w tym, że żeby zobaczyć co padło to trzeba wyjechać ze skrzynią biegów - jeżeli masz zaprzyjaźnionego mechanika, to niech Ci rozbierze auto bez tego i tak nie stwierdzi co trzeba wymienić. Może być że sama tarcza Ci padła. Coś przesadziłaś z tymi częściami: tarcza + dwumasa (niestety w ST jest dwumasa) to około 3 tys. (bez upustów) + wysprzęglik jakieś 200 zł (jest dokładnie taki sam jak w zwykłej 2.0 czy chyba nawet w 1.6).
MisiekT, w ST jest inna skrzynia i obawiam się, że pozbycie się dwumasy nie wchodzi w grę, bo z tego co wiem to dużo kombinacji z dopasowaniem skrzyni od ST do zwykłej 2 litrówki i odwrotnie i chyba nie do końca się da. A poza tym u mnie wszystko już śmiga jak należy, po rozebraniu okazało się, że była zakatowana dwumasa i tarcza. jak zrobiłem tarczę to potem mi dwumasa rozwaliła tarczę i postanowiłem wymienić wszystko i od tej pory wszystko śmiga jak należy.

ratkill 10-05-09 21:28

podlacze sie choc nie chodzi mi o ST. mianowicie po wcisnieciu sprzegla cos pukalo (nieregularnie) a teraz cosik ociera i to glosno, ale tylko przy wcisnietym sprzegle. dodam ze auto jak na razie rusza normalnie, co to moze byc?

Dragon 10-05-09 23:43

ratkill, nie znam się na dieselkach, ale obawiam, że to też może być dwumasa. Nawet nie wiem kogo Ci polecić, kto miał coś ze sprzęgłem w dieselu. Chyba też bym jednak polecał wizytę u mechanika, może to mało oryginalne rozwiązanie, ale chyba najlepsze.

emde 10-05-09 23:45

ratkill,u siebie tak miałem przy padającej dwumasie..

kamila_z_ustronia 11-05-09 20:08

Witam wszystkich !
W moim ST też nagle chyba sprzęgło padł auto stoi , w każdym bądź razie się max. ślizga .
Części zamówiłam u kolegi SLAWAS1
z TEGO forum
w TYM sklepie .
Ceny to
: sprzęgło fabrycznie nowe fordowskie 970zł
fabrycznie regenerowane, też fordowskie 670zł
to jest tarcza + docisk
wysprzęglik osobno kupowany jest i kosztuje 460zł jako oryginał
lub 355zł z LUKa
dwumasa 1820

Ford Koszalin aso
sprzęgło 1412 , po regeneracji 950 zł
wysprzęglik 671
.
Jak dojdą części i auto pójdzie do warsztatu to będę mogła coś podpowiedzieć na własnych doświadczeniach , na razie tylko mogę pomóc w cenach .

Dragon 11-05-09 22:12

Problem w tym, że części do ST170 nie są dostępne od ręki w ASO, bo to produkty niszowe. Często nie mają ich nawet w magazynie w Polsce tylko ściągają z Niemiec - więc auto stało nie względu na robotę, tylko z powodu oczekiwania na części. Ja popełniłem błąd i wymieniłem najpierw tylko wysprzęglik i zregenerowałem tarczę, to mi potem i tak bokiem wyszło bo dwumasa była zakatowana i rozwaliła mi tarczę. Za wysprzęglik zapłaciłem około 450 zł. Potem po porównaniu go do tego z wersji 1.6 okazało się, że jest taki sam (UWAGA: w 1.6 były dwa rodzaje wysprzęglików - jeden jest dokładnie taki sam jak w ST170). Potem już robiłem całość (bez wysprzęglika) to części mnie kosztowały 2,5 tys. zł (tarcza+docisk+dwumasa). Robota 400 zł (trzeba rozebrać cały przód). Jak dzwoniłem do innych mechaników (z ciekawości), to krzyczeli nawet 900 zł za samą robotę + części około 3000 zł. Osobiście doradzam zrobić całość, bo potem może się okazać tak jak u mnie, że zakatowana dwumasa rozwali tarczę, a wysprżeglik jak nie był dawno wymieniany to po założeniu go z powrotem może zacząć przeciekać. I to by było na tyle z moich doświadczeń.

marta nowak 12-05-09 20:27

Dzięki wszystkim za pomoc .
Miło jest spotkać ludzi chcących pomóc bezinteresownie
Do zobaczenia [pub2]
[pub2] [pub2] [pub2] [pub2] na jakimś zlocie !

[ Dodano: Pon 18 Maj, 2009 21:06 ]
Cytat:

Napisał kamila_z_ustronia
Witam wszystkich !

Części zamówiłam u kolegi SLAWAS1
z TEGO forum
w TYM sklepie .
Ceny to
: sprzęgło fabrycznie nowe fordowskie 970zł
fabrycznie regenerowane, też fordowskie 670zł
to jest tarcza + docisk
wysprzęglik osobno kupowany jest i kosztuje 460zł jako oryginał
lub 355zł z LUKa
dwumasa 1820

Ford Koszalin aso
sprzęgło 1412 , po regeneracji 950 zł
wysprzęglik 671
.
.

http://www.sklep.auto-watin.pl

sprzęgło nowe - regenerowane fabrycznie 916 PLN
sprzęgło nowe 1329
wysprzęglik 631
koło dwumasowe 1842
śruba koła x6 5,50/szt

wszystko na zamówienie za przedpłatą/ 5 dni roboczych

przy zamówieniu całości rabat 15 %




ABC Focus

Koło zamachowe 1751
Tarcza sprzęgła + docisk 732
Wysprzęglik 505

Takie ceny znalazłam jak coś więcej znajdę to napiszę !




http://www.ford.sklep.pl/]www: http://www.ford.sklep.pl/[/URL]
sprzęgło nowe 1050 zł
regenerowane 700 zł
łożysko 485 zł
koło zamachowe 1780 zł

drake 01-05-11 18:48

Witam, witam

przepraszam, że odkopuję temat, ale nie wiem czy niektórzy wiedzieli, a może i nie, że LUK ma w swojej ofercie o wiele tańsze zamienniki sprzęgła i dwumasy do ST170, tutaj szczegóły:

http://focus.c-f-m.com/lukreplacemen...dfocussvt.aspx

Postanowiłem to napisać tutaj, bo to chyba jedyny temat w którym człowiek szukający info o sprzęgle do STka, do którego łatwo trafi.

lis 17-08-11 14:45

ST170 ślizgające się sprzęgło
 
Witam
Niedawno kupiłem Focusa ST mk I i mam mały problem ze sprzęgłem, podczas przyspieszania obroty wzrastają a prędkiść nie i nie mogę wcisnąc sprzęgła ani wbic biegu odkryłem wycieki płynu zs skrzyni i pompy sprzęgła. Dzisiaj wymieniłem pompę sprzęgła największy problem miałem z odpowietrzeniem pompy 3 razy odpowietrzałem i pedał nadal jest na samym początku miękki a póżniej twardy a biegi na zgaszonym silniku wchodzą idealnie a gdy uruchomię to nie mogę wbić biegu . Juz zgłupiałem czy żle odpowietrzyłem pompę czy wysprzęglik padł .

Z góry dzięki za pomoc!!!!

drake 08-10-11 10:03

Witam, odkopię jeszcze raz temat, postanowiłem pójść o krok dalej i wymienić dwumasówke na jedno oraz kupić wzmocnione sprzęgło, znalazłem fajny okaz, tylko koszt przesyłki ze stanów to jakaś parodia:

http://focus.c-f-m.com/specstage1clu...t170focus.aspx

Krzyczą około 500 dolarów za przesyłkę w obojętnie jakiej spedycji, wiecie może jak temu 'zaradzić'? Dużo ludzi tutaj sprowadza rzeczy ze stanów, może jakieś podpowiedzi jak zamknąć się w 200-300 złotych ? :D

MisiekT 08-10-11 10:09

przy tej masie ktos musialby wyslac Ci przez jedna z firm obslugujacych polonie, ewentualnie sprawdz cennik postal services - ale i tak musisz miec kogos na miejscu, bo sklepy sie w wysylki poczta tam nie bawia

drake 08-10-11 10:10

Mam znajomego w Kanadzie który mógłby się podjąć odebrania od kuriera i wysyłki dalej, czyli tak to trzeba załatwiać. No nic, skontaktuje się z nim i jednocześnie sprawdze czy UPS naprawdę potrzebuje aż 1800 PLN za transport do polski. xD

Yosephtbg 09-10-11 17:39

nie lepiej skrzynia i komplet sprzęgła z 2.0?

drake 21-03-12 22:07

Sorry za odkopkę, ale gdyby ktoś potrzebował informacji,
do mojego autka (Lipiec 2002) podchodzi sprzęgło o mniejszej średnicy (bodajże 228 mm)

z http://www.ford-esklep.pl/ w cenie 850 PLN (przesyłka w cenie) dostałem nową, (nieregenerowaną) tarczę + docisk

maciobyk 21-03-12 22:29

Bez wysprzęglika ???

drake 21-03-12 22:42

bez

drake 04-04-12 12:07

i już po wszystkim, sprzęgło z jakiegoś 0,5 cm od góry bierze teraz około centymetr od dołu, piękne uczucie. :-) Starej tarczy nie było.

Sprawdziłem luz koła dwumasowego i w sumie zdziwiłem się, że się tak dobrze trzyma. Gość pokazał mi koło dwumasowe od przykładowego golfa 4 w dieslu i tu moje kilka wniosków:

- moje koło w STku przy próbie obrotu ma luz bez prawie żadnego oporu wynoszący może z 5-10 stopni ( trudno jest mi to ocenić dokładnie ), natomiast potem sprężyny stawiają równomierny opór aż do chwili gdy nie da się obrócić go dalej, wszystko jest 'miękkie' i przy próbie szybkich obrotów rękoma przy dużej sile nie ma żadnego stukania

- zużyte koło z VW pracowało mniej więcej tak: brak jakiejkolwiek poczucia sprężyn w kole po czym stuk, i tak w każdą stronę - stuk stuk stuk. Dodatkowo słychać było chrobotanie w środku.

- na kole w STku czuć lekki luz poprzeczny (na płaszczyźnie). W VW ten luz był mniejszy (prawie zerowy).

Worn Dual Mass Flywheel - garageexeter.com - YouTube Wyglądało to mniej więcej tak jak pokazuje ten gostek - koło w STku zachowuje się u mnie póki co jak to koło od 16 sekundy, jednak obrót bez działania sprężyn jest większy, a potem amortyzują tak jak w tym na filmie. Analogicznie to koło z golfa działało idealnie jak to pokazane na początku filmu.

Sprzęgło wymienione bez wysprzęglika

Koszt sprzęgła + docisku - 850 PLN
Koszt wymiany (sprzęgło+filtry (paliwa/oleju/)+olej) - 360 PLN

Post czysto informacyjny dla ludzi którym takie informacje będą przydatne w przyszłości

mariost 27-05-12 13:18

Zaktualizuję po @Drake -u (dzieki Drake za info ;) ) Są numery części, średnica sprzęgła 228mm i pasuje ona do daty produkcji 06.2003 (dane podane przez pana z ford- esklep.pl)
Czas oczekiwania 3-7 dni - ale skonfrontujemy to z prawdą, jak przyjdzie.
Dodam, że pytałem w Niemczech w sklepach i nie ma.
http://desmond.imageshack.us/Himg860...pg&res=landing

maciobyk 27-05-12 13:20

Mario...to cena jaką zapłaciłeś za ten kpl ???

mariost 27-05-12 13:24

Tak. Przesyłka powyżej 399zł jest za free.

arur 27-05-12 17:50

a jakie miales objawy padajacego sprzegla? bo chyba od razu sie nie wysralo?

mariost 27-05-12 19:23

@arur - ślizga ;) jak każde padnięte sprzęgło ;)

arur 27-05-12 19:35

ok dzieki. wiem ze temat nie przetardy ale nie zastanawiales sie nad wrzuceniem mtx-75?

mariost 27-05-12 19:39

oczywiście, że zastanawiałem ;) ...mtx-a se kupie w komplecie z RSmk1 :p

rafi99xu 01-06-12 15:50

a możecie jeszcze mi podpowiedzieć czy przy moim silniku te rosnące chwilowo obroty (na 4 biegu) nie proporcjonalnie do prędkości to tez w 100% sprzędło jest do wymiany... czy jest wogóle jakaś inna możlwia przyczyna tego ślizgania??? jestem chyba pewien że to sprzęgło ale wolę się upewnić na 100%... acha no i jakie najlepiej kupić za w sumie średnią cenę... z góry dzięki za odpowiedz...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi